12. 3. 2018

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem dvou bytů 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Obránců Míru. Byt na č. p. 707 je určen zájemcům z široké veřejnosti a druhý stávajícím nájemcům a to páru mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 5. března v druhém případě do 12. března do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy, kde také získáte formulář přihlášky.

 

S příchodem března se ve městě začínají objevovat cedule upozorňující na úklidové práce. Každoroční plošné čištění komunikací a chodníků by mělo začít v polovině měsíce. Také v letošním roce začne plošné čištění komunikací, včetně chodníků, v centru města v blízkosti městského úřadu Kopřivnice. Následně přijdou na řadu místa podle hustoty osídlení a jako poslední budou uklizeny cyklostezky. „Úklidové práce, které by měly začít v sobotu 17. března, budou přerušeny pouze v období velikonočních svátku, tedy v době od 30. března do 2. dubna a také 1. dubna, protože na tento den připadá státní svátek,“ uvedla Daniela Koričanská, která má na starosti správu komunálního hospodářství. Majitelé vozidel budou povinni v uvedených termínech odstavit svá auta mimo ulice, které budou spadat do plánovaného čistění. „Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena. Pokud si majitel nevyzvedne vozidlo v den odtahu, bude vráceno zpět na parkoviště, odkud bylo odtaženo. Veškeré náklady na provedené práce budou následně vymáhány městem po vlastníkovi,“ uvedla za společnost Slumeko Dagmar Šmiřáková s tím, že informace o odtažených vozidlech budou zveřejněny na webových stránkách Slumeka. Více informací o úklidu ulic a termínech naleznou lidé v harmonogramu plošného čištění komunikací a chodníků.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve všechny zájemce na besedu Právní minirádce pro život, v Pondělí 12. března 2018 – 18.00 hodin – Akademická posluchárna KDK

 

V Úterý 13. března 2018 – 15.30 hodin v kině začíná FINÁLE KOPRSTAR 2018

 

Kavárna Vila (bývalé loutkové divadlo) zve 13. 3. V 18 hod. na přednášku Michala Štěpánka – Írán: Dvě tváře Persie

 

Městská knihovna Kopřivnice u příležitosti Národního týdne trénování paměti pořádá ve středu 14. března 2018 v 9.00 hodin přednášku NEDOVOLTE MOZKU STÁRNOUT.

 

Katolický dům Kopřivnice zve v pátek 16. 3. Na Mezinárodní filmový festival. Expediční kamera. Od 18 hod.

 

VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ ANKETY

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC OKRESU NOVÝ JIČÍN ZA ROK 2017:

Kolektiv okresu Nový Jičín:
AK Emila Zátopka Kopřivnice – atletika – mladší žákyně
KH Kopřivnice – házená – mladší dorost

PK Nový Jičín – plavání – štafeta žáků

Trenér, cvičitel okresu Nový Jičín:
Jan Kotulič (ASK Tatra Kopřivnice – capoeira)
Vladimíra Milčínská (Figure skating club Kopřivnice – krasobruslení)

Jana Slavíková (TJ Spartak Bílovec – turistika)

Jednotlivci okresu Nový Jičín:
Tomáš Bortel (AK Emila Zátopka Kopřivnice – atletika)
Jakub Fabík (TJ Spartak Bílovec – kuželky)
Veronika Jarotková (TJ Frenštát p. R. – sportovní gymnastika)
Jakub Jarolím (KVS Laguna Nový Jičín – plavání s ploutvemi)
David Koutný (PK Nový Jičín – plavání)
Radek Rýpar (TJ Závišice – judo)
Radek Selcer (TJ Frenštát p. R. – skoky na lyžích)
Michal Šupa (SK Kopřivnice – plavání)
Jan Zahradníček (IHC Nový Jičín – in-line hokej)

Absolutní vítěz okresu Nový Jičín:
Klára Štěpánová (FSC Kopřivnice, krasobruslení
).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice