12. 9. 2018

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina dne 14. září od 8 – 14 hodin.

 

Týden hokeje na stadionu HC Kopřivnice. V pátek 21.9.2018 od 15:00 hod v KOPŘIVNICI budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc domů odnese zajímavý hokejový dárek. Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 6 let a jejich rodiče. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro jeho fyzický a osobnostní rozvoj. Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí lyžařská helma a rukavice). Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na Mariána Kacíře tel: 730 177 810 s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

 

Ve středu 12. září pokračuje cyklus Spisovatelé pro radost. Přednáška Mgr. Ladislava Cvíčka – Josef Václav Sládek. Ve vile Machů začíná v 18 hod.

 

Centrum Balsamina zve ve čtvrtek 13. 9. 2018 na Tancování Sundance 18:30., v zrcadlovém sááe na zimním stadionu.

 

V pátek 14. 9. můžete nakoupit na tradičním farmářském trhu v centru.

 

Po osobnostech kultury se v Kopřivnici chystá další oceňování. Tentokrát na řadu přijdou osobnosti sociální oblasti.
Ocenění práce těch, kteří působí v sociální oblasti, není ve městě automobilů žádnou novinkou. Letos se uskuteční již po čtvrté. V současné době radnice sbírá nominace. „Lidé mohou nominovat nejen zaměstnance sociálních služeb, ale i pracovníky vykonávající sociální práci na úřadech, ve zdravotnických, školských či jiných zařízení. Navrženi na ocenění mohou být i dobrovolníci působící v sociální oblasti v Kopřivnici, nebo lidé působící ve prospěch seniorů, osob se zdravotním postižením, osob ohrožených sociálním vyloučení, vykonávající činnost pro občany města Kopřivnice včetně místních částí nebo pečující osoby, které působí nad rámec péče o svého rodinného příslušníka,“ uvedla za organizátory Pavla Zrunková, pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví.
Návrhy na ocenění mohou jednotlivci i organizace podávat dvojím způsobem, a to elektronicky přes formulář zveřejněný na webových stránkách města, nebo písemně přímo na odboru sociálních věcí. „Následně o nominovaných bude jednat řídící skupina komunitního plánování, která své doporučení předá radě. Ta rozhodne o tom, kdo bude oceněn,“ doplnila Pavla Zrunková s tím, že uzávěrka nominací je stanovena na čtvrtek 20. září. Slavnostní předání ocenění a vyhlášení osobnosti v sociální oblasti je naplánováno na čtvrtek 18. října.

 

Poslední závod letošní sezóny bude mezinárodní. Čtvrtý a zároveň poslední letošní závod čeká příznivce ploché dráhy na kopřivnickém Letním stadiónu už 15. Září od 14 hodin. Tentokrát se bude závodit mezinárodně o Pohár přátelství. Na start se postaví čtyři týmu, které budou reprezentovat svou vlast. Mimo Českou republiku se do bojů dají také jezdci Slovenska, Ukrajiny a Maďarska. Každou zemi bude reprezentovat tamní klub. Kromě České republiky však jednotlivé státy mají pouze jeden či dva kluby a tak se v jejich barvách představí převážně reprezentanti svých zemí.

Českou plochou dráhu bude hájit Markéta Praha, v jejichž barvách působí většina juniorské reprezentace České republiky. Slovensko má na svém území pouze jednu dráhu v Žarnovici a právě její jezdci jsou zároveň slovenskými reprezentanty. Na Ukrajině je sice týmů více, ovšem většina těch nejlepších působí v týmu Speedway Rovno, který přijede do Kopřivnice. Posledním účastníkem je maďarský tým Nagyhalacz, kde působí rovněž celá maďarská špička.

Opět se tedy bude na co dívat. Závod startuje v 14 hodin a vyvrcholí třetím ročníkem Memoriálu Michala Matuly, který se bude skládat z jedné finálové jízdy, na jejíž start se postaví vždy nejlepší jezdec z každého týmu. Vítěz finále je i vítězem 3. Memoriálu Michala Matuly. Celé sportovní odpoledne vyvrcholí v depu. Ihned po slavnostním vyhlášení vítězů odstartuje After party s živou hudbou a bohatým občerstvením.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice