17. 3. 2017

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

Čtvrtek 16. března – chodníky Záhumení, centrum a parkoviště u Alberta,

pátek 17. března – část Štefánikovy, spojka u TESCO a ČD zastávka, příjezd k Lidické a část Obránců míru a zelný trh,

sobota 18. března – náměstí TGM, část Štramberské ulice,

pondělí 20. března – Kpt. Nálepky a Dukelská

 

Statistické údaje z Úřadu práce v únoru opět nabraly klesající trend – přírůstek uchazečů o práci, který se projevil na přelomu roku se zastavil a jejich počet opět klesl. V Kopřivnici se podíl nezaměstnaných osob se snížil o desetinu procenta na hodnotu 4,48 %. V reálu to znamená, že na úřad práce dorazilo o 31 lidí méně než v lednu, tedy celkem 1326, snížení počtu nezaměstnaných evidují v lednu všechny úřady práce v MS kraji.

K 28. 2. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 380 208 uchazečů o zaměstnání. To je o 9 208 méně než v lednu. Zároveň jde o nejnižší únorovou hodnotu od roku 2008. Podíl nezaměstnaných osob klesl v průběhu února z 5,3 na 5,1 %. Meziměsíčně i meziročně se zvýšil počet volných pracovních míst na 143 098. Na jedno volné pracovní místo připadá v současné době 2,7 uchazeče. Krajská pobočka v Ostravě registrovala k poslednímu únoru 63 448 zájemců o práci, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 500 na 11070. Podíl nezaměstnaných osob klesl na hodnotu 7,3 %. Nejnižší podíl nezaměstnaných byl zaznamenán v okresech Nový Jičín – 4,4 %. Celkově na Novojičínsku hledá práci 4833 osob. Pracovních míst přibylo, k dispozici je jich 1951, v přepočtu tak na 1 pracovní pozici připadne 2 a půl žádosti o práci. V Kopřivnici j k dispozici 566 nabídek – což je nejvíce v celém okrese. Nově se na prac. úřadu zaregistrovalo 144 lidí. Zaměstnavatelé měli v únoru největší zájem o pomocné pracovníky ve výrobě, stavebnictví, řidiče, kuchař, montéry, svářeče. Tradičně velká poptávka je po technických profesích napříč všemi obory, protože je problém najít kvalifikované zaměstnance.

 

SVS vzhledem ke zlepšení nákazové situace zrušila nařízení zakazující svody ptactva. Státní veterinární správa (SVS) z důvodu zlepšení nákazové situace ruší nařízení vydané 10. ledna letošního roku v souvislosti s vysoce patogenní aviární influenzou (ptačí chřipkou). Nařízení na celém území republiky až do odvolání zakazovalo pořádání akcí, při nichž dochází k soustředění většího množství drůbeže nebo ptactva na jednom místě. Zákaz se týkal výstav, trhů, přehlídek, burz a dalších podobných akcí. V komerčních chovech drůbeže pak stejné nařízení až na odůvodněné výjimky zakazovalo chov ve volných výbězích. Ve vyhlášených pásmech k jednotlivým ohniskům nadále mimořádná veterinární opatření včetně omezení přesunů ptáků a zákazu svodů ptactva platí.

 

Atrakce Naučná stezka Beskydské nebe vznikla na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. Součástí nové naučné stezky je téměř stometrová lávka ve výšce až šestnáct metrů. Lidé tak mohou poznávat přírodu v korunách stromů. Visutá konstrukce v lokalitě Horečky nad roklí potoka Vlčák bude bavit zejména rodiny s dětmi. A na šesti zastaveních poznají život ptačích obyvatel okolních stromů. Tříkilometrová naučná stezka bude přístupná v kteroukoli roční dobu, ale „nebeský chodník“ dlouhý 85 metrů pouze sezonně. Vstup pejsků na EXPOZICI Život v korunách stromů je dovolen pouze s náhubkem.

PROVOZNÍ DOBA EXPOZICE ŽIVOT V KORUNÁCH STROMŮ (zastavení č.2): 1. 4.-31. 5. – 8:00-17:00 hod.

Zájemci o skupinovou komentovanou prohlídku expozice Naučné stezky Beskydské nebe Život v korunách stromů duben – říjen 2017 si mohou již rezervovat termíny prohlídky v Turistickém informačním centru Frenštát pod Radhoštěm.

 

NÁVŠTĚVY U PANA GREENA. Obec Hukvaldy zve všechny na legrační divadelní přestavení Jeffa Barona: Návštěvy u pana Greena. Jde o dojímavý příběh lásky a odpuštění, který bude možno shlédnout v pátek 17. března 2017 od 19 hodin v sále ZŠ a MŠ Leoše Janáčka na Hukvaldech.

 

DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA. Divadelní spolek Kotouč Štramberk zve všechny na divadelní přehlídku s názvem Malované na skle od Ernesta Brylla, která se uskuteční v pátek 17. března 2017 od 19.30 hodin v Kulturním domě ve Štramberku.

 

HARMONIKA V PIVOVARU. Městský pivovar Štramberk zve všechny příznivce dobré muziky na posezení u harmoniky, konané v pátek 17. března 2017 od 19 hodin přímo v Městském pivovaru. Rezervace možná na tel. čísle 556 813 710 nebo 773 950 468.

SEDMÝ DĚTSKÝ MAŠKARNÍ BÁL. Občanské sdružení Klokočov vás srdečně zve na 7. dětský maškarní bál, který se uskuteční v sobotu 18. března 2017 v restauraci „ U Žabáka“ ve Skotnici od 14 do cca 18 hodin. Nechte prožít své děti pěkné a zábavné odpoledne plné her, tance, překvapení a smíchu. Vstupné dobrovolné. Připravena bude bohatá tombola, občerstvení i pro dospělé. Rezervace míst možná na tel. čísle 725 707 515. Pro více informací: www.klokocov.com.

 

POSEZENÍ U CIMBÁLU. Městský pivovar Štramberk zve všechny milovníky na posezení u cimbálu, které se uskuteční v sobotu 18. března 2017 od 19 hodin. K příjemnému poslechu hraje cimbálová muzika Pramínky. Rezervace míst je možná na tel. čísle 556 813 710 nebo 773 950 468.

 

VÝSTUPY NA KOPCE KOLEM NAŠÍ OBCE. Odbor Klubu českých turistů při TJ Sokol Hukvaldy vás zve na 18. ročník turistického pochodu Výstupy na kopce kolem naší obce, který se uskuteční v sobotu 18. března 2017 v 8.30 hodin. Společný odchod bude od oborní brány. V cíli – Koupaliště Hukvaldy – bude v hospůdce zajištěno od 15 hodin občerstvení. Trasa je dlouhá 25 km. Pro více informací se lze obrátit na Jiřího Strakoše: strakos.jiri@seznam.cz.

 

VÍTÁNÍ JARA. Středisko volného času Luna Příbor zve všechny na připomenutí původního pohanského zvyku – vynášení smrti (zimy) a vítání jara, které se uskuteční v neděli 19. března 2017 od 15 hodin. Sraz všech účastníků bude na Náměstí S. Freuda v Příboře. Akce je určena pro širokou veřejnost. Mařeny s sebou. Pro více informací volejte K. Bukovjanovou – tel. číslo 778 013 156.

 

Kino Kopřivnice zve všechny příznivce umění na Večer současných choreografií v podání Bolshoi Theatre, který se uskuteční v neděli 19. března 2017 v kinosále Kulturního domu Kopřivnice. Začátek promítání je v 15.45 hodin, a trvá 160 mnut. Jedná se o večer složený ze 3 choreografií Variace Franka Bridge holandského choreografa Hanse van Manena, společné dílo Sol León and Paul Lightfoota Jen krátce spolu a Ruské Variace mladého choreografa Alexeje Ratmanského.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice