14. 11. 2014

 

Město Kopřivnice Vás zve na oslavy Dne boje za svobodu a demokracii, které budou v letošním roce spojeny se slavnostním otevřením zrekonstruované ZŠ Emila Zátopka. Akce se bude konat v pondělí 17. listopadu a zahájena bude v 17 hodin u pamětní desky obětem komunismu na fasádě ZŠ Milady Horákové. Po krátkém vzpomínkovém setkání odtud vyjde průvod se svíčkami a lampiony, který pod vedením bubeníků půjde až k ZŠ Emila Zátopka. Po slavnostním přestřižení pásky se ve sportovní hale školy uskuteční koncert, na němž vystoupí školní pěvecký sbor, kapela Ogaba a Adéla Demlová. Pro příchozí bude připraven sváteční punč a drobné občerstvení.

 

 

Vyhlášení dotačních programů. Moravskoslezský kraj vyhlašuje dotační program Podpora sportu v Moravskoslezském kraji pro rok 2015 a dotační program Podpora aktivit v oblastech využití volného času dětí a mládeže a celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením pro rok 2015. Uzávěrka pro podávání žádostí do obou dotačních programů je 5. 12. 2014. Podmínky programů jsou dostupné na úřední desce Krajského úřadu Moravskoslezského kraje nebo na Odboru školství, mládeže a sportu, oddělení mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, 28. října 117, 702 18 Ostrava.

 

 

Zimní oblastní střelecká liga 2014-15, X. ročník vícekolového závodu jednotlivců II. kategorie pro vzduchovou pušku a pistoli začíná prvním kolem v pátek 14. A v sobotu 15. listopadu 2014. Závod pořádá SSK TATRA Kopřivnice 0374 ve spolupráci s AVZO Kopřivnice v klubové střelnici v suterénu radnice v Kopřivnici.

 

 

Sobota 15. listopadu 2014 – 9.30 hodin – Kinosál KDK – PIONÝRSKÝ SEDMIKVÍTEK. Tradiční otevřená soutěž pro všechny od 5 do 26 let v těchto kategoriích: hudba, tanec, dětská porota. Soutěž je postupová do celorepublikových kol. Pořádá Pionýr Kopřivnice.

 

 

RMK vyhlásilo soutěž o nejlepší fotografie se zaměřením na vozy značky Tatra. Soutěž začala 1. listopadu a uzávěrka je 30. 4. 2015. – Snímky nejrůznějších Tater a tatřiček  je možné zasílat výhradně v digitální podobě, maximálně 5 kusů, pokud možno v co nejčistější podobě s minimálními úpravami. Nejzdařilejší snímky budou nejen prezentovány na výstavě v Technickém muzeu Tatra po skončení soutěže, ale bude z nich rovněž vytvořen kalendář pro rok 2016.

 

 

Regionálnímu muzeu v Kopřivnici se podařilo uskutečnit významnou akvizici, která se dotýká nejen právě probíhající výstavy panoramat Josefa Sudka v Lašském muzeu, ale také samotné automobilky Tatra. Již před druhou světovou válkou se Sudek osvědčil jako velice zručný reklamní fotograf. Sudek získal v roce 1934 od firmy Tatra zakázku na vyhotovení reklamních snímků pro katalog tehdy nového aerodynamického automobilu Tatra 77. Trpělivým hledáním a shodou šťastných náhod se podařilo vypátrat a získat do sbírek našeho muzea. Jedná se o drobný pozitiv velikosti 75×75 milimetrů na kterém je vyobrazena právě Tatra 77, stojící ve Valdštejnské ulici v Praze. Fotografie je na rubu značena razítkem (FOTO SUDEK, PRAHA III., ÚJEZD 28.), skutečně se jedná o Sudkův originál. Návštěvníci Lašského muzea v Kopřivnici budou mít možnost shlédnout fotografii přímo v prostorách výstavy Sudkových beskydských panoramat a Hood 1. do 30. 11. 2014.

 

 

Od Soboty 15. 11.  do  pondělí 17. listopadu můžete v kinosále shlédnou 5 FILMOVÝCH PRODUKCÍ: V sobotu HOŘÍCÍ Keř, v neděli FAIR PLAY a PŘÍBĚH KMOTRA, v pondělí snímky o osobnostech OLGA A MAGICKÝ HLAS REBELKY.

 

 

Beseda O čaji se koná 17. 11. 2014 v čajovně MANDALA od 17 hodin.

 

 

K-galerie v Šustalově vile otevírá v úterý 18. 11. 2014 novou výstavu. K vidění Obrazy za babku, aneb Co se do galerií nevešlo z tvorby Jindry Treuchelové.

 

 

Koncert trombonového souboru BoneTeT se uskuteční v pátek od 19.00 hodin v Refektáři piaristického kláštera v Příboře. Projekt BoneTeT je seskupením vynikajících hudebníků – trombonistů v čele s příborským muzikantem Pavlem Debefem. Soubor vznikl v roce 2007 z bývalých spolužáků z JAMU, kteří hrají příležitostně proto, aby se pobavili a svou hrou bavili i ostatní. ¨

 

 

 V sobotu v [Restaurantu] Mandala se ve 20.00 hodin rozjede koncert jedné z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéné – pražské Vltavy. Přízvisko si kapela vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie – světová hudba“. Po koncertu bude následovat afterparty v podání Café Industrial z Ostravy.

 

 

Znáte projekt Restaurant Day? Jedná se o mezinárodní festival dočasných restaurací, který umožňuje prakticky komukoliv si na jeden den vyzkoušet roli kuchaře a hostit příchozí návštěvníky. Svou jednodenní restauraci si v sobotu budete moci otevřít také v Kopřivnici. Restaurant Day se koná v Parku Edvarda Beneše od 10.00 hodin. A pokud vaření není zrovna vašim koníčkem, můžete přijít alespoň ochutnávat nebo si popovídat s přáteli. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Lašského muzea.

 

 

Od srpna pokračuje již třetí etapa úpravy veřejných prostranství na sídlišti Jih, ve které je zahrnut také areál starého hřbitova a muzea Fojtství. Rekonstruovány byly vybrané chodníky na ulici Máchově a Alšově a hotovy jsou také na starém hřbitově. Tam zbývá ještě doplnit nové lavičky, odpadkové koše, informační tabule a upravit zeleň. Areál Fojtství bude propojen se sportovním areálem ZŠ Alšovy. Nově v něm vznikne dřevěné podium pro kulturní a společenské akce a veřejné osvětlení. Osazení dřevěného mobiliáře a výsadba zeleně bude v obou areálech realizována na jaře příštího roku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice