15. 3. 2017

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

Čtvrtek 16. března – chodníky Záhumení, centrum a parkoviště u Alberta,

pátek 17. března – část Štefánikovy, spojka u TESCO a ČD zastávka, příjezd k Lidické a část Obránců míru a zelný trh,

sobota 18. března – náměstí TGM, část Štramberské ulice,

pondělí 20. března – Kpt. Nálepky a Dukelská

 

Více než 200 kilometrů cyklistických tras čeká od jara návštěvníky Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic a okolí. Na novou cyklistickou sezónu se chystá obec Trojanovice se ve spolupráci s městem Frenštát pod Radhoštěm, mikroregionem Frenštátsko a pivovarem Radegast. Po déle než ročním plánování a povolování značení bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele značení Radegastových cyklookruhů, které propojí zajímavá místa regionu Pustevny, Horečky, Velký Javorník, Frenštát pod Radhoštěm, Trojanovice, Hukvaldy, Kopřivnici, Štramberk a další.

Milovníci cyklisty tak budou mít od letošního jara k dispozici sedm cyklookruhů v délkách od 12 do 50 kilometrů. Celkově bude vyznačeno 203,3 kilometru cyklistických okružních tras. Všechny trasy vedou přes lokalitu Horečky a základnu pro cyklisty, restauraci Rekovice, na Horečkách si cyklisté mohou projet tříkilometrový Beskydský trail, který byl vybudovaný v roce 2014 ve spolupráci s Rychlebskými stezkami. Na trasách Radegastových okruhů budou podle trojanovického starosty k dispozici také servisní stojany a mapy v tištěné podobě.

 

Maminky z Novojičínska si mohou v nemocnici půjčit monitory dechu pro novorozence. Rodiče novorozenců a kojenců z Novojičínska si nově nemusí kupovat dětské monitory dechu, ale mohou si je za poplatek zapůjčit. Službu půjčovny monitorů nově zařadila do své nabídky Nemocnice Nový Jičín, a to ve spolupráci s Nadací Křižovatka. Monitory dechu jsou přitom v současnosti jedinou účinnou prevencí úmrtí v souvislosti s poruchou dýchání kojenců, které potká každoročně okolo čtyřiceti dětí v Česku. Monitory dechu sledují dechovou aktivitu novorozenců a kojenců a v případě zástavy dechu na tuto skutečnost upozorní hlasitým alarmem. Dítěti je tak možno včas poskytnout první pomoc a snížit výskyt syndromu náhlého úmrtí zejména u rizikových skupin dětí. Monitory dechu mají podobu podložek, které se umisťují pod matraci kojence. Jejich užití je přitom vhodné u dětí od narození do šesti až dvanácti měsíců života, a to bez ohledu na jejich zdravotní stav. Cena nového monitoru dechu je okolo 3500 korun, v Nemocnici Nový Jičín si jej ale díky spolupráci s Nadací Křižovatka mohou rodiče za 900 korun zapůjčit, a to na šest měsíců. Momentálně jich má Nemocnice Nový Jičín k dispozici deset, v případě zájmu ale může jejich počet navýšit.

 

První z investičních akcí, které chce letos Kopřivnice realizovat, byla odstartována 3. 2. 2017 – kompletní rekonstrukcí prochází budova zázemí fotbalového hřiště v Lubině. V současné době se dokončují bourací práce.

Přestavba by měla být dokončena do 15. 7. 2017. Lubinský fotbal oslaví v červnu 65 let, zázemí pro fotbalové hřiště vznikalo v 60. letech. Jeho rekonstrukce již byla nevyhnutelná. Objet vznikla na etapy, tvoří jej několik přístaveb. Město zařadilo do rozpočtu na letošní rok rekonstrukci v hodnotě 5,5 mil korun. Jde především o stavební úpravy hlavního objektu, zbourání samostatného objektu WC a provedení přístavby, kde budou umístěny šatny pro hráče a nově řešené hygienické zázemí pro hráče, doplněné o WC pro diváky. Stavaři v těchto dnech pracují na základní desce, souběžně se provádí výkop pro novou vodovodní přípojku. Součástí stavebních prací bude úprava venkovních ploch a stávajícího oplocení, demontáž stávající střešní konstrukce z materiálů obsahujících azbest a s tím spojené zajištění provedení kontrolních měření.

 

Ve čtvrtek 2. března byly ukončeny castingy ve školách a školkách pro letošní ročník Koprstar. Poslední možnost přihlásit se do místní pěvecké soutěže měli děti a mládež ve čtvrtek odpoledne v DDM, kde se konalo poslední castingové kolo. A ve středu 8. března se již vyhlašovala v KDK Minikoprstar. Do osmi castingů, které se konaly v kopřivnických základních školách včetně posledního v domě dětí a mládeže, se celkově přihlásilo 226 dětí. Do semifinále z nich postoupilo 42 účastníků a o tom, kteří se probojují až do finále, rozhodne porota v kinosále KDK ve středu 15. Března, kdy se koná v době 15 do 18:30 semifinálové kolo Koprstar. Finalisté pak na stejném místě, v úterý 28. března, budou bojovat o přízeň diváků, kteří po dobu jedno týdne budou hlasovat formou SMS a zvolí tak Koprstar roku 2017. Mezi nejmladšími zpěváčky už je dobojováno. Z pěti castingů Minikorpstar, kde zpívalo 88 předškoláků, postoupilo do finálového odpoledne 38 dětí. Ty bojovaly o přízeň poroty ve třech kategoriích. Mezi osmičkou zpěváků ve věku 3 až 4 let nejvíce bodovaly Emy, z nichž Miková obsadila bronzové místo, stříbro si připsala Šturmová a Emma Fraitová ze ZŠ Francouzská vyhrála. 11 zpěváků se snažilo co nejlépe umístit ve věkové kategorii 6 až 7 let. Nejlépe se to podařilo Dominice Blechové z MŠ Mniší, druhá skončila Veronika Stránská a třetí Karolína Kašpárková. Nejvíce obsazenou, byla druhá kategorie, kdy bylo uděleno 2 krát třetí a druhé místo. Cenu a dárky za třetí příčku převzali Lucie Eliášová a Radek Koliba. Druhé místo obsadila Lucie Holotíková a Anička Bučková. A nejen kategorii dětí ve věku 3 až 4 let, ale i celkovou vítězkou letošního ročníku Minikorpstar se stala Sofie Horehleďová z MŠ Česká se svou písní Voda, voděnka. A kdo se stane Koprstar, pořadatelé ohlásí po hlasování na jarním koncertu v KDK v úterý 11. dubna.

 

Konečná cena za teplo, dodávané do kopřivnických domácností, se oproti předchozímu roku snížila o 21 Kč za gigajoule. Loni nedošlo k meziročnímu poklesu dodávek tepelné energie a společnost TEPLO Kopřivnice dodala do kopřivnických domácností více tepla. To bylo způsobeno zejména poklesem teplot v závěru loňského roku. Větší množství prodaného tepla od společnosti Komterm Morava mělo přímý vliv na snížení jednotkové ceny. Dá se tak předpokládat, že většina odběratelů bude mít přeplatky, ty budou vráceny na jednotlivé účty v polovině měsíce března.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice