6. 4. 2015

 

Na halovém mistrovství Evropy v Praze se představuje osmistovkařka Lenka Masná, rodačka z Kopřivnice. Po páteční kvalifikaci už je téměř jisté, že bude mít asi nabitou neděli. Páteční rozběh na 800 metrů bez problémů zvládla. Zavěsila se za britskou favoritku Jenny Meadowsovou a v klidu si pohlídala druhé postupové místo. V sobotu ji čeká semifinále.  Pokud uspěje, v neděli bude muset zvládnout finále půlky a čtvrtařskou štafetu během necelých dvou a půl hodin.

 

 

Základní škola v Lubině v rámci projektu Olympijský víceboj soutěží o pingpongový stůl – natočili své video a nyní potřebují Vaše hlasy v soutěži Všichni za stůl. Pokud chcete dopomoci dětem v Lubině k novému stolu na ping pong, stačí, když  budete hlasovat pro video číslo 95.

https://www.vsichnizastul.cz/#video-95

 

 

Spolupráce s ministerstvem má omezit byrokracii. Ministerstvo vnitra navázalo s Kopřivnicí úzkou spolupráci při realizaci nové vládní strategie. Důvodem jsou vynikající kopřivnické výsledky v oblasti propojování metod a nástrojů kvality, které chce ministerstvo aplikovat do dalších měst a přispět tak k zefektivnění veřejné správy. Podrobnější informace získáte v Kopřivnickém magazínu (od 6. 3. 2015), kde Host ve studiu Aleš Dresler podrobně popisuje proces řízení kvality na Městském úřadě.

 

 

Na radnici i letos zavlaje tibetská vlajka. Město Kopřivnice již po patnácté připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet a v úterý 10. března 2015 vyvěsí na budově radnice pestrobarevný symbol tibetského národa. Právě v tento den uplyne 56 let od krvavého potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

 

 

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje územní odbor Nový Jičín pořádá v rámci Dne požární bezpečnosti vyhlášeného Českou asociací hasičských důstojníků „Den otevřených dveří“ na Hasičské stanici v Novém Jičíně. V pátek 13. března 2015 v době od 9.00 do 16.00 hodin budou mít návštěvníci příležitost blíže se seznámit s technikou, vybavením a výstrojí, kterou hasiči používají při zásazích a s problematikou ochrany obyvatelstva. K nahlédnutí bude rovněž zázemí hasičské stanice.

 

 

Kopřivnice si připomene 165 let od narození TGM. Před 165 lety, 7. března 1850, se v Hodoníně narodil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Město Kopřivnice zve všechny příznivce Masarykových myšlenek na tradiční vzpomínkové setkání, které se u příležitosti tohoto významného výročí uskuteční v pondělí 9. března od 17 hodin u pomníku TGM na Masarykově náměstí. Přijďte si spolu s představiteli města, členy kopřivnického Klubu Masarykova demokratického hnutí a zástupci Konfederace politických vězňů připomenout odkaz pedagoga, sociologa, politika, filozofa a státníka, který se zasadil o svobodu českého a slovenského národa po první světové válce. Stejně jako v předchozích letech se mohou příchozí těšit na vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice, v jehož podání mimo jiné zazní Masarykova oblíbená píseň Ach synku, synku.

 

 

Nejoblíbenější kopřivnický ples již tuto sobotu v kulturním domě v Kopřivnici! Začátek plesu je stanoven na 19.00 hodin. Na několika různých scénách se v průběhu večera představí skupiny Ukulele Troublemakers, Rockoví lišáci, Cimball hellband, Caribe, Hot Club Fren, Sunar, Expedice Apalucha, DJ Stoupa a DJ Dee Sváček.

 

 

Živo bude také v pátek v sále ZŠ Leoše Janáčka na Hukvaldech. Místní Sbor dobrovolných hasičů pořádá tradiční Hasičský ples. Od 19.30 hodin bude hrát k tanci i poslechu hudební skupina METEOR. Připraven bude pestrý kulturní program, bohatá tombola i občerstvení.

 

 

V neděli oslavíme Mezinárodní den žen a pro ženy je určen i program ve štramberském Relaxcentru. Od 14.00 hodin zde bude probíhat Den pro ženy, ve kterém se bude probírat téma stres ze všech možných úhlů. Dozvíte se základní informace zaměřené na stres, včetně vztahu stres a jídlo. Naučíte se teoreticky i prakticky ošetřit svou šíji a hlavu a shlédnete prezentaci přírodních produktů firmy JUST. Součástí prezentace je také uvítací balíček a drobné občerstvení.

 

 

Víkendové dětské akce. V sobotu od 15.00 hodin se koná v [restaurant] Mandala v Kopřivnici Večerníčkový karneval. Připravena bude interaktivní projekce LiveLab, fotokoutek s tiskem pohlednic, klaunská show Trochu jinak, vystoupení Silent runners, kvalitní hudba ke skotačení i zajímavá tombola. Akce je určena nejen malým, ale i dospělým dětem.

 

 

Dětský maškarní ples plánují také v Kulturním domě ve Vlčovicích. Konat se bude v sobotu od 15.00 hodin a vstupné na něj je dobrovolné!

 

 

V pátek 6. 3. 2015 v 19.30 hodin bude v Kulturním domě ve Štramberku zahájena Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů. Prvním počinem bude hra Zdeňka Podskalského Liga proti nevěře v podání Divadelního souboru VENTYL z Hranic-Drahotuší. Divadlem bude Štramberk žít až do poloviny dubna.

 

 

Povídání o Číně a Tibetu se připravuje 11. března v čajovně Mandala od 18 hodin.

              

 

Výtvarné tvoření v parku E. Beneše Guerilla knitting neboli Ženy ženám III. pořádá K galerie od 10. do 13. března.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice