ROZHLAS 12. 7. 2023

Lašské muzeum Vás zve na koncert barokní hudby a folklorismu 20. století v podání cimbalistky Gabriely Tannertové a sopranistky Hany Jamrozové, který se uskuteční dnes ve středu 12. července od 19 hodin.

 

Ve čtvrtek se uskuteční další akce prázdninového projektu Někdo ven. Tentokrát se můžete těšit na workshopy armwrestlingu, sebeobrany, vzpírání a skákání přes švihadlo. Všechny povedou opravdoví profíci – mistr Evropy v armwrestlingu Adam Číp, policejní instruktor Radek Supík, úspěšný trenér vzpírání Martin Mičulek a Šviháci ze švihej.cz. Tak si to nenechejte ujít! Stay Strong se koná ve čtvrtek 13. července od 16:30 na zimním stadionu. Vstup zdarma.

 

V sobotu 15. července se na orchidejové louce na sjezdovce uskuteční workshop kosení a naklepávání kosy. Pokud máte svou kosu a hrábě, doneste je, omezené množství bude k zapůjčení. Drobné občerstvení pro všechny účastníky bude zajištěno. Sraz v 8 hodin u lyžařské chaty. V případě deště se akce uskuteční o týden později. 

 

V sobotu 15. července v 7:30 odstartuje na stadionu Emila Zátopka 26. ročník poloorientačního MTB maratonu Kopřivnický Drtič . Nejdelší trasa bude opět pořádnou výzvou o délce asi 115 kilometrů s převýšením kolem 3 000 metrů. Smyslem Drtiče je jet po této trase tak dlouho, dokud člověk může. Nejde však o závod na čas, ale zejména o radost z jízdy krásnou beskydskou přírodou. Medaili si zaslouží každý, kdo zvládne minimálně dva výrazné kopce a před startem oznámený počet kontrol.

 

Blíží se neděle a s ní další Letní koncert před Rignhofferovou vilou. Tentokrát se můžete 16. července od 17 hodin těšit na cimbálovou muziku Slanina, která interpretuje lidové písně a lidovou instrumentální hudbu moravského regionu.

 

V souvislosti s kompletní rekonstrukcí mostu přes Kopřivničku na ulici Kpt. Jaroše dojde na této komunikaci od soboty 15. července k úplnému přerušení silničního provozu. Po dobu rekonstrukce, která je naplánována do listopadu, budou objízdné trasy vedeny ulicemi Husovou, Záhumenní a Štefánikovou. Cyklotrasa bude odkloněna do ulice Dukelské. Pěší provoz bude zajištěn po celou dobu výstavby, neboť poblíž mostu bude vybudována lávka. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice