9. 3. 2018

 

Startovní listina pro kopřivnickou ledovou plochou dráhu na 10. 3. 2018 vznikala nadarmo.

1 Charly S. Ebner, A

2 Lukáš Hutla, Pardubice

3 Andrej Diviš, Nepomuk

4 David Lizák, Divišov

5 Radek Hutla, Pardubice

6 Jiří Wildt, Praha

7 Marc Geyer, D

8 Vladimír Višváder, Živanice

9 Jan Pecina, Osečná

10 Martin Běhal, Osečná

11 Josef Kreuzberger, A

12 Robert Růžička, Praha

Během středy ji sportovní komise české ploché dráhy sestavila a odpoledne přišla z Kopřivnice zpráva, že jarní teploty prolomily i dvaceticentimetrový led na Větřkovické nádrži. A nezbylo než závod mistrovství republiky přece jen odpískat. Tak možná za rok.

 

Kvalita ovzduší se v Moravskoslezském kraji zlepšuje. Hodinové hodnoty prachu výrazně poklesly. Minulý týden vyhlášená smogová situace a regulace ale zůstávají v platnosti. Smogová situace platí v celém kraji. Regulace pak pro Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko. V praxi to znamená, že některé průmyslové podniky musejí přijímat opatření, aby dál neznečišťovaly ovzduší.

 

Moravskoslezské obce mohou již počtyřiadvacáté soutěžit o titul Vesnice roku, kterou vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Soutěž je organizovaná ve dvou kolech – krajském a celostátním. Mezi tři nejúspěšnější obce v krajském kole rozdělí kraj půlmilionovou odměnu. Cenu získá také obec s nejmodernější knihovnou a informačními službami.

 

XXI. štramberská divadelní přehlídka. Divadelní spolek CHAOS z Valašské Bystřice si na pátek 9. března od 19.30 hod. připravil představení Ray Cooney: Prachy? Prachy! Obrovský balík peněz může člověku naprosto rozvrátit život! Poněkud netypická oslava narozenin v komedii z typicky anglického prostředí.

 

Sbor dobrovolných hasičů Hukvaldy pořádá v pátek 9. března od 19.30 hod. tradiční Hasičský ples v sále Základní školy Hukvaldy. O hudební zážitek se postará skupina Meteor. Těšit se můžete na kulturní program, občerstvení a tombola. Předprodej probíhá v restauraci Na zastávce.

 

Moje trdlování. 5. ročník taneční přehlídky dětí předškolního a mladšího školního věku je naplánován na sobotu 10. března od 15.00 hod. Vstup volný.

 

Posezení v kavárně Vám zpříjemní svou hrou na klavír mladý student Janáčkovy konzervatoře David Žárský a to v sobotu 10. března od 17.30 hod. Doporučuje se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

Večer s cimbálovou. Na sobotu 10. března od 19.00 hod. v Kamenném šenku Městského pivovaru je připraveno večerní posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice.

 

Závod v orientačním běhu se zaměřením na přípravu na jarní sprintové závody ve svažitém terénu a městské zástavbě je naplánován na sobotu 10. března od 8.30 hod. Součástí bude i kategorie rodiče s dětmi (HDR) a začátečníci (P). Tratě budou mít 8 kontrol a budou dlouhé 2,5 km s převýšením 80 metrů, budou pouze v Národním sadu.

 

Sushi – all inclusive 2. Máte rádi asijskou kuchyni? Bar Fifty-Fifty si na sobotu 10. března od 19.00 hod. připravil již druhou akci s názvem Sushi All inclusive. Sushi bude podáváno formou rautu, který bude doplňován v průběhu celého večera. Rezervace je nutná.

 

Filmografie KINOKO. Nechte se vtáhnout do historie nového umění, umění filmu. Dvoudenní program Kina Kopřivnice, který se uskuteční v sobotu 10. března a neděli 11. března od 9.00 hod., Vás seznámí úsměvnou formou s počátky promítání a promítací techniky. Přijďte i s dětmi seznámit se s principy chodu starých kinematografických přístrojů používaných jejich prababičkami a vašimi prarodiči. Součástí budete také burza plakátů, prohlídka zákulisí kina nebo filmové workshopy a divadlo.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice