12. 4. 2023

Od pondělí 17. dubna budou otevřeny zahrady Mateřské školy Kopřivnice pro veřejnost. Rodiče se svými dětmi si budou moci v době od 16. do 19. hodiny chodit hrát na jednu z osmi zahrad. V pondělí budou otevřeny tři, a to zahrady Mateřské školy Francouzské a v místních částech v Lubině a v Mniší. V úterý bude zpřístupněna MŠ Jeřabinka na ulici Zdeňka Buriana, ve středu MŠ Česká a Pionýrská a opět zahrada Mateřské školy v Mniší. Ve čtvrtek bude otevřena zahrada v MŠ Krátké a v pátek MŠ I. Šustaly.

 

Mimořádně BUDE rozhledna na Bílé hoře  otevřena 22. 4. pro účastníky akce Pohádkový les a 23. 4. 2023. Výstupem až na vyhlídku se dostanete do nadmořské výšky 583 metrů. Rozhledna letos vstoupí do své 23. sezony.

 

Kopřivnická radnice chce zatraktivnit prostranství kolem lyžařské chaty na Červeném kameni a nabídnout nejen Kopřivničanům příjemné trávení volného času. (KN) „V rozpočtu města jsme na tento záměr vyčlenili částku 900 tisíc korun. Ta je určena nejen na úpravu prostranství, ale i rozšíření herních prvků. Výhodou je, že tato lokalita je přístupná nepřetržitě, což s sebou přináší i další otázky, například ohledně provozu toalet. Obecně máme zájem, aby byl prostor více navštěvovaný a zároveň aby to pro obyvatele byla nízkonákladová aktivita. To znamená, že by mohli strávit hezký čas na Červeném kameni či Bílé hoře, ale zároveň nemuseli utratit peníze za využití areálu,“ přiblížil záměr radnice místostarosta David Monsport, který je garantem sportu.

 

Štramberský Jasoň spustil registrace. Šest tras startuje v Kopřivnici. Chceš-li zůstat stále fit, musíš do Štramberka jít! Takovéto heslo razí organizátoři 7. ročníku turistického pochodu Štramberský Jasoň, který se uskuteční v sobotu 6. května a přináší celkem jedenáct tras o délce 6 až 53 kilometrů. Hned šestice tras včetně šestikilometrové kočárkové trasy startuje v Kopřivnici od základní školy na ul. Obránců míru nedaleko náměstí.

 

Kotlíková DOTACE-  PÁTÁ VÝZVA. Zájemci o výměnu starého nevyhovujícího kotle mohou získat finance na nový ekologický nebo tepelné čerpadlo. Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo pátou výzvu kotlíkových dotací a zveřejnilo podmínky čerpání dotace, která je určena nízkopříjmovým domácnostem. Moravskoslezskému kraji bude přiděleno téměř 219 milionů korun na zhruba 1500 výměn.  Výměnou kotle si lidé zároveň zajistí úspornější vytápění a vyhnou se také pokutě, která by jim od podzimu příštího roku hrozila, kdyby topili těmi starými. Podpora může dosáhnout až 95 procent. Podpora je určena pro domácnosti tvořené výlučně starobními nebo invalidními důchodci 3.stupně a ty, které pobírají příspěvek na bydlení. Dotaci je možné využít na nákup tepelného čerpadla nebo kotle na biomasu, tedy na peletky nebo kusové dřevo. Žádosti začneme postupně elektronicky přijímat od letních prázdnin. Jejich příjem bude ukončen 31. srpna 2024, tedy k datu, kdy začne platit zákaz používaní kotlů 1. a 2. třídy.  Každému úspěšnému žadateli o kotlíkovou dotaci kraj přispěje 7,5 tisíce korun.

 

STŘEDA  12. dubna 2023

PŘEDNÁŠKA: O samotářích, robinsonech a nenápadné síle knih. Tito lidé si vytvořili malý osobní svět, fascinující vesmír, kde platí vlastní pravidla. Jsou nadosah ostatním, a přesto tak daleko. Nebo snad vysoko? Některé jejich historky jsou neuvěřitelné, ale autor knihy jim věří. Proč by si člověk nemohl koupit šest tygrů ve slevě, kreslit ve spolupráci s plísní nebo najít skutečný smysl života? Víte snad o něčem, co by bylo důležitější? Beseda se spisovatelem a publicistou Alešem Palánem, dvojnásobným držitelem ocenění Magnesia Litera. Akademická posluchárna v kulturním domě 17:00.

 

ČTVRTEK  13. dubna 2023

SOUTĚŽ: Dřepyáda  Štramberk. Chceš udělat něco nejen pro své zdraví, ale i pro dobrý pocit? Tak zvedni nohy z gauče a přijď společně s námi vydřepovat rekord, který budeme každý rok překonávat! Akce konaná k příležitosti Štramberského dne zdraví. Kde: Kulturní dům 10:00 – 16:00.

 

PÁTEK  14. dubna 2023

KONCERT: Recitál Jiřího Neduhy  Kopřivnice. Neduha je bohém, básník, hudebník, spisovatel a loutkoherec. Na koncertě zazní jeho vlastní písně a také úryvky z jeho knih a divadelních her. Lašské muzeum 17:00

 

DIVADLO: Manželka po čtyřicítce, Hukvaldy. Kulturní spolek Hukvaldský potlach si vás dovoluje pozvat na divadelní představení regionálního Proskovického divadla Nad struhou, Manželka po čtyřicítce. Jedná se o konverzační komedii z prostředí jedné anglické středostavovské rodiny a tématem jsou milostné, sousedské a rodinné vztahy. Vše je pojato s typickým anglickým humorem. Společenský sál ZŠ Hukvaldy 19:00

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice