12. 11. 2014

 

Vyhlášení dotačních programů. Moravskoslezský kraj vyhlašuje dotační program Podpora sportu v Moravskoslezském kraji pro rok 2015 a dotační program Podpora aktivit v oblastech využití volného času dětí a mládeže a celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením pro rok 2015. Uzávěrka pro podávání žádostí do obou dotačních programů je 5. 12. 2014. Podmínky programů jsou dostupné na úřední desce Krajského úřadu Moravskoslezského kraje nebo na Odboru školství, mládeže a sportu, oddělení mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, 28. října 117, 702 18 Ostrava.

 

 

Zimní oblastní střelecká liga 2014-15, X. ročník vícekolového závodu jednotlivců II. kategorie pro vzduchovou pušku a pistoli začíná prvním kolem v pátek 14. A v sobotu 15. listopadu 2014. Závod pořádá SSK TATRA Kopřivnice 0374 ve spolupráci s AVZO Kopřivnice v klubové střelnici v suterénu radnice v Kopřivnici.

 

 

Ve středu 12. listopadu 2014 přijede do Kopřivnice prezident České republiky Miloš Zeman. Dostojí tak svému slibu z loňské říjnové návštěvy, že se do města automobilů za rok opět vrátí. Prezident nejprve navštíví společnost Tatra Trucks, a poté se setká s občany města. Zhruba půlhodinové setkání se uskuteční před kulturním domem a jeho začátek je naplánován na 13 hodin.

 

 

Vyplácení doplatku na bydlení v ubytovnách bude omezeno vládní novela o pomoci v hmotné nouzi, kterou 6. listopadu podepsal prezident Miloš Zeman.

 

 

Čtvrtek 13. listopadu 2014 – 17.00 hodin – Velký sál KDK – PODZIMNÍ SENIORSKÉ ODPOLEDNE. Program: K tanci a poslechu hraje kapela Meteor, Vystoupení Mažoretek Petra Studénka, Taneční skupina Farridah Kopřivnice, Finalisté soutěže Koprstar 2014.

 

 

V pátek 14. listopadu bude slavnostně otevřeno nové hřiště s umělým povrchem v kopřivnické místní části Mniší. Výstavba víceúčelové sportovní plochy v blízkosti kulturního domu v Mniší byla z větší části financována z rozpočtu města. Kvalitní umělý trávník byl pořízen díky dotaci Fotbalové asociace ČR. Nové sportoviště bude oficiálně otevřeno v pátek 14. listopadu v 16 hodin. Po slavnostním  přestřižení pásky budou následovat soutěže o penaltového krále a nejlepšího střelce na basketbalový koš, ve kterých budou moci děti i dospělí vyhrát pěkné ceny. Poté se na hřišti odehraje první turnaj v malé kopané, v němž se utkají družstva starých pánů Mniší, starých pánů Vlčovice, hasičů Mniší a rozhodčích. Pro všechny přihlížející bude připraveno drobné občerstvení a pro děti upomínkové dárečky.

 

 

Pátek 14. listopadu 2014 – 18.00 hodin – Kinosál KDK – KONCERT JAROSLAVA HUTKY. Vystoupení jedné z ikon listopadového převratu. Jaroslav Hutka představí známý repertoár rozšířený o nové písně a staré moravské lidové balady ze sbírky Františka Sušila.

 

 

Předmartinské odpoledne a Martinský trh se koná od párku 14. do neděle 16. 11. na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

 

Sobota 15. listopadu 2014 – 9.30 hodin – Kinosál KDK – PIONÝRSKÝ SEDMIKVÍTEK. Tradiční otevřená soutěž pro všechny od 5 do 26 let v těchto kategoriích: hudba, tanec, dětská porota. Soutěž je postupová do celorepublikových kol. Pořádá Pionýr Kopřivnice.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na oslavy Dne boje za svobodu a demokracii, které budou v letošním roce spojeny se slavnostním otevřením zrekonstruované ZŠ Emila Zátopka. Akce se bude konat v pondělí 17. listopadu a zahájena bude v 17 hodin u pamětní desky obětem komunismu na fasádě ZŠ Milady Horákové. Po krátkém vzpomínkovém setkání odtud vyjde průvod se svíčkami a lampiony, který pod vedením bubeníků půjde až k ZŠ Emila Zátopka. Po slavnostním přestřižení pásky se ve sportovní hale školy uskuteční koncert, na němž vystoupí školní pěvecký sbor, kapela Ogaba a Adéla Demlová. Pro příchozí bude připraven sváteční punč a drobné občerstvení.

 

 

RMK vyhlásilo soutěž o nejlepší fotografie se zaměřením na vozy značky Tatra. Soutěž začala 1. listopadu a uzávěrka je 30. 4. 2015. – Snímky nejrůznějších Tater a tatřiček  je možné zasílat výhradně v digitální podobě, maximálně 5 kusů, pokud možno v co nejčistější podobě s minimálními úpravami. Nejzdařilejší snímky budou nejen prezentovány na výstavě v Technickém muzeu Tatra po skončení soutěže, ale bude z nich rovněž vytvořen kalendář pro rok 2016.

 

 

Regionálnímu muzeu v Kopřivnici se podařilo uskutečnit významnou akvizici. Fotograf Josef Sudek získal v roce 1934 od firmy Tatra zakázku na vyhotovení reklamních snímků pro katalog tehdy nového aerodynamického automobilu Tatra 77. Trpělivým hledáním a shodou šťastných náhod se podařilo vypátrat a získat do sbírek našeho muzea. Jedná se o drobný pozitiv velikosti 75×75 milimetrů na kterém je vyobrazena právě Tatra 77, stojící ve Valdštejnské ulici v Praze. Fotografie je na rubu značena razítkem (FOTO SUDEK, PRAHA III., ÚJEZD 28.), skutečně se jedná o Sudkův originál. Návštěvníci Lašského muzea v Kopřivnici budou mít možnost shlédnout fotografii přímo v prostorách výstavy Sudkových beskydských panoramat a to od 1. do 30. 11. 2014.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice