4. 3. 2015

 

Mezi atlety, kteří splnili limit pro účast na halovém mistrovství Evropy v Praze, na mítinku v Düsseldorfu, je osmistovkařka Lenka Masná, rodačka z Kopřivnice. Po Jarmile Kratochvílové a Ludmile Formanové má česká atletika půlkařku, která konkuruje těm nejlepším. Na minulém halovém evropském šampionátu prošla Lenka Masná na osmistovce do finále a obsadila šesté místo, letos míří ještě výš. Nejlepším letošním výkonem Masné na osmistovce je čas 2:03,55. V případě postupu do finále by Masnou na evropském šampionátu čekaly tři starty ve třech dnech. Vytrvalostně je na tom dobře, připravena je i na případné kolize. Halový evropský šampionát začne v O2 aréně ve čtvrtek. Domácí atleti se už teď těší na podporu fanoušků.

 

 

SmVaK Ostrava oznamují, že dne 11. března od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v obci Mniší.

 

 

V  sobotu  28.  března  přesně  v  15  hodin  odstartují  po  celé  České  republice  v pořadí  již  čtvrté  Strolleringové závody –  závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Tento den bude patřit všem aktivním maminkám a tatínkům, kteří se sejdou na několika desítkách míst po celé ČR, aby změřili síly v této netradiční disciplíně. V dubnu 2014 se závodilo přesně na 40ti místech ČR, Nový Jičín byl z hlediska účasti na třetím místě. Akce se u nás koná v Novém Jičíně, na Masarykově náměstí, 14:30 sraz, start 15:00, předpokládané ukončení 18:00. Více informací – Rodinné centrum Provázek, Alena Orlitová, orlitova.alena@seznam.cz, tel: 733 718 494. Na Závody kočárků navazuje zahájení lekcí Strolleringu od út 31. 3. 2015 v NJ při Rodinném cenntru Provázek.

 

 

Společnost TEPLO Kopřivnice letos vyplatí na přeplatcích svým odběratelům 45 milionů korun, což je téměř trojnásobek loňského přeplatku. Důvodem je to, že v roce 2014 nebyla téměř žádná zima a v září byl uveden do provozu nový systém, který výrazně snížil náklady na dodávku tepla.

 

 

Policie hledá svědky dopravní nehody. V úterý 24. února 2015 před šestou hodinou odpoledne došlo v Ostravě – Svinově na ulici Opavská k dopravní nehodě. V prostoru zastávky městské hromadné dopravy „Svinovské mosty“ ve směru jízdy na centrum Ostravy se střetly tři osobní automobily jedoucí v jednom jízdním pruhu. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Žádáme možné svědky dopravní nehody, aby se přihlásili na policii. Jejich informace mohou mít velký význam při vyšetřování. Občané mohou své informace sdělit přímo na služebnu dopravní policie Městského ředitelství policie Ostrava na telefon 974 725 597 nebo na bezplatnou telefonní linku 158. Za případné informace a pomoc policie veřejnosti děkuje.

 

 

Kopřivnice rozdělila 8,5 milionu na podporu sportu, kultury a mezinárodních vztahů. O příspěvky požádalo čtyřiapadesát místních klubů a spolků, které si rozdělí téměř 8,5 milionu korun. Nejvyšší částka byla v rozpočtu města vyčleněna na dotace v oblasti sportu, z nichž mohou místní kluby hradit mimo jiné nákladný nájem sportovišť. O peníze z programu na podporu mládeže, tělovýchovy a sportu hned v prvním kole požádalo 37 subjektů, které vznesly celkem 137 požadavků – 56 na akce, 34 na nájmy, 27 na sportovní činnost a 20 na podporu trenérů. Všichni žadatelé byli podpořeni a celkem si rozdělí 7 972 460 korun. Nejvyšší příspěvek, 1 821 135 korun, získal Hockey club Kopřivnice, jenž většinu z této sumy použije na pronájem zimního stadionu. Dalšími sportovci, kteří se mohou radovat z více než půlmilionových dotací, jsou kopřivničtí plavci, florbalisté, házenkáři a členové Asociace sportovních klubů Kopřivnice.

Na program podpory kultury a osvětové činnosti byla v roce 2015 určena částka 510 500 korun. Žádost o dotaci podalo 15 subjektů, které si po prvním kole rozdělí 443 500 korun. Třemi nejvíce podpořenými organizacemi jsou Spolek hudebníků Městského dechového orchestru Kopřivnice, Živá Mandala a Sdružení loutkového divadla Kopřivnice. Z grantu na podporu aktivit v oblasti mezinárodních vztahů, kde bylo pro letošní rok alokováno 150 000 korun, žádalo a získalo dotace Pěvecké sdružení Kopřivnice a Základní škola Alšova.

Jelikož v žádném z vyhlášených dotačních titulů nebyly dosud vyčerpány všechny prostředky, mohou místní organizace požádat o podporu i v druhém kole. V oblasti sportu je k dispozici 27 540 korun, v kultuře 67 000 korun a v mezinárodních vztazích 25 400 korun. V případě prvních dvou programů je uzávěrka pro podávání žádostí 31. března, na přeshraniční aktivity lze žádat průběžně celý rok.

 

 

Kopřivnice si připomene 165 let od narození TGM. Před 165 lety, 7. března 1850, se v Hodoníně narodil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Město Kopřivnice zve všechny příznivce Masarykových myšlenek na tradiční vzpomínkové setkání, které se u příležitosti tohoto významného výročí uskuteční v pondělí 9. března od 17 hodin u pomníku TGM na Masarykově náměstí. Přijďte si spolu s představiteli města, členy kopřivnického Klubu Masarykova demokratického hnutí a zástupci Konfederace politických vězňů připomenout odkaz pedagoga, sociologa, politika, filozofa a státníka, který se zasadil o svobodu českého a slovenského národa po první světové válce. Stejně jako v předchozích letech se mohou příchozí těšit na vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice, v jehož podání mimo jiné zazní Masarykova oblíbená píseň Ach synku, synku.

 

 

Kopřivnická hudební společnost Hluční Sousedé připravuje na sobotu 21. března 2015 koncertní vystoupení v novojičínském Beskydském divadle. Začátek je v 19:00. Tradiční koncert v Malém sále nabídne průřez repertoárem. Předprodej již probíhá, rezervovat a nakupovat vstupenky můžete na pokladně Beskydského divadla v úterý až čtvrtek vždy od 14:00 do 17:00 hod, v pátek od 10:00 do 14:00h. Rezervovat se dá samozřejmě i telefonicky na čísle 556 770 145.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice