13. 3. 2015

 

Na výzvu papeže Františka zůstanou dnes a zítra otevřené kostely po celém světě dlouho do noci. Akce 24 hodin pro Pána není obdobou Noci kostelů. Kostely se v postní době otevřou lidem proto, aby se zde mohli ztišit, pomodlit, pohovořit s knězem nebo vyzpovídat. Do akce se připojí také kostel sv. Bartoloměje v Kopřivnici. Ten se veřejnosti otevře v pátek od 18 do 23 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin. Po celou dobu bude svatostánek otevřen k modlitbě, přítomen bude i kněz nabízející svátost smíření či rozhovor.

 

 

Kurzy výcviku psů jsou na Novojičínsku velkým trendem. Kynologický klub Štramberk zahajuje letošní jarní kurz socializace a poslušnosti psa v sobotu 14. března. Kurz bude mít celkem deset lekcí, vždy v sobotu, na kterých se výchově a výcviku psů všech plemen budou věnovat zkušení výcvikáři. Podmínkou pro navštěvování kurzu je pouze dobrý zdravotní stav čtyřnohého účastníka a platné očkování proti vzteklině. Absolventi kurzu budou moci navštěvovat kynologické cvičiště do konce roku.

 

 

Vlajku Tibetu letos vyvěsil rekordní počet obcí. Tibetská vlajka v úterý zavlála na 689 radnicích po celé České republice. Na Novojičínsku prapor nakonec vyvěsilo 11 měst a obcí, což je nejvíce za poslední roky.

Tibetskou vlajua na Novojičínsku vyvěsila tato města a obce: Frenštát pod Radhoštěm, Fulnek, Jeseník nad Odrou, Kopřivnice, Libhošť, Mořkov, Nový Jičín, Odry, Studénka, Trojanovice a Veřovice.

 

 

Překvapivý výrok ministra Mládka, který v minulém týdnu navštívil Moravskoslezský kraj, že by stát mohl od těžební společnosti OKD za symbolickou cenu odkoupit zakonzervovaný Důl Frenštát, zaskočil jak těžební společnost, tak sdružení Naše Beskydy. Společnost OKD udržuje Důl Frenštát, ve kterém se uhlí nikdy netěžilo, v konzervačním režimu. Z horního zákona vyplývá povinnost zajistit, aby nedošlo k znehodnocení ložiska. Konzervační režim spočívá především v čerpání důlní vody, větrání a nezbytných opravách, což firmu každoročně stojí několik desítek milionů korun.  Stanislav Uruba, předseda sdružení NB, navrhl, že pokud bylo prohlášení myšleno vážně, je víc než důležité projednat celou transakci i s dotčenými obcemi.

 

 

Čajovna Mandala zve v sobotu 14. 3. 2015 na Hypnotický ambient s projekcí  Sky to speak, Nachttante.

 

 

Kino Kopřivnice v sobotu přinese další přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. V 17.45 hodin bude zahájen přenos díla Gioacchina Rossiniho – Jezerní paní. V opeře vystoupí Joyce DiDonato v titulní roli Eleny – dívky, o níž usilují hned dva nápadníci a Juan Diego Flórez ztvární Giacoma, shovívavého krále Skotska. Inscenace je metropolitním debutem skotského režiséra Paula Currana a vznikla v koprodukci se Santa Fe Opera, kde měla premiéru již v roce 2013. Orchestr bude řídit Michele Mariotti a na jevišti dále stanou Daniela Barcellona v kalhotkové roli Malcolma, John Osborn jako Rodrigo a Oren Gradus v roli Douglase.

 

 

I tento pátek můžete zavítat na divadlo. V Kulturním domě ve Štramberku pokračuje akce s názvem Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů. Od 19.30 hodin se představí Divadelní soubor CHAOS z Valašské Bystřice s divadelním kusem „Tři bratři v nesnázích …a je to v pytli“.

 

 

Máte doma něco nepotřebného, co pouze zabírá místo, ale je vám líto to vyhodit? Nebo naopak sháníte něco šikovného, ale nechcete za to utrácet příliš mnoho peněz? Pak zavítejte na první bleší trh Coworkingového centra Příbor s mottem „Přeměna všeho nepotřebného na potřebné…“. Koná se již tuto sobotu od 9.00 do 13.00 hodin v sídle Coworking Centra na náměstí S. Freuda.

 

 

V sobotu zveme do Městského pivovaru, kde se od 19.00 hodin koná Sobotní večer u cimbálu s cimbálovou muzikou Pramínky.

 

 

 V neděli se koná koncert z cyklu Jazz U Písařů, ve kterém se představí Boris Urbánek a jeho host Vít Švec (kontrabas). Jazzové setkání začíná v 17.00 hodin v Zámeckém sále Domu U Písařů.

 

 

Městská knihovna v rámci cestovatelského cyklu zve 16.3.2015 na besedu s Ivo Petrem: „Tanzanie – Keňa: od boží hory po ženské ňadro“.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice