9. 8. 2023

I letos se musí Kopřivničané připravit na Dopravní omezení, která si vyžádá tradiční Bartolomějská pouť. Kolotoče budou stát na parkovišti u Alberta, od 21. do 30. srpna z parkoviště bude dočasně jednosměrná komunikace. Vjezd automobilů bude z ulice Kpt. Jaroše a výjezd v místě zásobování u prodejny Albert. O pouťovém víkendu 26. a 27. srpna budou prodejní stánky umístěny na parkovišti před městským úřadem, a na části komunikace mezi parkem E. Beneše a městským úřadem. Ulice Štefánikova zůstane průjezdná, bude omezeno parkování před domy č.p. 1154-1156, kde budou umístěny historické vozy. Pro návštěvníky poutě budou určena záchytná parkoviště na ulici Sportovní před halou házené a na ulici Husově za kachlovkou.

 

PROJEKT NĚKDO VEN?: Jdeme ven! Na Dodgeball!- ČTVRTEK 10. 8. 2023, KOPŘIVNICE, SAD E. BENEŠE, 16:00 HODIN. VSTUP VOLNÝ. PROGRAM PRO DĚTI A MLÁDEŽ, KTEŘÍ CHTĚJÍ NĚCO PRIMA ZAŽÍT

 

TÁBOROVÝ KONCERT: MALOVANÉ PÍSNIČKY-PÁTEK 11. 8. 2023, KOPŘIVNICE, KDK, 16:00 HODIN, DDM

 

HORA BOHŮ A POKLADŮ-PÁTKY 11. 8., 18. 8. A 25. 8. 2023, ŠTRAMBERK, SRAZY U MUZEA ŠIPKA, V 10:00 A VE 14:00 HODIN. KOMENTOVANÉ VYCHÁZKY NA KOTOUČ V RÁMCI AKCE PRÁZDNINY S MUZEEM ŠIPKA, info na MUZEUMSIPKA@MUZEUMNJ.CZ.

 

LETNÍ MUZICÍROVÁNÍ-KONCERTY PŘED BISTREM VIKTORINA-PŘÍBOR, NÁMĚSTÍ, ZAČÁTEK JE VŽDY V 18:00 HODIN

  1. 8. MARTIN GALIA
  2. 8. ZDENDALELE
  3. 8 DIVADLO PŘÍKOP

 

Moravskoslezský kraj si nechává zhotovit kompletní mapu oslunění celého svého území. Ta pomůže samosprávám, firmám i běžným občanům se snadnou identifikací míst, která jsou vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. Mapa oslunění by mohla ukázat, jaká je realita konkrétní nemovitosti. Mapa bude spojená s katastrem a územními plány. Kompletní dílo by mohl mít kraj k dispozici začátkem příštího rokuV loňském roce bylo v Česku zprovozněno 33 760 fotovoltaik, což představuje meziroční nárůst o 366 procent.

 

Rekonstrukce Skautského centra Trnávka je téměř dokončena. Stará fara ještě na první pohled vypadá jako staré neudržované stavení, ovšem interiér už nabízí moderní zázemí pro skautské akce. Jednou z prvních letos byl v závěru července týdenní příměstský tábor. Kopřivničtí skauti připravili denní program pro 20 dětí od 6 do 16 hodin. Pro letošní prázdniny ještě není základna plně vytížena, i když už jsou připraveny ložnice pro cca 40 nocležníků, přece jen pro obvyklý táborový pobyt ještě chybí některé stavební úpravy, např. dokončení sprchového koutu a stropního podhledu ve spodní chodbě. Doposud se skautům podařilo získat na renovaci staré fary v Trnávce 2 200 000 korun. Vydělali si je vlastní prací, sbírkami, či na koncertech. Příští rok by měla být základna dokončena.

 

Významnou komplikací letošního léta pro řidiče je kompletní uzavření ulice kpt. Jaroše, kvůli rekonstrukci mostu přes Kopřivničku. Řidiči musí jezdit po ulici Husově nebo okolo Tesca, což v době dopravní špičky znamená desítky minut čekání. Cyklotrasa je odkloněna na Dukelskou a pro chodce byla vytvořena provizorní lávka.

 Hlavním důvodem rekonstrukce je zatékání do nosné konstrukce mostu, což způsobuje degradaci betonu a korozi mostní výztuže. V rámci projektu bude odstraněn celý svršek mostu a nahrazen novým. Po rekognoskaci dojde ke zpětnému nabetonování, opatření hydroizolací, osazení novým zábradlím a položení vozovkových vrstev. Část stávající nosné konstrukce, které se nedotknou bourací práce, bude sanována. Součástí stavby bude i obnova zpomalovacího retardéru před mostem. Oprava si vyžádá kácení tří vzrostlých stromů. Omezení začala v polovině července a potrvají zhruba čtyři měsíce, tedy do října.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice