19. 10. 2015

 

V pátek 16. října se sešla Rada města Kopřivnice, aby projednala námitky společnosti .A.S.A. proti rozhodnutí o vyloučení z účasti v zadávacím řízení v souvislosti s veřejnou zakázkou na „Zajištění komunálních služeb pro město Kopřivnici“. Námitky společnosti .A.S.A. proti vyloučení ze soutěže, která byla vyhlášena před více než třemi lety, obdrželo město Kopřivnice v úterý 6. října. Protože zákon v této věci vyžaduje vyjádření zadavatele do deseti dnů od obdržení námitek, byla na pátek 16. října svolána mimořádná Rada města.

Radní na svém jednání vzali na vědomí námitky zadavatele (společnosti .A.S.A). „Rada města projednala žádost, kterou obdržela a dále rozhodovala na základě podkladů, které měla k dispozici. Její rozhodnutí vychází z právních stanovisek Ministerstva pro místní rozvoj, Úřadu pro hospodářskou soutěž i právního oddělení úřadu. S přihlédnutím k jednoznačnosti těchto stanovisek k pochybení, které uchazeč o veřejnou zakázku v průběhu zadávacího řízení udělal, kdy zákon neumožňuje postupovat jinak, se Rada města rozhodla námitkám společnosti .A.S.A. nevyhovět,“ okomentovala rozhodnutí kopřivnická místostarostka Dagmar Rysová.

Do této věci byly vtaženy také orgány činné v trestním řízení, když členové vedení města Kopřivnice v uplynulých dnech v souvislosti se zmíněnou soutěží podali trestní oznámení na neznámého pachatele, a to kvůli podezření na možnou manipulaci s dokumenty, týkající se zmíněné veřejné zakázky. „Společnost .A.S.A. tvrdí, že změnu své kvalifikace, jejíž včasné neoznámení u jedné z jejich zainteresovaných společností zapříčinilo mimo jiné vyloučení z veřejné zakázky, městu v potřebném termínu dodala. My jsme, na základě mnoha indicií, přesvědčeni o tom, že tomu tak nebylo,“ uvedla místostarostka Rysová.

Nařčení společnosti .A.S.A. o tom, že město se snaží vyjít vstříc společnosti Slumeko, která v zakázce skončilo až na třetím místě, Dagmar Rysová odmítá: „Město Kopřivnice vždy jednalo s uchazečem společností .A.S.A , který podal finančně nejvýhodnější nabídku, jako s potenciálním partnerem pro uzavření realizační smlouvy. Obdobně jsme jednali o možnostech využití městské společnosti Slumeko pro následnou spolupráci s touto firmou. Zásadní pochybení firmy .A.S.A. v průběhu výběrového řízení však nedává městu jinou možnost, jak ve věci dle zákona rozhodovat a to přesto, že dané pochybení jde v ekonomickém důsledku i k tíži zadavatele zakázky, to je města.“

 

 

Soutěže Firma roku a Živnostník roku jsou příležitostí pro podnikatele z celé České republiky. Do soutěže se mohou hlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. Ve čtvrtek 15. 10. byly v jubilejním desátém ročníku za podnikatelskou odvahu i následný úspěch oceněn  Ladislav Hezký, který v Kopřivnici pokračuje rodinné tradici: ve výrobě Štramberských uší. Odborná porota mu přisoudila 3. místo  v kategorii Živnostník Moravskoslezského kraje roku 2015.

 

 

Parkovací karty na rok 2016. Město Kopřivnice upozorňuje všechny vlastníky rezidentních a abonentních parkovacích karet, že jejich platnost vyprší s koncem letošního roku, tedy k 31. prosinci 2015. Nové karty bude možné vyřídit již od začátku měsíce listopadu, a to na Informacích, které se nacházejí v přízemí kopřivnického městského úřadu. Nová oprávnění parkovat v určených zónách budou vydávána po předložení velkého technického průkazu, občanského průkazu nebo potvrzení o vlastnictví nemovitosti. Parkovací karty budou vydány pouze těm občanům, kteří mají v dané oblasti trvalý pobyt nebo zde vlastní nemovitost.

 

 

Most na ulici Erbenova v Kopřivnici v závěru tohoto týdne doznal razantních změn. Prostory pod ním, které po předchozí výzvě opustili jeho dosavadní obyvatelé, nechala radnice vyklidit a vyčistit.

 

 

Chcete-li se připojit k Nadaci Purpura a podpořit projekt Ke hvězdám, pak jste srdečně zváni na dobročinný koncert na podporu vzniku art brut galerie v kopřivnickém parku dr. E. Beneše  –  pro umělce čistého srdce. Koncert se chystá v Novojičínském Žerotínském zámku v neděli 24. 10.2015 od 17 hodin. Koncert zahájí patronka Purpury zpěvačka Lo Hrůzová, která podporuje nadaci od prvopočátku.  Koncertní program naplní vystoupení kapely Hi, Martin stop the time, Tomáš Nováček a studenti Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava. V premiéře zazní song „Ke hvězdám“ v podání kapely speciálně sestavené pro tento koncert. Autory songu jsou Martin Veřmiřovský a Viliam Kyselý. Celý výtěžek z koncertu bude věnován vybudování této ojedinělé galerie. Více informací: www.kehvezdam.cz.

 

 

 

Město Kopřivnice přiblíží veřejnosti další aktivitu patřící do programu Aktivní senior 2015. Ve středu 21. října zaplní vestibul kopřivnického městského úřadu výstavka ručních prací nesoucí název Šikovné ruce našich seniorů.

Všichni ti, kteří zamíří příští středu na úřad, si budou moci v prostorách vestibulu prohlédnout zajímavé výrobky, jež pomocí nejrůznějších uměleckých technik zhotovili místní zruční senioři. Kromě rozličných výtvorů čekají na zájemce z řad veřejnosti také rady od samotných vystavovatelů, kteří budou přichystáni nejen začátečníkům poradit, jak na to nebo kde hledat tu správnou inspiraci. Občané, kteří by se ke zručným kopřivnickým seniorům chtěli přidat a veřejnosti také ukázat, co umí, mohou do úterý 20. října kontaktovat Jiřinu Mikulenkovou z odboru sociálních věcí a zdravotnictví v kanceláři číslo 243 ve druhém poschodí kopřivnické radnice anebo na telefonním čísle 556 879 460.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice