14. 7. 2023

Komentované vycházky na Kotouč v rámci akce Prázdniny s muzeem Šipka: Hora Bohů a pokladů v pátek 14. 7. 2023. Během 7 pátečních termínů se můžete zúčastnit komentované vycházky na Kotouč se seznámením se s Národním sadem, jeskyní Šipkou a jejími pravěkými obyvateli-Neandrtálci, lomem Kotouč, jurským korálovým útesem, jedinečnou přírodou Štramberka či bronzovými poklady. Vycházky mimo uvedené termíny je nutné objednat předem na tel. čísle 553 034 516 nebo na e-mailu muzeumsipka@muzeumnj.cz.

 

PÁTEK 14. července 2023: LETNÍ KINO: Život pro samouky , Štramberk. Život po čtyřicítce s nadhledem a pořádnou dávkou sarkasmu přináší komedie s Janou Plodkovou v ústřední roli od producentů úspěšné Střídavky. Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít svou výstřední mámu a radit jí začne úžasná vztahová koučka a influencerka Barbora Seidlová. Během slavnostní večeře v den výročí svatby se s Klárou rozejde její manžel (Jaroslav Plesl) a pořídí si náležitě silnou a lesklou motorku. Klára si na oplátku pořídí jízdní kolo a přestěhuje se k mamince (Zuzana Kronerová). Maminka je výstřední, bezprostřední, skoro až bláznivá, nicméně obvyklé maminkovské řeči si neodpustí. To obnáší i randění s novými muži (David Švehlík, Václav Neužil a Lukáš Příkazký) a to následně znamená katastrofické schůzky plné trapasů. Do téhle chvíle měla svůj život celkem naplánovaný, ale s tím je teď konec… Amfiteátr pod Starou věží 21:30.

 

Přijďte si vyzkoušet kosení louky na kopřivnickou sjezdovku! Kosení, hrabání ale i naklepávaní kosy si mohou zájemci vyzkoušet v sobotu 15. července od 8 do 12 hodin na orchidejové louce na sjezdovce pod Červeným kamenem. Pozapomenuté dovednosti si oživíte pod vedením členů Spolku Almara z Liptálu. Odbor životního prostředí kopřivnické radnice připravil zajímavý workshop dnes již málo používané techniky kosení trávy. „V Kopřivnici s kosením kolem paneláků začal pan Vrtělka, kterému vadil hluk z motorových sekaček. Tím nás inspiroval ke kosení květnaté louky před radnicí, které probíhá druhým rokem. Vzhledem k tomu, že se domníváme, že podobné iniciativy mají smysl a kosení před úřadem mělo příznivý ohlas a pro mnohé bylo inspirací, rozhodli jsme se zpropagovat tuto dovednost v širším měřítku v lokalitě, která je pro tento druh péče vhodná a s lidmi, kteří ji umí a jsou schopni předat,“ uvedla Radka Krysová, vedoucí oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody. V sobotu je sraz v 8 hodin u Lyžařské chaty na Červeném kameni. Pokud máte svou kosu nebo hrábě vezměte je s sebou. Na místě bude k zapůjčení pouze omezené množství tohoto nářadí. Členové Spolku Almara, kteří mimo jiné pořádají ovčácké slavnosti na Santově, pro „kosáče“ a „hraběnky“ slibuji drobné tradiční občerstvení – domácí chléb s tvarohem. „Nenechte se odradit rozlehlostí orchidejové louky. Máme navíc zajištěno sečení i malou mechanizací. Tráva pak bude převezena do kravína na Severu,“ doplnila Radka Krysová. V případě deště se termín akce přesouvá na 22. července.

 

SOBOTA  – NEDĚLE  15. – 16. července 2023: Obléhání nedobytné pevnosti  Hukvaldy. Šestý ročník legendární bitvy o hrad Hukvaldy.  Je po válce, v českých zemích by měl být klid, ale opak je pravdou. Odcházející švédská vojska loupí a drancují dále. Císařská armáda nemůže být všude. Obyčejní lidé stále trpí a z nedostatku jídla bojují i sami proti sobě. Jednou jsi dobrák jednou padouch, jindy zloděj a jindy oběť. Ale když se přiblíží opravdové nebezpečí, musí se všichni spojit, aby měli naději žít. Propozice akce zde. Hrad Hukvaldy14:00.

 

Kopřivnický drtič-KDY: sobota 15. července, od 7.30 hodin-KDE: Letní stadion Emila Zátopka, Kopřivnice-ZA KOLIK: startovné 500 Kč. PROČ PŘIJÍT: Jedná se již o 26. ročník poloorientačního nezávodního maratonu horských kol. Maraton je svou délkou a náročností. Jinak je to vlastně celodenní „pohodová“ vyjížďka ve volné přírodě, nejede se na umístění, hledají se horské hospůdky a tajné kontroly. Účastníci jsou odkázáni jen na mapu, turistické značení a na sebe, popřípadě na své kamarády. Drtič začne hromadným startem z letního stadiónu Emila Zátopka v Kopřivnici, na start se vejde i 800 lidí. Letošní nejdelší trasa bude nejspíš stejná, jako minulý rok. Povede z Kopřivnice přes Janíkovo sedlo, Ondřejník, Pustevny, Martiňák, kolem Kladnaté, před Bumbálkou k chatě Třeštík, kolem Vysoké (z důvodů ochrany přírody), dále pěknou hřebenovkou na Soláň, Tanečnice, Hažovické Díly, Rožnov, stoupání přes Myší horu kolem Malého Javorníku na Velký Javorník, Frenštát a na závěr z Vlčovic přes Janíkovo sedlo do Kopřivnice. Trasa bude mít kolem 115 kilometrů a asi 3000 metrů převýšení. Kontroly jsou na Drtiči dvoje – razítkové a tajné. Start je v 7.30 hodin.

 

Moderní cimbálovka zahraje na koupališti. KDY: pátek 14. července, od 19 hodin. KDE: přírodní koupaliště, Studénka. PROČ PŘIJÍT: Moderní cimbálová skupina Poštár zahraje nejznámější rockové, popové i lidové hity v podání houslí, basy a cimbálu.

 

Novojičínský prázdninový jarmark. KDY: sobota 15. července, od 8 do 15 hodin. KDE: Masarykovo náměstí, Nový Jičín. PROČ PŘIJÍT: Také o prázdninách se mohou návštěvníci, turisté i obyvatelé Nového Jičína těšit na tradiční Novojičínský jarmark. Masarykovo náměstí zaplní stánky s rozličným zbožím. Nakoupit bude možno například mléčné a masné výrobky, včelí dobroty a koření, ale též řemeslné a rukodělné výrobky včetně bižuterie, keramiky, suvenýrů ze dřeva a mnoho dalšího zboží.

 

Hasičská soutěž s letním večerem. KDY: sobota 15. července, od 10 hodin. KDE: areál hasičské zbrojnice, Trojanovice. PROČ PŘIJÍT: Milovníci hasičského sportu mohou zažít 25. ročník O pohár starosty obce Trojanovice mužů a 23. ročník O pohár starosty SDH Trojanovice žen a 3. kolo Beskydské ligy hasičské soutěže v požárním útoku. Ve 20 hodin začne letní večer se skupinou Jak jako.

 

FreibergFest. KDY: sobota 15. července, od 13 hodin. KDE: městský park, Příbor. PROČ PŘIJÍT: Den nadupané zábavy! Kdo chce zpívat, může zpívat! Kdo chce tančit, může tančit! Na FreibergFestu vystoupí Malalata, The Silver Spoons, teepee, Zrní a Funky Monx!

 

Sobota v barvách SKB – SKB cup a letní večer s Manet Rock. KDY: sobota 15. července, od 13 hodin. KDE: fotbalové hřiště, Frenštát pod Radhoštěm. ZA KOLIK: dobrovolné vstupné. PROČ PŘIJÍT: Akci pořádá Fotbalový klub SK BESKYD Frenštát jako poděkování sponzorům, městu a fanouškům. V 13 hodin začne turnaj sponzorů a partnerů, v 17 hodin začne přátelské utkání mužů SKB Frenštát – FC Vratimov, v jeho rámci dojde k představení posil, v 19 hodin odstartuje letní večer plný zábavy a hudby v podání kapely Manet Rock. Vstupné je dobrovolné, částka bude použita na rozvoj fotbalové mládeže.

 

Den obce Veřovice. KDY: sobota 15. července, od 15 hodin. KDE: prostranství za kulturním domem, Veřovice. PROČ PŘIJÍT: Kromě stánků s občerstvením a zábavných prvků pro děti se příchozí mohou těšit na vystoupení Lucie Černíkové z Kouzelné školky, Veselé Trojky, Vojtaana, závěr obstará DJ Rudolf Hlucháň.

 

Letní večer ve Vlčnovjanovi. KDY: sobota 15. července, od 19 hodin. KDE: Komunitní centrum Vlčovice, Kopřivnice-Vlčovice. PROČ PŘIJÍT: Letní večer, na kterém k tanci a poslechu zahraje skupina KOKS.

 

RAVE! KDY: sobota 15. července, od 20 hodin. KDE: amfiteátr Skalky, Nový Jičín. PROČ PŘIJÍT: Největší studentský RAVE na Skalkách. Poprvé v Novém Jičíně vystoupí hlavní hvězdy večera, přední české duo MATAMAR, které vystupuje na největších českých festivalech a také v zahraničí! Spolu s nimi se představí vynikající DJ SKAP a XO. Akce se koná v rámci Novojičínského léta 2023. Vstup od 15 let.

 

Skalní sklepy – rockový večer vol. 1. KDY: sobota 15. července, od 20 hodin. KDE: areál Skalní sklepy, Odry. PROČ PŘIJÍT: Nefalšovaná rocková zábava. Na rockovém večeru vol. 1 se představí kapely Easy company a Menu 65, které doplní rockotéka DJ SPIDI.

 

Letní koncert – cimbálová muzika Slanina. KDY: neděle 16. července, od 17 hodin. KDE: Sad Dr. E. Beneše, Kopřivnice. ZA KOLIK: zdarma. ROČ PŘIJÍT: Kopřivnická cimbálová muzika nikomu nedá klidu, všechny si podmaní, lidi spřátelí. Sbližuje. To potvrdí ti, kdo slyšeli CM Slaninu, která interpretuje lidové písně a lidovou instrumentální hudbu moravského regionu. Za nepříznivého počasí se akce ruší.

 

Na stadionu se představí kaskadéři. KDY: neděle 16. července, od 19 hodin. KDE: fotbalový stadion, Studénka. PROČ PŘIJÍT: Show plná silných motorů, pyrotechnických efektů a freestyle jezdců, kteří nejen v sobě, ale také v divácích pořádně zvednou hladinu adrenalinu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice