14. 4. 2023

Od pondělí 17. dubna budou otevřeny zahrady Mateřské školy Kopřivnice pro veřejnost. Rodiče se svými dětmi si budou moci v době od 16. do 19. hodiny chodit hrát na jednu z osmi zahrad. V pondělí budou otevřeny tři, a to zahrady Mateřské školy Francouzské a v místních částech v Lubině a v Mniší. V úterý bude zpřístupněna MŠ Jeřabinka na ulici Zdeňka Buriana, ve středu MŠ Česká a Pionýrská a opět zahrada Mateřské školy v Mniší. Ve čtvrtek bude otevřena zahrada v MŠ Krátké a v pátek MŠ I. Šustaly.

 

Kopřivnická radnice chce zatraktivnit prostranství kolem lyžařské chaty na Červeném kameni a nabídnout nejen Kopřivničanům příjemné trávení volného času. „V rozpočtu města jsme na tento záměr vyčlenili částku 900 tisíc korun. Ta je určena nejen na úpravu prostranství, ale i rozšíření herních prvků. Výhodou je, že tato lokalita je přístupná nepřetržitě, což s sebou přináší i další otázky, například ohledně provozu toalet. Obecně máme zájem, aby byl prostor více navštěvovaný a zároveň aby to pro obyvatele byla nízkonákladová aktivita. To znamená, že by mohli strávit hezký čas na Červeném kameni či Bílé hoře, ale zároveň nemuseli utratit peníze za využití areálu,“ přiblížil záměr radnice místostarosta David Monsport, který je garantem sportu.

 

Štramberský Jasoň spustil registrace. Šest tras startuje v Kopřivnici. Chceš-li zůstat stále fit, musíš do Štramberka jít! Takovéto heslo razí organizátoři 7. ročníku turistického pochodu Štramberský Jasoň, který se uskuteční v sobotu 6. května a přináší celkem jedenáct tras o délce 6 až 53 kilometrů. Hned šestice tras včetně šestikilometrové kočárkové trasy startuje v Kopřivnici od základní školy na ul. Obránců míru nedaleko náměstí.

 

Města Nový Jičín a Kopřivnice podporují dárcovství krve v Nemocnici Nový Jičín. Symbolickým odběrem krve či plazmy zahájili kampaň zdravých měst Nový Jičín a Kopřivnice místostarostové a zaměstnanci městského úřadu ve čtvrtek 13. dubna. Obě města podporují dobrovolné bezpříspěvkové dárcovství krve opakovaně, a to nejen šířením osvěty, ale také poskytnutím drobných darů pro dárce. Kampaň poběží od dubna do května a bude se týkat čtvrtečních odběrů. Transfuzní oddělení reaguje na neustávající poptávku po krvi a krevní plazmě a nově nabízí možnost dárcům přijít ve čtvrtek v rozšířených časech od 5:45 do 15:30. Kromě pracovního volna mají bezpříspěvkoví dárci nárok také další výhody, jako např. odečet z daňového základu ve výši 3000 Kč za každý odběr, poukaz do lékárny v hodnotě 100 Kč, vitamíny či poukazy zdravotních pojišťoven a samozřejmě občerstvení. Dárcem krve může být každý ve věku 18 až 65 let, avšak prvodárci nesmí být starší 60 let věku, s hmotností minimálně 50 kilogramů, v den odběru má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy. K odběrům je nutné objednání v rezervačním systému transfuzního oddělení http://odbery.nnj.agel.cz/.

 

PÁTEK  14. dubna 2023

KONCERT: Recitál Jiřího Neduhy  Kopřivnice

Neduha je bohém, básník, hudebník, spisovatel a loutkoherec. Na koncertě zazní jeho vlastní písně a také úryvky z jeho knih a divadelních her.

Kde: Lašské muzeum  Kdy: 17:00

DIVADLO: Manželka po čtyřicítce  Hukvaldy

Kulturní spolek Hukvaldský potlach si vás dovoluje pozvat na divadelní představení regionálního Proskovického divadla Nad struhou, Manželka po čtyřicítce.
Jedná se o konverzační komedii z prostředí jedné anglické středostavovské rodiny a tématem jsou milostné, sousedské a rodinné vztahy. Vše je pojato s typickým anglickým humorem.

Kde: Společenský sál ZŠ Hukvaldy  Kdy: 19:00

 

SOBOTA  15. dubna 2023

Oblíbený běžecký seriál RunTour opět zavítá do Kopřivnice. Do rodiště Emila Zátopka přiláká elitní vytrvalce, hobby běžce i rodiny s dětmi. Přestože seriál RunTour v březnu odstartoval již 12. ročník, do Kopřivnice zavítá teprve podruhé. Loňská premiéra se zde konala v souvislosti se 100. výročím narození manželů Zátopkových. Unikátní prostředí tatrováckého zkušebního polygonu, který je pro veřejnost otevřen pouze při mimořádných příležitostech, však zaujalo běžce i organizátory natolik, že Kopřivnice letos nahradila v seznamu pořadatelských měst Ostravu. Runtour se koná celkem v osmi městech, kopřivnický závod bude druhý v pořadí. Stejně jako vloni se poběží trasy dlouhé 10 nebo 5 kilometrů – pro Kopřivnici však bude novinkou 3km trať, kterou lze běžet i v rodinném tandemu dospělý a dítě. Dětské běhy přinesou závody na 500 a 1 000 metrů. Všichni závodníci se opět mohou těšit nejen na originální medaile a další odměny, ale také na bohatý doprovodný program. Připraveny jsou například masáže, tejpování, možnost vyzkoušet kvalitní běžecké boty, relaxační zóna a dobré jídlo. Přijďte si zaběhat, pobavit se, udělat něco pro zdraví a zároveň podpořit dobrou věc – 50 korun z každého startovného putuje na podporu Nadace Leontinka, která pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením. Bližší informace, včetně registračního formuláře, najdete na www.run-tour.cz

 

Den památek a sídel  Příbor

Volný vstup do všech památek města Příbor. 

12:00 – 16:00 hod. – Farní kostel Narození Panny Marie
10:00 – 16:00 hod. – Kostel sv. Valentina a hřbitovní kaple sv. Fr. Serafinského
 9:00  – 17:00 hod. – Rodný dům S. Freuda a bývalá piaristická kolej s expozicí archeologického klubu v Příboře

Kde: Město Příbor  Kdy: 9:00.

 

100 let od úmrtí ThDr. Antonína Cyrila Stojana | Příbor

Město Příbor Vás zve na akci u příležitosti 100 let od úmrtí ThDr. Antonína Cyrila Stojana.

9:30 hod. – Odhalení sochy ThDr. Antonína Cyrila Stojana před farním kostelem Narození Panny Marie 
9:40 hod. – Vernisáž výstavy věnované ThDr. A. C. Stojanovi ve farním kostele Narození Panny Marie
10:40 hod. – Přednáška Doc. Jaroslava Šebka s názvem Tatíček Stojan v životě a paměti v refektáři piaristického kláštera

Kde: Farní kostel Narození Panny Marie  Kdy: 9:30.

Zahájení hradní sezóny  Štramberk

Slavnostní otevření hradu Štramberk s věží Trúba.

– Ceremoniál otevření hradu: rytířský turnaj SHŠ Allegros, Markus M Přerov
– Dobová hudba Devětsil
– Šermířský program: pro děti i dospělé
– Sokolník Monti
– Kejklíř Křupala
– Dobové tance Vere Gratia

Kde: Hrad Štramberk  Kdy: 10:00

 

NEDĚLE  16. dubna 2023

KONCERT: TOM STROM  Příbor

Intimní autorský recitál skotnického písničkáře, který vás svými texty a podmanivou kytarou provede hlubinami duše a pohladí laskavým humorem.

Kde: Čajovna ve staré kovárně  Kdy: 18:00

 

BESEDA: Veřejné jednání – plánování sociálních služeb

17. 4. 2023 15:30. Proběhne diskuze k mapování konkrétních potřeb zajištění bydlení u osob bez přístřeší a k propagaci poskytovatelů sociálních služeb a dalších navazujících organizací.Na jednání pracovní skupiny plánování sociálních služeb je zvána i veřejnost.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice