11. 8. 2023

BĚŽECKÝ ZÁVOD: ŽORŽOVY VRCHY-SOBOTA 12. 8. 2023, KOPŘIVNICE, STADION EMILA ZÁTOPKA, 10:00 HODIN-ROČNÍK KROSOVÉHO ZÁVODU:MUŽI 5,4 KM A ŽENY 3,6 KM

 

Obecní fotbalové derby Kopřivnice-Spartak Lubina jsou na programu v Lubině, v So 12. 8. 2023- od 14:00. Součástí akce bude fotbalový turnaj dětí, fotbalové utkání staré gardy Lubina, soutěž v penaltách, připraveny budou také různé akce pro děti.

 

Závod družstev s mezinárodní účastí – SPT vs. PROFIL Team-hostí plochodrážní ovál v kopřivnici v so 12. 8. 2023- od 16:30. Bude se jednat o závod dvou družstev s mezinárodní účastí.

 

Letní večer na koupališti Libotín můžete navštívit v sobotu  12. 8.od 17:00. K poslechu a tanci zahrají štramberské kapely K.I.S.,.17:00 – 19:00 a OSTOPĚT 19:30 – 23:30.

 

Perseidy můžete sledovat 12. 8. 2023 na rozhledně Bílá hora až do půlnoci. V noci z 12. na 13. srpna 2023 se můžete podívat na tradiční roj „padajících hvězd“. Rozhledna Bílá hora bude otevřena až do půlnoci, na cestu na kopec je nutná baterka a výstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí, děti pouze v doprovodu rodičů. Za nepříznivého počasí se akce nekoná. Vstup je od 20:00 do 24:00 zdarma.

 

Ve vestibulu kopřivnické radnice byla nově instalována výstava netradičního umění na stomických pytlících pod názvem Pytlíkart. Výstava, jejímž cílem je zvýšit povědomí o stomicích, probíhá ve spolupráci se spolkem stomiků ILCO Novojičínska. Součástí expozice jsou panely s příběhy konkrétních lidí, jimž stomie zkvalitnila nebo zachránila život. v České republice je přes 14 000 pacientů se stomií, tedy umělým vývodem střev. Výstava ukazuje, že stomií život nekončí. Na výstavě si tak lidé mohou zblízka prohlédnout, jak vypadá skutečný stomický sáček. Rozdíl oproti běžně používané stomické kompenzační pomůcce je pouze v uměleckém pomalování. Součástí expozice jsou i panely s příběhy stomiků, kterým stomie zkvalitnila nebo zachránila život. Novojičínský spolek stomiků má velmi aktivní činnost a krásné motto: Vadou těla se duše nezohaví, ale krásou duše se zdobí i tělo.

 

Sezona vrcholí pro kopřivnického paralukostřelce Tomáše Vrzala. Nejvýznamnějším utkáním letošního roku pro něj bylo od 17. – 23. července 2023 mistrovství světa v paralukostřelbě, které se letos konalo v Plzni. O tituly mistrů světa bojovalo 309 sportovců z 55 zemí. Mezi nimi i 8 českých reprezentantů. Ve hře byla navíc místa na paralympiádu v Paříži. Letos na jaře potvrdil Tomáš Vrzal dobrou formu.

Kvalifikace a první eliminační souboje proběhly na tréninkovém hřišti fotbalového klubu Viktoria Plzeň. Víkendová finále pro čtyři nejlepší v každé kategorii se odehrávala na divácky atraktivní střelnici s tribunou pro diváky přímo na Náměstí republiky. Čtvrté místo Tomáše Vrzala na MS je výsledkem náročné a dlouhodobé přípravy, kterou podporuje i město Kopřivnice a především Střední a vyšší odborná škola, která propůjčuje hendikepovanému sportovci zázemí pro tréning u sportovní haly. Tam Vrzal denně tráví 5 až 6 hodin. Letošní sezona pro něj mistrovstvím světa nekončí, ještě má na programu téměř desítku dalších závodů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice