15. 12. 2021

Lenka Szabó Hrůzová vyslala do distribuce své debutové CD nazvané Podivín svět

V loňském roce, šest let po vítězství v Hlasu Československa, Lenka Szabó Hrůzová, představila veřejnosti některé písně ze svého debutového alba „Podivín Svět“, včetně stejnojmenného klipu, který je dostupný na sociálních sítích. K původním sedmi písním virtuálního CD přibyly během roku další tři skladby a album dostalo svou fyzickou podobu. Jeho distribuci a veřejnou prezentaci zahájila Lenka Szabó Hrůzová počátkem prosince v rozhovoru na ČT 2

Autorsky se na albu podíleli skladatelé a textaři Vladimír Figar, Jan Matěj Krnínský, Paul Richman, Marek Dohnal, Honza Szabó a Martin Galia. Výsledné aranže jsou dílem Lenčiny kapely LoGarytmy. CD postupně vznikalo v několika studiích v ČR a v Polsku.

Album je stylově pestré, ale osobitý výraz kapely a interpretky je spolehlivým spojovacím prvkem. Album dokládá, jak velký kus muzikantské cesty ušla kopřivnická zpěvačka, Lenka Szabó Hrůzová, od své televizní premiéry v soutěži Hlas Československa.

Součástí CD je i úvodní píseň k připravovanému historickému seriálu Krčín „Pro krásu Růže“ Klip k této písni, je dalším vánočním dárkem pro příznivce Lenky Szabó Hrůzové. Na sociálních sítích se objeví ještě do konce první poloviny prosince. Práce na seriálu, jehož natáčení přerušil covid, se znovu rozběhnou po novém roce. Tvůrci obsadili Lenku i do jedné z rolí.

Co se chystá:

19.12. od 10 00 do 12 00 podpisovka v knihkupectví pohoda

22.12. Live stream z Fejkovny (bude vysílat i Televize Jižní Čechy a Liverpoolské rádio Bloodstream)

 

Městská knihovna vzhledem k aktuálním vládním opatřením přistoupila k razantnímu zredukování programu, byly zrušeny všechny prosincové akce. Výjimkou je aktuální výstava v čítárně do 17. prosince. V knihovně jsou k dispozici zdarma pohlednice do Ježíškovy pošty. Několik desítek pohlednic dostaly i školy a školky. Schránku na Ježíškovu poštu přiveze Mikuláš 5. prosince a bude umístěna v městské knihovně, druhá bude k dispozici v sadu E. Beneše. Děti do nich budou moci vhazovat bud pohlednice z knihovny nebo vlastnoručně vyrobené dopisy. Kdo bude chtít potvrdit přání razítkem z Božího Daru, musí pohled či obálku opatřit adresou a patřičnou poštovní známkou typu B v hodnotě 19 korun. Přání budou předána na Boží Dar a orazítkovaná pak budou zaslána na uvedené adresy.

Knihovna včetně všech poboček pak bude od 20. prosince do 2. ledna UZAVŘENA.

 

Pozvánka do Centra tradičních technologií v Příboře na vánoční verzi výstavy „Dřevěný svět“. Nyní je doplněna o košatý barokní jesličkový příběh. Dvě stě let staré dřevěné vyřezávané betlémové figurky jsou umístěny do stávající výstavy v příběhu, který prožívali lidé od 17. do 19. století.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice