12. 1. 2017

 

Město vypisuje nabídku na nájem dvou městských bytů na ulici Obránců míru, za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byty mají velikost 1+2 a jsou určeny pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 21. 12.2017 do 15. 01. 2018. Dále město nabízí třípokojový byt na ulici Štramberské č. p. 1134, za podmínky, že zájemce musí být stávající nájemci městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Dále je v nabídce dvoupokojový byt na ulici obránců míru č. p. 875, pro zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 29. 1. 2018 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

V novojičínské porodnici přišlo za rok 2017 na svět 725 dětí, z toho sedm párů dvojčat.

 

Nová pravidla hospodaření s byty ve vlastnictví města Kopřivnice snižují kauce na polovinu, tzn. ve výši trojnásobku nájemného.

 

Roční jorkšírský teriér, který se na Silvestra ztratil majitelům ve Štramberku, je po osmi dnech doma.

 

Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích na Frýdecko-Místecku 356.700 automobilů, letos sníží výrobu.

 

Zdeněk Jáchym vyhrál potřetí Novoroční turnaj ve stolním tenise neregistrovaných a získal tak pohár starosty natrvalo.

 

Školáci ZŠ E. Zátopka ovládli v prosinci Lašskou i Beskydskou ligu

 

Nového prezidenta republiky může v Moravskoslezském kraji volit okolo milionu voličů. Kdo bude v příštích pěti letech v Česku prezidentem republiky? Rozhodnou občané v přímých prezidentských volbách, jejichž první kolo se koná v pátek a v sobotu 12. a 13. ledna. V Moravskoslezském kraji se těchto voleb bude moci zúčastnit necelý milion voličů. Volit budou v 1306 volebních okrscích. Krajský úřad, který dohlíží na regulérní průběh voleb, nezaznamenal žádný problém s rozvozem či roznáškou volebních lístků, ani neřešil žádnou stížnost týkající se přípravy voleb Prezidenta České republiky. Moravskoslezský kraj chystá při nadcházejících prezidentských volbách intenzivnější kontroly. Kontrolní skupiny budou monitorovat průběh voleb i následné sčítání hlasů. Novinářům to řekl ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

 

Vila Machů si pro všechny v pátek 12. 1. od 20.00 hod. připravila ve společenském sále seanci s místním vokalistou Martinem Galiou a vynikajícími jazzovými hudebníky. Nutná rezervace.

 

Cesty Ivo Šmoldase. Zábavný pořad básníka, scénáristy, překladatele, moderátora a také vtipného glosátora Ivo Šmodase, ve kterém vypráví historky ze života, glosuje aktuální dění u nás a najde si i čas, aby odpověděl na dotazy diváků, je připraven na sobotu 13. 1. od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Příběhy ze země cedrů. Úvodní představení Štramberského Pyré se uskuteční v sobotu 13. 1. od 17.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. Interaktivní představení pro děti a rodiče v podání brněnského souboru Kufr a Kohout. Během vypravěčského představení s velkou dávkou muziky jsou diváci aktivně zapojováni do děje.

 

Štramberské pyré. V sobotu 13. ledna od 17 hodin se v Kulturním domě Štramberk uskuteční první ročník netradičního multižánrového festivalu „Štramberské pyré“. Nejedná se o festival v tradičním slova smyslu. Přijdou si na své milovníci folku, world music, klezmeru, interaktivního divadla i hudebních experimentů. Vystoupí hosté z celé republiky, po jejich boku se ale představí také štramberští muzikanti. Koncerty se navíc budou částečně prolínat, umělci si budou vzájemně hostovat, takže se můžeme těšit i na nečekané kombinace a „cross-overy“.

 

Festival ledových soch se pokračuje na Pustevnách. Po dobu třech lednových týdnů budou Pustevny zdobit sochy vyřezané do ledu. O víkendech se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program rádia Čas – na návštěvě u Sluníčkových. Připraveny budou i doprovodné soutěže a hry pro děti i dospělé, moderovaný program, sněhové sochy, lezecká hora pro děti, fotostěna a mnoho dalšího. Akce se koná zdarma ještě do 21. ledna 2018. Obří sochy z doby ledové můžete shlédnout v dolním stanu na louce před kolibami. Z důvodu vysokých teplot bohužel zatím není možné otevřít horní stan s ledovými sochami (naproti chaty Šumná). O víkendu již budou v provozu oba stany se sochami!

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice