16. 10. 2015

 

Katolická Beseda Kopřivnice ve spolupráci s Charitou Olomouc vyhlašuje sbírku materiální pomoci pro uprchlíky. Sbírka proběhne v neděli 18. a 25. října 2015 ve vestibulu Katolického domu v Kopřivnici v době od 8:00 do 11:00 hodin. Potřebné jsou nafukovací matrace, deky, poštáře, obuv, oblečení, hygienické potřeby pro děti i dospělé, ale také plastové nádobí či hračky pro děti.

 

 

Chcete-li se zapojit k Nadaci Purpura podpořit projekt Ke hvězdám , pak jste srdečně zváni na dobročinný koncert na podporu vzniku art brut galerie v kopřivnickém parku dr. E. Beneše  –  pro umělce čistého srdce . Koncert se chystá v Novojičínském Žerotínském zámku  v neděli 24. 10.2015 od 17 hodin. Koncert  zahájí patronka Purpury zpěvačka Lo Hrůzová, která  podporuje  nadaci od prvopočátku.  Koncertní program naplní vystoupení kapely Hi, Martin stop the time, Tomáš Nováček a studenti Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava. V premiéře zazní  song „Ke hvězdám“ v podání kapely speciálně sestavené pro tento koncert. Autory songu jsou  Martin Veřmiřovský a Viliam Kyselý. Celý výtěžek z koncertu bude věnován vybudování této ojedinělé galerie.

Více informací: www.kehvezdam.cz.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody ve Vlčovicích od Tempa směr Frenštát p/R v pátek 16. října od 8:00 – 11:00 hodin.

 

 

Letos naposledy se v Kopřivnici uskuteční farmářský trh. V pátek 16. října v době od 9:00 – 16:00 hodin budou moci lidé v centru města na pěší zóně nakoupit kromě sezónního ovoce a zeleniny také domácí sladké i slané pečivo, těstoviny, maso a uzeniny nebo mléčné výrobky. V nabídce regionálních výrobců nebudou chybět ani sýrové speciality, včelí produkty, čaje, byliny, koření a mnoho dalšího. Součástí  farmářského trhu bude mykologická poradna pana Jaromíra Durčeka.

 

 

Začátkem týdne se ve městě začalo s opravami několika kopřivnických chodníků. Opravy se týkají ulic Ke Koryčce, konkrétně úseku mezi domy č.p 771 až 773, Kpt. Nálepky u domu č.p 1072, ulice Dukelská, mezi domy č.p 1063 až 610, ulice Husova ve směru k lávce, vstupu do základní školy Emila Zátopka a spojujícího chodníku mezi ulicemi Dukelská a Husova. Zmíněné úseky chodníků budou ve velké většině vyspraveny novou zámkovou dlažbou. Práce by měly skončit v druhé polovině listopadu tohoto roku.

 

 

Pátek 16. 10. 2015, 18:00, Kopřivnice, čajovna Mandala – KALLE + MOIN MOIN (koncert). Anděl za nejlepší alternativní desku roku.

 

 

Sobota 17. 10. 2015, 9:00, Kopřivnice, Vlčovice – Tradiční tvarůžkové hody. Osvětová beseda Vlčovice.

 

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice pořádá XIX. ročník přehlídky pěveckých sborů dne 17. října v 15:00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici. Účastní se tyto sbory:

PS Lašan Brušperk

PS Janáček Frýdlant nad Ostravicí

PS Šternberk

PS Gaudium Kopřivnice

PS Kopřivnice

 

 

Kino Kopřivnice nabídne v sobotu jedinečný zážitek. Na svém plátně představí operu Giuseppe Verdiho Othello. Dílo se svou genialitou plně vyrovná Shakespearově tragické předloze. Režisér Barlett Sher inscenoval Maurův dramatický pád ve špičkovém obsazení – tenorista Aleksandr Antoněnko ztvární titulní roli, nová hvězda operního nebe sopranistka Sonja Jončeva bude zpívat Otellovu nevinnou manželku a oběť jeho žárlivosti, Desdemonu, a v roli nenávistného Jaga, který krok za krokem dovede Otella ke zkáze, uvidíme barytonistu Željko Lučice. Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku bude zahájen v 18.45 hodin.

 

 

V pátek můžete vyrazit do Národního sadu ve Štramberku. Od 19.00 do 20.30 hodin zde máte možnost vyrazit na trasu noční bojovky. Hra pro rodiče s dětmi s názvem Strašidlení na Kotouči je určena všem, kteří mají rádi dobrodružství. Baterku s sebou!

 

 

 Na sobotu si pak pořiďte papírového draka, neboť se na Větřkovické přehradě v Lubině koná Drakiáda. Od 14.00 hodin se budou pouštět draci nad hladinou a nejen to! Čekají vás soutěže, opékání špekáčků a také bohaté občerstvení. Navíc každé dítě s drakem, dostane od organizátorů špekáček zdarma!

 

 

V neděli se pak můžete přijít zahřát do kopřivnického kina. Od 15.30 hodin vám Divadlo Kapsa zahraje pohádku Zvířátka a loupežníci. Veselá a svižná pohádka plná písniček pobaví malé i velké diváky. Jedná z nejznámějších pohádek bratří Grimmů, o tom jak si kozlík, čuník a kočička hledali nový domov, když je jejich staří pánové vyhnali. Při svém putování narazí v černém lese na kohouta, který hledá pomoc pro Kordulku. Té se loupežníci usadili v její chaloupce a ona jim musí sloužit. Když se ovšem ke zvířátkům přidá toulavý Janek, mají se loupežnici nač těšit.

 

 

Na pěší zóně v centru města bude možné v pátek od 9.00 do 16.00 hodin nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, bylinky, přírodní šťávy, koření, oříšky, pražená semínka, domácí uzeniny, ryby, chléb, koláče, tyčinky, mléčné produkty, sýrové speciality a další chutné potraviny i zajímavé regionální výrobky.

 

 

Taneční sdružení Relax pořádá ve Velkém sále Kulturního domu akci s názvem Tancem kolem světa. Show absolventů sestavená ze všech vyučovaných tanečních forem v podání dětí, juniorů i dospělých se rozjede v 17.00 hodin.

 

 

 Zatančit si budete moci i  v Katolickém domě v Lubině. V sobotu se zde koná Večírek nejen pro starší. Odpoledne pro seniory s programem, tombolou, tancem i občerstvením začíná v 17.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

 

 

Klub českých turistů Příbor pořádá v sobotu výšlap na Javorník. II. ročník turistické akce nabídne během cesty i na vrcholu plnění soutěžních disciplín pro děti, dospělé i pejsky. Sraz účastníků je na parkovišti pod rozcestníkem ve Veřovicích mezi 8.00 a 10.00 hodinou.

 

 

Krytý bazén Kopřivnice zve širokou veřejnost na akci Kdo si hraje nezlobí. V sobotu 17. října bazén obsadí skvělé vodní atrakce, nafukovací hopsadla a hračky nejrůznějších tvarů a to v době od 14 do 17 hodin. Vstupné na zábavné odpoledne zůstává stejné jako při běžné návštěvě.

 

 

FC Bílovec ve spolupráci s Městem Bílovec pořádá fotbalové benefiční utkání na záchranu a obnovení činnosti FK Tísek, jehož majetek byl zcela zničen 11. září t. r. rukou neznámého žháře. Akce proběhne v neděli 18. 10. 2015 od 15.00 hodin na fotbalovém hřišti v Bílovci.

Účast na utkání přislíbili bývalí hráči Baníku:Václav Daněk, Libor Radimec, Peter Drozd, Jan Baránek, Kamil Papuga, Zdeněk Cieslar, Kamil Hoš, Roman Hon, Radomír Korytář (současný trenér Baníku), Antonín Buček, a dále Vladimír Janoško (sekretář MSKFS), Tanas Papadopulos, Ivo Staš, Radim Keler. V jednání Pavel Hapal, Luděk Mikloško, Václav Svěrkoš, Zdeněk Pospěch, Zbyněk Pospěch, Marek Jankulovski.

Součástí benefičního odpoledne bude dražba sportovních trofejí: Dresy – Petra Čecha (Chelsea), Sparty (Z. Pospěch), Sparty, repre dres z tohoto srazu, Plzně (Hejda s podpisy všech hráčů), Jablonce, Mladé Boleslavi, Zlína, SFC Opava, Dukly, Slávie, Hokejový dres od Vladimíra Vůjtka, Futsalový dres od Michala Seidlera z Tanga Brna, teplákovka Libora Radimce z olympiády z Moskvy 1980, hokejka třineckých hokejistů.Libor Radimec donese olympijskou medaili na ukázku. (Možná dorazí i Martin Tenk s medailemi). V poločase utkání proběhne předání symbolických šeků od Města Bílovce, od MSKFS a od OFS Nový Jičín. Doprovodný program: ukázka hasičů – vystřihávání z vraku, velký vůz  prohlídce, projížďka na koni, mažoretky, atrakce pro děti.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice