16. 3. 2015

 

Pro velký zájem návštěvníků byla výstava prací Zdeňka Buriana v Lašském muzeu prodloužena až do 29. března. Od 9. dubna pak nová vernisáž otevře výstavu prací malíře, grafika a ilustrátora Václava Sivka.

 

 

Třetí březnovou neděli se hasiči nenudili. Museli zasahovat u dvou požárů na území města Kopřivnice. Nejdříve hodinu po poledni likvidovali rozsáhlý požár maringotky se včelími úly za psím útulkem ve Vlčovicích. Požár se v době příjezdu jednotek nacházel ve třetí fázi. Hasiči na likvidaci požáru nasadili 2 proudy (1 C a vysokotlaký), kterým provedli lokalizaci a následnou likvidaci požáru maringotky a okolní hořící suché trávy. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 80 tisíc korun. V podvečer vyjížděli znova, tentokrát k požáru osobního automobilu u krytého bazénu, kdy došlo k požáru elektroinstalace. Ten byl likvidován za pomoci vysokotlakého proudu. Vzniklá škoda byla odhadnuta na 5 tisíc korun.

 

 

Koncert populární hudby 1. SZUŠ MIS MUSIC, který se měl konat ve středu 25. března 2015 – v 17:30 hodin v Kinosále KDK, je z provozních důvodů organizátora ZRUŠEN.

 

 

Nabídka města na nájem dvou městských bytů, které jsou určeny pro širokou veřejnost za podmínky přistoupení k dluhu dle výzev. Nabídka platí od 13. 3. 2015 do 30. 3. 2015. Jde o byt 1+2 o celkové ploše 52,30 m2, na ul. Obránců míru 709 a byt 1+1 o celkové ploše 41,11 m2 na ul. Alšova 1144.

 

 

Spotřebitelé na celém světě si v neděli 15. března připomenuli Světový den spotřebitelských práv. Americký prezident J. F. Kennedy vyhlásil 15. března 1962 základní teze spotřebitelských práv, čímž zahájil éru novodobé ochrany spotřebitelů. Právě Kennedym byla stanovena 4 základní spotřebitelská práva: právo na bezpečnost výrobků a služeb, právo na informace, právo na výběr (tzv. právo volby), právo být slyšen (což se týká hlavně reklamací).

 

 

Vernisáž výstavy soukromé střední umělecké školy AVE-ART z Ostravy se koná ve čtvrtek 19. března 2015 v 17h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Výstava studentských prací potrvá do 27. dubna 2015.

 

 

Kopřivnice získala téměř dvoumilionovou dotaci na další rozvoj sociálních služeb. Díky prostředkům z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko budou modernizovány odlehčovací služby Střediska sociálních služeb a nakoupeno nové vybavení Klubu Kamarád. Odlehčovací služby, které pomáhají při péči o zdravotně postižené či osoby se sníženou soběstačností, poskytuje Středisko sociálních služeb v tzv. Domovinkách. Stávající vybavení místností je však bohužel zastaralé. Návštěvníci Klubu Kamarád se mohou těšit na nové vybavení, které bude odpovídat požadavkům na bezpečné a důstojné prostředí pro děti a rovněž současným IT technologiím standardně využívaným ve školách. Nového vybavení by se měla obě zařízení dočkat nejpozději v září. Celková výše dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko činí 1,9 milionu korun a 340 tisíc zaplatí Kopřivnice z městského rozpočtu.

 

 

Městská knihovna v rámci cestovatelského cyklu zve 16.3.2015 na besedu s Ivo Petrem: „Tanzanie – Keňa: od boží hory po ženské ňadro“.

 

 

Nejslavnější z romantických baletů: Labutí jezero si nenechte ujít v úterý 17. 3. 2015 20:15 v Kině Kopřivnice.

 

 

Koncert deseti finalistů, kteří se budou ucházet o titul Koprstar 2015, proběhne v úterý 17. března za přítomnosti kamer v kinosále kulturního domu. Dvouhodinový pořad začíná o půl čtvrté odpoledne a v průběhu akce bude také spuštěno tradiční divácké hlasování. Kdo se stane letošní Koprstar rozhodnete opět vy, diváci. Hlasování zajištuje kabelová televize Kopřivnice a desítku finalistů vám představíme od 20. března v tradičních časech našeho magazínu. Vyhlášení výsledků proběhne při jarním koncertu 31. března v kulturním domě.

 

 

K Galerie zve na novou výstavu fotografií Stanislavy Slovákové „Toulavou botou“ v Šustalově vile v parku E. Beneše.  Vernisáž se koná 17. 3. 2015 v 17 hodin. Výstava potrvá do 26. 4.

 

 

Pro maminky s batolaty pořádá Klub Balsamina 17. 3. kurz Znakování pro batolata, který vede Nikol Škarková.

 

 

Městská hokejová liga kopřivnice zve všechny příznivce ledního hokeje na vyvrcholení letošního ročníku soutěže neregistrovaných hráčů. 

  • Sobota 21. 3. 2015 
  • 12:30 finálové utkání 3. ligy

 

Neděle 22. 3. 2015

  • 12:45 finálové utkání 2. ligy
  • 15:30 finálové utkání 1. ligy

 

Účastníci Kopřivnické městské hokejové ligy pro sezónu 2014/2015

  1. liga 
  2. liga   
  3. liga
   

BAH Kopřivnice

Hájov 

Brušperk

HC  DEVI  Ostrava

Independent 

Bystré

ICE Chicken NJ

Jestřábi Mošnov

Highlanders Frenštát

Netopýři  FM

OS KOVO

Janovice  

Predators Kopřivnice

Pálkovice

Lahvators

Prestige FM

Rybníkáři

Rotor Bartošovice  

Slivovice Kopřivnice

SDH Petřvald 

Tatra Kopřivnice 

 

Sokol Staříč

Tornádo Kozlovice

 

Veřovice

Veteráni Mošnov

 

Závišice

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice