9. 3. 2015

 

SmVaK Ostrava oznamují, že dne 11. března od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v obci Mniší.

 

 

Základní škola v Lubině v rámci projektu Olympijský víceboj soutěží o pingpongový stůl – natočili své video a nyní potřebují Vaše hlasy v soutěži Všichni za stůl. Pokud chcete dopomoci dětem v Lubině k novému stolu na ping pong, stačí, když  budete hlasovat pro video číslo 95.

https://www.vsichnizastul.cz/#video-95

 

 

Kopřivnice si připomene 165 let od narození TGM. Před 165 lety, 7. března 1850, se v Hodoníně narodil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Město Kopřivnice zve všechny příznivce Masarykových myšlenek na tradiční vzpomínkové setkání, které se u příležitosti tohoto významného výročí uskuteční v pondělí 9. března od 17 hodin u pomníku TGM na Masarykově náměstí. Přijďte si spolu s představiteli města, členy kopřivnického Klubu Masarykova demokratického hnutí a zástupci Konfederace politických vězňů připomenout odkaz pedagoga, sociologa, politika, filozofa a státníka, který se zasadil o svobodu českého a slovenského národa po první světové válce. Stejně jako v předchozích letech se mohou příchozí těšit na vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice, v jehož podání mimo jiné zazní Masarykova oblíbená píseň Ach synku, synku.

 

 

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno v Kopřivnici u požáru bytu 5+1 v prvním patře dvoupatrového obytného domu na ulici Wolkerově. Oheň zasáhl dvě místnosti, kouř poškodil zbytek bytu. V nemocnici skončila s podezřením na nadýchání kouřem seniorka (ročník 1929), která na dřevěném stole v obývacím pokoji zapálila svíčku. Právě od ní se požár rozšířil. Operační středisko hasičů bylo o ohni v bytovém domě o 4 bytových jednotkách ve Wolkerově ulici informováno v sobotu před půl sedmou ráno. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během čtvrthodinky, dohašování s vynášením nábytku a dalších cenných věcí z bytu jim zabralo několik desítek minut. Plameny zničily dva pokoje (obývací pokoj a jídelnu), zbytek bytu byl zcela zakouřen zplodinami hoření. Částečně byly zakouřeny i společné prostory, tedy chodba. Obyvatelce bytu poskytli zasahující hasiči předlékařskou pomoc a pak jí předali týmu ZZS MSK. Seniorka byla odvezena do nemocnice v Novém Jičíně pro podezření na intoxikaci zplodinami hoření. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 1,4 milionu korun, zejména na bytě a vybavení (starožitný nábytek, elektronika atd.). Uchráněné hodnoty byly předběžně vyčísleny na 3 miliony korun – na půdě, střeše a vedlejším bytě, kam se mohl požár rozšířit.

 

 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Na radnici i letos zavlaje tibetská vlajka. Město Kopřivnice již po patnácté připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet a v úterý 10. března 2015 vyvěsí na budově radnice pestrobarevný symbol tibetského národa. Právě v tento den uplyne 56 let od krvavého potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

 

 

Povídání o Číně a Tibetu se připravuje 11. března v čajovně Mandala od 18 hodin.

               

 

Výtvarné tvoření v parku E. Beneše Guerilla knitting neboli Ženy ženám III. pořádá K galerie od 10. do 13. března.

 

 

Územím města v současné době prochází zhruba 26 kilometrů cyklotras, 14 kilometrů kondičních cyklookruhů a 9 kilometrů cyklostezek nebo cyklopruhů. Navazujícím projektem je doplnění infrastruktury pro cyklisty – v těchto dnech bylo ve městě ukotveno 17 stojanů pro 62 kol. Záměrem radnice je dostat co nejvíce lidí z aut na kola a vytvořit jim k tomu odpovídající podmínky. V úterý začali pracovníci firmy Vše pro obce instalovat na vybraných stanovištích modulové stojany typu IKS. Stojany se vyznačují pevnou konstrukcí s madlem pro bezpečné uzamčení kola i s rámem a třemi opěrnými body pro maximální stabilitu kola bez poškození výpletu a rámu. Moduly je možno sestavit dle potřeb až pro 10 kol, v Kopřivnici se v první fázi bude jednat o stojany pro dvě až pět kol. U radnice jsou umístěny tři stojany pro pět stání, v centru města pak jsou k dispozici stojánky pro 3 kola.

 

 

Pro děti z Kopřivnice, Lubiny, Vlčovic a Mniší byl vyhlášen termín zápisu do Mateřských škol – a to v úterý 31. 3. 2015 od 8.00 do 15.00 hodin. Rodiče i s dětmi si mohou školky prohlédnout v rámci Dní otevřených dveří: V pondělí 16. 3. bude otevřeno v MŠ Jeřabinka a v Mniší, v úterý 17. 3. ve školkách v Lubině a na I. Šustaly, ve středu MŠ Krátká, a Česká, Čtvrtek 19. Března – školky Francouzská, Pionýrská a jako poslední v pátek 20. 3. je možno navštívit MŠ Záhumenní.

 

 

Koncert deseti finalistů, kteří se budou ucházet o titul Koprstar 2015, proběhne v úterý 17. března za přítomnosti kamer v kinosále kulturního domu. Dvouhodinový pořad začíná o půl čtvrté odpoledne a v průběhu akce bude také spuštěno tradiční divácké hlasování. Kdo se stane letošní Koprstar rozhodnete opět vy, diváci. Hlasování zajištuje kabelová televize Kopřivnice a desítku finalistů vám představíme od 20. března v tradičních časech našeho magazínu. Vyhlášení výsledků proběhne při jarním koncertu 31. března v kulturním domě.

 

 

MS kraj vyhlásil dotační program na podporu malého a středního podnikání, podpořený částkou 10 milionů korun Podnikatelé mohou požádat o poskytnutí účelových neinvestičních dotací buď na rozvoj spolupráce s vysokou školou nebo výzkumnou organizací, nebo na nově vytvořené pracovní místo ve vývojové či výzkumné činnosti podniku. O dotaci lze žádat od 27. března do 10. dubna 2015. 

 

 

Veškeré smlouvy, které MS kraj uzavřel od počátku tohoto roku, si mohou zájemci od 2. března 2015 prohlédnout na webových stránkách Moravskoslezského kraje. Kraj tak učinil nad rámec svých povinností další významný krok k ještě transparentnějšímu hospodaření a zařadil se tak k nejotevřenějším regionům republiky.

 

 

Ochránci přírody a Záchranná stanice v Bartošovicích , širokou veřejnost o spolupráci v rámci projektu monitoring sýčka obecného. Záchranáři realizují záchranu malé sovy, jejíž výskyt poklesl v posledním desetiletí téměř o 90 %. Monitorují sýčky v terénu, vyvěšují budky, odchovávají mláďata. Pokud známe lokalitu výskytu této sovy, kontaktujte záchranáře na orel@csopnj, 602 540 037.

 

 

Kdo byl zvyklý sledovat závody formule na stanici Nova, musí letos přeladit –  na tři roky získala  přímé přenosy z Formule 1 společnost AMC,  Provozovatel stanic Sport 1 a Sport 2. Moderátorem studia a hlavním komentátorem pro Českou republiku se stalTomáš Richtr. Velkým benefitem bude profesionální analýza přímo ve studiu, kterou zastřeší Jan Charouz.

 

 

Jaro na HBO je tradičně pojato ve znamení premiér velkých amerických hitů  –  dočkají se fanoušci titulů:  Hra o trůny,  Californication nebo Spartakus, jeho poslední série má podtitul VÁLKA ZATRACENÝCH.  České premiéry probíhají buď souběžně s amer.  premiérou nebo v krátkém čase po ní. Na konci března se na obrazovce objeví v premiéře i české drama VE STÍNU, které získalo 9 ČESKÝCH LVŮ.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice