14. 7. 2017

 

Kopřivničané se musí připravit na letní odstávku teplé vody. Ani v letošním roce se kopřivnickým domácnostem nevyhne tradiční odstávka teplé vody a tepla. Podle informací dodavatele společnosti Komterm MORAVA s. r. o. bude zmíněná odstávka trvat pět dní, a to konkrétně od středy 26. července do neděle 30. července. Dodávka tepla a teplé vody bude v poslední den odstávky zahájena opět ve večerních hodinách.

 

Sedm značených Radegastových okruhů různých náročností, to je přes 210 kilometrů cyklotras, které propojují nejatraktivnější místa Radegastových Beskyd. Okruhy vás povedou od Horeček přes Pustevny, obce mikroregionu Frenštátsko až po Hukvaldy. Slavnostní otevření okruhů a křest nové cyklomapy proběhne v neděli 9. července 2017 od 10 hodin před restaurací Rekovice.

 

Hrad Hukvaldy zve v sobotu 15. 7. 2017 na Sokolnický den, 9:00 – 18:00.

 

Drtič slaví neuvěřitelných dvacet let. V sobotu 15. července po dvacáté odstartuje na kopřivnickém letním stadionu hobby cyklomaraton zvaný Kopřivnický Drtič. Na start by se měla postavit téměř tisícovka milovníků cyklistiky. Vůbec poprvé v historii Drtiče pojedou jezdci potřetí za sebou stejnou trasu. Do Kopřivnice míří cyklisté ze všech koutů republiky a dokonce i zahraničí, z Toronta či cyklistka žijící v Jemenu. Start Drtiče bude klasicky v 7:30 hodin na letním stadionu a ani v letošním roce nebude chybět závod určený dětem, zvaný Drtík.

 

Festival Horečky fest letos láká na Buty, zpěvačku Lenny i roztančeného Daniela. Buty, Skyline, Mirai, Lenny i Šum Svistu s Danielem Nekonečným. Taková zvučná jména české hudební scény, ale i další hudebníky z Česka i ze zahraničí slibuje letošní sedmý ročník multižánrového hudebního festivalu s rodinnou atmosférou Horečky fest. Ten se už tradičně uskuteční v amfiteátru na Horečkách a jeho okolí, na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic, a to v sobotu 15. července. Cílem tohoto festivalu je spojovat lidi a poskytnout jim příležitost ke společnému setkání. Loňský ročník si nenechalo ujít více než čtyři tisíce návštěvníků. Ten letošní se tentokrát ponese ve svižném tanečním tempu a opět si ho užijí lidé všech věkových skupin. Hudební fanoušci a milovníci dobré zábavy se tak mohou těšit nejen na pořádnou nálož hudby na čtyřech scénách, ale připravený bude i bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi.

 

Promenádní koncert č. 2. Dechová hudba FRAJÁREČKA. Kapela hraje v menším obsazení než klasické dechovky a sídlo má v Uherském Hradišti. V kapele hrají jak profesionální, tak i amatérští hráči, kteří většinou hrají v dechové hudbě BORŠIČANCE Antonína Koníčka. Kapelníkem, trumpetistou i moderátorem – vše v jedné osobě je Antonín Koníček. Kapela FRAJÁREČKA hrává hlavně koncerty k poslechu, ale i posezení spojené s taneční zábavou apod. FRAJÁREČKA potěší všechny příznivce a milovníky dechovky krásným repertoárem, kde si každý z posluchačů najde určitě tu svoji písničku.

 

Myslivecké sdružení Příbor zve všechny v sobotu 15. 7. od 16.00 hod. na mysliveckou chatu Točná u Příbora, kde se bude konat Myslivecký večer. K poslechu a tanci zahraje skupina Meteor. Bohaté občerstvení zajištěno. Pro děti je připraven skákací hrad.

 

Hrad Hukvaldy zve všechny v sobotu 15. 7. 2017 od 10.00 hod. na Sokolnický den. Skupina sokolníků návštěvníkům přiblíží sokolnickou tradici. Určitě si nenechte ujít přehlídku dravých ptáků, kterých na hradě bude nespočet. K vidění budou přílety ptáků doplněné o odborný výklad. Návštěvníci si mohou okusit sokolnické řemeslo a nechat dravce přiletět přímo na ruku. Po celý sobotní den si návštěvníci mohou zakusit návrat do minulosti. V areálu hradu budou vybudována dobová vojenská ležení, spatříte ukázky historického šermu, k vidění budou kejklíři a hradem bude znít dobová hudba. A to vše v duchu gotiky a baroka.

 

Výlet do krajin duše v sobotu 15. 7. Po roce se na hrad Starý Jičín vrací muzikant vystupující pod pseudonymem Maok. Místo navštíví už popáté a v podstatě nikdy neví, co bude hrát. Jeho vystoupení je do jisté míry muzikoterapií, která uzdravuje a inspiruje. Ve spojení s magickou atmosférou hradu půjde i letos jistě o neopakovatelný zážitek. Vstupné je 180 korun, návštěvníkům se doporučuje, aby si přibalili deky nebo spacáky.

 

XX. ročník Kopřivnický drtič. Město Kopřivnice zve všechny v sobotu 15. 7. na nezávodní polo orientační maraton horských kol, který se bude konat na letním stadionu Kopřivnice.

 

Jedna hudba, jedna mysl. Local Mandala zve všechny v neděli 16. 7. od 17.00 hod. na vystoupení hudebního dua z dvou různých končin. Vystoupí Japonec Natsuaki a rumunský Čech Ondřej Landa. V jejich hudbě se prolnou žánry, tradice i výrazové formy.

 

Kulturní dům Příbor zve všechny v neděli 16. 7. od 18.00 hod. na tradiční Tančírnu. Zažijte jedinečný zážitek z dob první republiky. Můžete se těšit na pohodový jazz a swing 30. a 40. let 20 století. V tanci zahraje skupina Lam – Trio ve složení Milan Holub – kontrabas, Ladislav Kokeš – housle, kornet, melofón, zpěv a Aleš Nitra – kytara, ukulele, zpěv.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice