14. 10. 2015

 

Katolická Beseda Kopřivnice ve spolupráci s Charitou Olomouc vyhlašuje sbírku materiální pomoci pro uprchlíky. Sbírka proběhne v neděli 18. a 25. října 2015 ve vestibulu Katolického domu v Kopřivnici v době od 8:00 do 11:00 hodin. Potřebné jsou nafukovací matrace, deky, poštáře, obuv, oblečení, hygienické potřeby pro děti i dospělé, ale také plastové nádobí či hračky pro děti.

 

 

FC Bílovec ve spolupráci s Městem Bílovec pořádá fotbalové benefiční utkání na záchranu a obnovení činnosti FK Tísek, jehož majetek byl zcela zničen 11. září t. r. rukou neznámého žháře. Akce proběhne v neděli 18. 10. 2015 od 15.00 hodin na fotbalovém hřišti v Bílovci. Účast na utkání přislíbili bývalí hráči Baníku:Václav Daněk, Libor Radimec, Peter Drozd, Jan Baránek, Kamil Papuga, Zdeněk Cieslar, Kamil Hoš, Roman Hon, Radomír Korytář (současný trenér Baníku), Antonín Buček, a dále Vladimír Janoško (sekretář MSKFS), Tanas Papadopulos, Ivo Staš, Radim Keler. V jednání Pavel Hapal, Luděk Mikloško, Václav Svěrkoš, Zdeněk Pospěch, Zbyněk Pospěch, Marek Jankulovski. Součástí benefičního odpoledne bude dražba sportovních trofejí: Dresy – Petra Čecha (Chelsea), Sparty (Z. Pospěch), Sparty, repre dres z tohoto srazu, Plzně (Hejda s podpisy všech hráčů), Jablonce, Mladé Boleslavi, Zlína, SFC Opava, Dukly, Slávie, Hokejový dres od Vladimíra Vůjtka, Futsalový dres od Michala Seidlera z Tanga Brna, teplákovka Libora Radimce z olympiády z Moskvy 1980, hokejka třineckých hokejistů.Libor Radimec donese olympijskou medaili na ukázku. (Možná dorazí i Martin Tenk s medailemi). V poločase utkání proběhne předání symbolických šeků od Města Bílovce, od MSKFS a od OFS Nový Jičín. Doprovodný program: ukázka hasičů – vystřihávání z vraku, velký vůz  prohlídce, projížďka na koni, mažoretky, atrakce pro děti.

 

 

Krytý bazén Kopřivnice zve širokou veřejnost na akci Kdo si hraje nezlobí. V sobotu 17. října bazén obsadí skvělé vodní atrakce, nafukovací hopsadla a hračky nejrůznějších tvarů a to v době od 14 do 17 hodin. Vstupné na zábavné odpoledne zůstává stejné jako při běžné návštěvě.

 

 

Letos naposledy se v Kopřivnici uskuteční farmářský trh. Oblíbené akci bude patřit konec tohoto týdne. V pátek 16. října v době od 9 do 16 hodin budou moci lidé v centru města Kopřivnice na takzvané pěší zóně nakoupit kromě sezónního ovoce a zeleniny také domácí sladké i slané pečivo, těstoviny, maso a uzeniny nebo mléčné výrobky. V nabídce regionálních výrobců nebudou chybět ani sýrové speciality, včelí produkty, čaje, byliny a koření a mnoho dalšího. K podzimnímu kopřivnickému farmářskému trhu neodmyslitelně patří mykologická poradna. Ta, přes ne příliš zdařilou sezonu, nebude chybět ani letos. Lidé si tak budou moci prohlédnou výstavku známých i méně známých druhů právě rostoucích hub a zároveň si osvěžit anebo získat o houbách nové informace.

 

 

Město Kopřivnice přiblíží veřejnosti další aktivitu patřící do programu Aktivní senior 2015. Ve středu 21. října zaplní vestibul kopřivnického městského úřadu výstavka ručních prací nesoucí název Šikovné ruce našich seniorů. Všichni ti, kteří zamíří příští středu na úřad, si budou moci v prostorách vestibulu prohlédnout zajímavé výrobky, jež pomocí nejrůznějších uměleckých technik zhotovili místní zruční senioři. Kromě rozličných výtvorů čekají na zájemce z řad veřejnosti také rady od samotných vystavovatelů, kteří budou přichystáni nejen začátečníkům poradit, jak na to nebo kde hledat tu správnou inspiraci. Občané, kteří by se ke zručným kopřivnickým seniorům chtěli přidat a veřejnosti také ukázat, co umí, mohou do úterý 20. října kontaktovat Jiřinu Mikulenkovou z odboru sociálních věcí a zdravotnictví v kanceláři číslo 243 ve druhém poschodí kopřivnické radnice anebo na telefonním čísle 556 879 460.

 

 

Vítězství v Calder Cupu Patriku Bartošákovi nestačilo, svůj sen si plní přes Ontario. O prázdninách ve studiu KTK přiznal, že už nemá žádný brankářský idol, protože on chce být tím nejlepším. Dvaadvacetiletý gólman strávil v AHL i minulý ročník a s Manchesterem získal Calderův pohár. Za Monarchs odchytal v základní části 28 zápasů s průměrem 2,14 branky, úspěšností 91,9 procenta a dvakrát udržel nulu. V play off se dostal do branky při zranění Jeana-Francoise Berubeho až v posledních třech zápasech, měl průměr 2,11 a úspěšnost 93 procent. Nyní bude hájit barvy Ontaria, které povýšilo jako farma Los Angeles z ECHL do AHL. Vítěz Calder Cupu naopak bude hrát o úroveň níž. Bartošáka, který po sezoně 2010/11 odešel z juniorky Vítkovic do Red Deeru do WHL, draftovalo Los Angeles o dva roky později v pátém kole na 146. pozici. Za Manchester odchytal čtyři zápasy už na konci ročníku 2013/14.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice