21. 10. 2015

 

Ve středu 21. října od 17 hodin se v kopřivnickém kulturním domě uskuteční 18. ročník diskuzního setkání Myšlenky TGM a současnost. Příchozí se mohou těšit na zajímavé postřehy známých publicistů, žurnalistů, politiků i dalších osobností společenského života, které se tentokrát budou zamýšlet nad Masarykovým citátem „Ježíš, ne Caesar, toť smysl našich dějin a demokracie.“ Na sekání, které pořádá kopřivnický klub Masarykova demokratického hnutí, je vstup zdarma a je přístupné široké veřejnosti.

 

 

Kopřivnice oslaví státní svátek tradičním setkáním. Den vzniku samostatného Československa si připomene město Kopřivnice tradičním slavnostním setkáním, které se uskuteční ve středu 28. října 2015 v 17 hodin u pomníku Tomáš G. Masaryka. Kytice k pomníku prvního československého prezidenta položí, stejně jako v předchozích letech, zástupci města Kopřivnice společně se členy Masarykova demokratického hnutí a Vojenského sdružení rehabilitovaných. K slavnostní chvíli u pomníku zve město Kopřivnice všechny, kteří si chtějí připomenout události roku 1918 a uctít památku těch, kteří se zasloužili o ukončení první světové války, uznání národních práv Čechů a Slováků a vznik samostatného Československého státu. Slavnostní atmosféru středečního podvečera podtrhne vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice, v jehož podání zazní mimo jiné československá hymna.

 

 

Rozhledna Bílá hora bude naposledy v letošní sezóně otevřena v neděli 1. listopadu od 9:00 do 18:00 hodin.

 

 

Silnici číslo III/4824 v úseku mezi pneuservisem Kostelník v Lubině a Hájovem stále obývají stavaři. Správa silnic Moravskoslezského kraje oznámila, že se opravy zmíněného úseku protáhnou. „Původně měla být silnice hotová do 12. října. Nový předpokládaný termín dokončení byl stanoven do konce měsíce října. Vše bude záležet na vhodných klimatických podmínkách pro pokládku živice,“ sdělila Iva Šumšalová z oddělení technické správy. Termín dokončení stavby byl prodloužen kvůli nepředpokládaným komplikacím. „Zhotovitel při provádění hloubkových sanací zjistil špatné podloží. Bylo proto nutné provést vyhodnocení stavu únosnosti statickými zatěžovacími zkouškami,“ okomentovala zdržení stavebních prací technická referentka Správy silnic Moravskoslezského kraje Angelika Struziaková s tím, že doprava v místě opravy zůstává řízena světelnými semafory.

 

 

Ve středu 21. 10. 2015, je nejprve připravena výstava“Šikovné ruce našich seniorů“ od 9 – 16 hod. ve vestibulu radnice a pak od 18:00, čajovna Mandala přivítá 2 cestovatele, kteří EMBÉČKEM objeli KOLEM SVĚTA.

 

 

Ve čtvrtek 22. 10. 2015, 10:00-12:00, Mateřské centrum Klokan Kopřivnice pořádá Drakiádu – Sportovní a hravé dopoledne s pouštěním draků.

 

 

Ve čtvrtek odpoledne od 14:30 – 17:00,jsou otevřeny dokořán dveře ZŠ A MŠ ve štramberku – škola právě slaví 105 let.

 

 

Kopřivnická knihovna chystá od 18 hodin přednášku Knihovny palmových listů.

 

 

KDK, od 19:00, Divadlo Verze Praha – představení  JMÉNO.  Matthieu Delaporte, Alexandre de la Palletière.  DIVADLO V RÁMCI DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO 2015|2016. Režie: Thomas Zielinski, Autor českého překladu: Jaromír Janeček. Hrají: Roman Zach, Jana Janěková ml., Petr Lněnička, Jan Dolanský, Linda Rybová. Mluvit se dá o všem. Mezi dobrými přáteli a příbuznými by vlastně žádné téma nemělo být tabu. Když se ale úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali. Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii. Jméno je brilantní komedií podle nejlepší francouzské tradice. Polštářová bitva omezenců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že svá omezení už dávno překonali. Hra nabízí vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice