17. 7. 2017

 

Úprava otevírací doby na kontaktním místě KTK příští týden: v pondělí 24. 7. 2017 bude otevřeno odpoledne od 13:00 – 17:00 hodin a v pátek 28. 7. 2017 od 10:00-11:00 hodin.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Štramberské č. p. 1124,1125, 1127, 836 a 63 v úterý 18. července od 8:00 – 14:00 hodin.

 

Na základě informace od dodavatele tepla společnosti KOMTERM Morava s.r.o. o letní odstávce sděluje svým odběratelům, že dodávka tepla a teplé vody bude přerušena ve středu 26. července ve večerních hodinách. Opětovně bude zahájena v neděli 30. července ve večerních hodinách.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Bezručova, Haškova, Hřbitovní, Jilemnického, Štramberská a Wolkerova dne 1. srpna od 7:30 – 19:30 hodin. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz. Další odstávka elektrické energie proběhne na ulici Hřbitovní č. 55 a na ulici Jilemnického ve dnech 11. a 18. srpna od 7:30 – 19:30 hodin.

 

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje zasahovala v neděli 16. července v podvečer u tragické události na Frýdecko-Místecku. Čtvrt hodiny po sedmnácté přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o vážném úrazu v průmyslovém areálu v Paskově. Na místo vyjela nejbližší pozemní posádka ZZS MSK a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.Patnáctiletý chlapec byl zavalen vysokozdvižným vozíkem. Při pádu stroje u něj došlo k vážným poraněním hlavy a pacient v okamžiku příjezdu záchranářů nejevil žádné známky života. První pomoc začali poskytovat svědkové události a týmy záchranné služby pokračovaly ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Veškerá snaha však byla marná. Poranění, jež postižený utrpěl, byla smrtelná a chlapec jim na místě podlehl.

 

Pozvánka do K galerie na prázdninovou výstavu obrazů Jiřího A. Havlína a dřevořezeb Metoděje Berana. Vernisáž se koná tradičně v úterý 18. července v 17 hodin. Výstava potrvá do 3. září.

 

Společnost Varroc Lighting Systems spustila v NJ po několikaměsíčním testovacím provozu ostrý provoz Vývojového centra elektroniky.

 

Práce na mostě přes Lubinu finišují. Most by měl být podle informací Správy silnic Moravskoslezského kraje zprůjezdněn ve čtvrtek 20. července, tedy zhruba měsíc před původně stanoveným termínem. Během prací na něm mimo jiné přibyl chodník, který má v místě zajistit vyšší bezpečnost chodců. Řidiči se musí ještě připravit na možná částečná omezení. Předání zcela hotového mostu je totiž naplánováno až na začátek září. Krátkodobé uzávěry mohou způsobit zejména práce na sanaci spodní části mostu.

 

Děla pro armádu zrenovuje za 1,3 miliardy Tatra Trucks. Česká armáda bude dále střílet čtyřicet let starými děly slovenské výroby. Vláda odsouhlasila v pondělí plán ministerstva obrany, podle kterého kopřivnická Tatra do roku 2020 zmodernizuje 33 samohybných houfnic Dana ráže 152 mm. Od 70. let je používají dělostřelci v Jincích, v současnosti mají 48 kusů. Celková modernizace děl vyjde na 1,27 miliardy korun. Podle ministerstva zakázku musí získat přímo Tatra Trucks. „Tato společnost vyrábí podvozkové části samotných děl a je jediná na českém trhu, která je schopna provést modernizaci v požadované kvalitě, a to podle potřeb armády,“ uvedlo ministerstvo obrany. Armáda delší dobu chtěla koupit 50 nových děl v ráži NATO, tj. 155 mm. Ale nakonec ze svých požadavků z finančních důvodů ustoupila. „Pokud bychom pořídili všechna děla v počtu zhruba 50 kusů ve standardech NATO, tak jsme ve financích někde kolem deseti miliard. To je skutečně velká částka,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Dodal, že dalším důvodem pro modernizaci byl fakt, že armáda má munici ráže 152 mm v hodnotě zhruba 3,6 miliardy korun. Ministerstvo se proto podle Stropnického rozhodlo pro kompromisní řešení a nakoupí 17 nových děl ráže 155 mm a 33 ráže 152 mm nechá zmodernizovat. První zrenovovanou houfnici by měla armáda dostat příští rok. Nové houfnice by měly dostat silnější motor, balisticky zodolněnou kabinu, poloautomatizovaný systém řazení, radiostanici Harris, nový navigační systém nebo granátomet kouřových granátů. Vláda souhlasila i s pořízením 16 odpalovacích zařízení přenosného kompletu RBS-70NG. Ty také nakoupí napřímo do společnosti SAAB Dynamics za 1,1 miliardy. Cenu podle ministerstva určil znalecký posudek.

  

Slavnostní zahájení výstavy Příběh lišky Bystroušky se uskuteční v pondělí 17.července 2017 od 17-ti hodin v budově Informačního centra Hukvaldy, Hukvaldy 40. Výstava Vás provede od samotného vzniku kresleného příběhu, přes literární zpracování Lišky Bystroušky, prvním uvedením opery Leoše Janáčka – Příhody lišky Bystroušky, až do dnešních dnů, kdy příběhy lišky Bystroušky stále zůstávají jednou z nejhranějších oper 21. století. V rámci výstavy shlédnete dobové fotografie a dokumenty, kopie Milénových kostýmů i zmenšenou původní scénu (opera byla poprvé uvedena 6. listopadu 1924 v brněnském Městském divadle ve skvostné inscenaci, na níž se podílel výtvarník Eduard Milén, režisér Ota Zítek a dirigent František Neumann). Objevovat s námi ale můžete také faksimile Těsnohlídkova rukopisu, který se dlouhá léta považoval za ztracený, či ilustrace Stanislava Lolka, které stály u samého vzniku tohoto díla. Dozvíte se možná i něco více o Památníku lišky Bystroušky v Hukvaldské oboře, nebo i o dalších místech, kde je liška Bystrouška „doma“. Čekají na vás návrhy kostýmů z prvého provedení opery Příhody lišky Bystroušky, fotografie z jednotlivých inscenací oper, návrhy kostýmů z dalších provedení oper (českých i zahraničních), a mnoho dalšího. Výstava byla připravena ve spolupráci s Národním divadlem Brno, Muzeem města Brna, Moravským zemským muzeem, Národním divadlem Praha, Národním divadlem Moravskoslezkým a Jihočeským divadlem. Výstavu také podpořila Obec Hukvaldy, Janáčkovy Hukvaldy z.s., ZŠ a MŠ L. Janáčka Hukvaldy a další.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice