14. 8. 2023

Studénka hledá logo a znělku pro oslavy 65. výročí vzniku města. Vítězné návrhy budou provázet veškeré jubilejní akce. V příštím roce nejmladší město okresu oslaví 65 let od doby, kdy po spojením s Butovicemi Studénka povýšila na město. Narozeninové logo a znělka je předmětem veřejné soutěže, kterou radnice vyhlásila, uzávěrka je  21. srpna pak v průběhu podzimu komise vybere vítězného uchazeče, který bude finančně ohodnocen. I letos hledá něco, co se váže k historii, co by připomnělo Studénku. informace jsou na webu města.

 

FOLKOVÉ LÉTO 2023 NA HUKVALDECH: ve středu 16. 8. MENDOŠ a 30. 8. IVO JAHELKA – KOUPALIŠTĚ, 19:00 HODIN

 

Námořnická párty s otevřením mola na Větřkovické přehradě se koná ve -Čt 17. 8. 2023-13:00

 

Prázdninový projekt Někdo ven??? pro kopřivnickou mládež pokračuje programem  Bike race- Čt 17. 8. 2023- 16:00  v sadu E. Beneše.

 

V červnu se na hřišti ZŠ 17. listopadu konalo diskusní setkání vedení města s obyvateli sídliště Sever, na kterém se mimo jiné probíraly možnosti úprav vybraných veřejných prostranství – příchozí hlasovali, která ze tří lokalit by se měla revitalizovat jako první. Nyní je spuštěna anketa, jejímž prostřednictvím mohou vyjádřit svůj názor také ti, kteří na setkání nebyli. Hlasovat je možné až do 1. září zde: https://www.munipolis.cz/app/anketa/otazky/Ir4dDvYW

 

Ronaldo, Benzema a další. Saudi Pro League míří na Sport1 a Sport2. Společnost AMC Networks International podepsala 14. 8. 2023 víceletý kontrakt na vysílací práva nejrychleji rostoucí fotbalové ligy na světě, Saudi Pro League. Saúdskou ligu budou moci diváci Sport1 a Sport2 sledovat naplno již od pondělí 14. srpna, kdy stanice Sport1 odvysílá hned dva špičkové zápasy. Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, N’Golo Kanté, Roberto Firmino, Sadio Mané, Riyad Mahrez, Malcom, Kalidou Koulibaly, Steven Gerrard. To jsou jen některé ze superhvězd, které se v létě 2023 rozhodly zamířit do Saúdské Arábie, aby si zahrály nebo se staly hlavními trenéry v dynamické Saudi Pro League. Ligové týmy zatím v tomto přestupovém období utratily za hráče více než 500 milionů eur, což ze Saudi Pro League dělá nejrychleji rostoucí fotbalovou ligu na světě. Díky stanicím Sport1 a Sport2 budou moci fotbaloví fanoušci v České republice a na Slovensku sledovat tři zápasy z každého kola soutěže. Již v pondělí 14. srpna od 17:00 Sport1 odvysílá souboj Al Raedu s Al Ittihadem, v jehož barvách se představí slavný Karim Benzema. Od 20:00 se pak diváci mohou těšit na utkání Al Ettifaq, k jehož kormidlu se postaví ikonický Steven Gerrard, s Al Nassrem Cristiana Ronalda. „Saudi Pro League není jen o Ronaldovi, je to soutěž, která je už nyní sportovně velmi zajímavá a díky téměř neomezeným finančním možnostem je její ambice zamířit v horizontu několika let mezi světovou fotbalovou elitu naprosto reálná“, říká šéfkomentátor Sport1 a Sport2, Ondřej Voršilka. Prostor dostanou i mistrovský Al Ittihad, superbohaté Al-Hilal, Al-Nassr či Al-Ahli, který letos v létě postoupil do první ligy a nákupem hvězd, jako jsou Mahrez, Firmino, Allan Saint-Maximin, Édouard Mendy, Franck Kessié nebo Roger Ibanez, se katapultoval mezi nejcennější týmy světa.

 

Zatímco si žáci užívají zasloužené prázdniny, školy využívají volné dny ke stavebním úpravám. Nejvíc rušno je na První soukromé základní umělecké škole MIS music, která sice není příspěvkovou organizací města, ale sídlí v městském objektu bývalých jeslí. V roce 2021 zde probíhala rekonstrukce sociálních zařízení pro žáky, na kterou nyní navazují úpravy chodeb a schodišť ve všech podlažích. Projekt zahrnuje rovněž rekonstrukci WC personálu, kanceláře sekretářky, kuchyňky a jedné třídy ve třetím podlaží. Většina stavebních prací by měla být hotova před koncem prázdnin. Náklady činí téměř 2,5 milionu korun, přičemž jednu třetinu zaplatí škola, která je v budově v nájmu. 

 

Stavební práce na budování třetího oddělení MŠ Polárka začaly již koncem května, takže červnový provoz probíhal s menšími omezeními. Výstavba nové třídy spočívá v dispozičních úpravách přízemí budovy, díky nimž dojde od září k navýšení kapacity o 24 míst. Vznikne nová třída, nová umývárna s WC a kuchyňka s jídelnou, dále bude rozšířen prostor šaten. Na realizaci tohoto projektu získalo město dar ve výši 2 miliony korun od společnosti Promet Group. Náklady na stavební práce přesáhnou 1,5 milionu, další prostředky budou využity na nákup potřebného vybavení. Dodatečný zápis do nového oddělení by měl proběhnout v srpnu.

Další velké rekonstrukce letos v plánu nejsou, v některých školách dojde k výměně vybraných podlah – týká se to pěti tříd na ZŠ Emila Zátopka, čtyř tříd na ZŠ dr. Milady Horákové a schodiště na ZŠ 17. listopadu, novou podlahovou krytinu dostanou dvě oddělení MŠ Francouzské a jedno ve školce na ulici Krátké. Podlahy ve školách vyjdou město na 860 tisíc, za školky zaplatí necelých 540 tisíc. Na další vylepšení v podobě nového konvektomatu se v novém školním roce mohou těšit ZŠ dr. Milady Horákové, MŠ Francouzská a MŠ v Lubině.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice