14. 4. 2022

Ve čtvrtek 14. dubna čeká děti v Muzeu nákladních automobilů Tatra spousta zábavy. K dispozici budou různé skládačky a hry, interaktivní jeřáby, dřevěná i plastová autíčka. Děti si budou moci navrhnout vlastní tričko nebo vyrobit vystřihovánky, čekají je také různé úkoly a kvízy. Workshop budou probíhat edukační místnosti Muzea nákladních automobilů od 9.00 do 16.00 hod.

 

ZELENÝ ČTVRTEK ANEB VELIKONOCE V KOPŘIVNICI. Ve čtvrtek 14. dubna od 10.00 hod. v Sadu Dr. Edvarda Beneše se uskuteční stylový jarmark s bohatým programem. Pro návštěvníky bude připravena hrnčířská dílna, kovářská dílna, stylové hry a mnoho dalšího.

 

Den Země v Kopřivnici

  • Pohádkový les

Sobota 23. dubna, tradiční akce pro rodiny s dětmi, které po trase plní úkoly z přírodní a pohádkové říše. Trasa povede přes Bílou horu kolem Váňova kamene zpět na Kamenárku. Rozhledna bude pro účastníky Pohádkového lesa otevřena zdarma. Plakát (pdf 652 kB)

  • Den Země 2022 aneb Desatero domácí ekologie a udržitelnosti

Pondělí 25. dubna, v Sadu E. Beneše, od 9 do 17 hodin, proběhne celodenní oslava Dne Země. Těšit se můžete na tradiční soutěž škol – Kopřivnickou ekologiádu, tematické divadelní představení „Voděnka“ v 9 a 10 hodin, nebo třeba odpadový karneval pro děti v odpoledních hodinách. Podrobný program a další informace naleznete na přiloženém plakátu. Plakát (pdf 4.8 MB)

  • Likvidace autovraků

Sobota 14. května, bezplatná ekologická likvidace starých a nefunkčních vozidel ve spolupráci s Autovrakovištěm Ženklava.

  • Sbírka brýlí pro Afriku

Celoročně, nepotřebné brýle (dioptrické i sluneční) můžete nosit na informace ve vestibulu městského úřadu.

  • Kola pro Afriku

Celoročně, sběr starých jízdních kol a náhradních dílů probíhá celoročně na sběrném dvoře na ulici Panská v Kopřivnici.

 

Podpora stavebníků v Kopřivnici pokračuje. Stavebníci v Kopřivnici mohou žádat o dotace na budování svých rodinných domů. Z dotačního programu vyhlášeného poprvé vloni na jaře již bylo podpořeno jedenáct projektů, každý částkou 200 tisíc korun. Letos jsou k dispozici další dva miliony. Program podpory individuální bytové výstavby schválili zastupitelé přesně před rokem, v dubnu 2021. Momentálně běží již třetí kolo pro podávání žádostí a pravidla se nemění: „O dotaci až do výše 200 tisíc korun mohou žádat pouze fyzické osoby, nikoliv developeři, přičemž jeden stavebník může dotaci obdržet pouze jedenkrát. Podporovány jsou novostavby, případně rodinné domy vzniklé přestavbou objektů, které původně nesloužily k bydlení, se stavebním povolením s právní mocí nabytou v letošním nebo v loňském roce. Do tří let od přidělení dotace bude muset podpořený stavebník prokázat, že dům zkolaudoval,“ zopakoval základní podmínky dotačního programu Jiří Štěpán, vedoucí odboru rozvoje města. Žádosti o dotace lze podávat od 10. dubna do konce letošního roku. Posuzovány jsou v pořadí, v jakém jsou na úřad doručeny – vzhledem k alokované částce může být podpořeno maximálně deset žadatelů. O přidělení dotací bude zastupitelstvo rozhodovat průběžně, nejdříve v září letošního roku. Bližší informace, včetně formuláře žádosti, najdete na webu města v sekci Dotace: http://www.koprivnice.cz/index.php?id=dotace-koprivnice

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice