20. 3. 2017

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

úterý 21. března – ulice Krátká, Lidická

středa 22. března – Nádražní od křižovatky u Tesco, rampy, Dělnická po Panskou

čtvrtek 23. března – Pod Morávií

 

Základní škola Floriána Bayera v Kopřivnici Vás zve na Den otevřených dveří, který se koná v úterý 21. března v budově školy.

 

Od 20. března můžete exkluzivně na AMC sledovat dobrodružný seriál Into the Badlands, na obrazovky přichází v premiéře druhá řada. Odpovězte správně na soutěžní otázku a vyhrajte katanu – originální japonský meč nebo jedno ze tří triček s motivem seriálu. Drama slibuje svaly, zbraně a dokonale zvládnuté piruety asijských bojových umění. Příběh částečně vychází z klasického čínského románu z 16. století „Putování na západ“, Seriál plný akce a napětí si podmanil nejen diváky, ale i televizní kritiky, díky propracovaným bojovým scénám i schopnosti vtáhnout diváka do děje. V tom ani druhá série nezůstane pozadu. Na obrazovkách se znovu potkáme s bojovníkem Sunnym. Druhou řadu můžete sledovat každé pondělí od 20. března na televizní stanici AMC.

 

V polovině záři letošního roku v Kopřivnici odstartuje již patnáctý ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Ostřílení běžci z atletického klubu, pojmenovaném po slavném sportovci, se rozhodli podat pomocnou ruku všem nadšencům, kteří by si chtěli náročnou trať vyzkoušet.

Dvaadvacet kilometrů dlouhý úsek vedoucí z rodiště Emila Zátopka, Kopřivnice do místa jeho posledního odpočinku, Rožnova pod Radhoštěm, zaplní profesionální běžci i amatérští nadšenci v sobotu 16. září. V rámci jubilejního patnáctého ročníku se vůbec poprvé před samotným závodem uskuteční takzvané společné výběhy, během kterých se budou moci účastníci na náročnou trať připravit. „Společné výběhy jsme se rozhodli uspořádat bezplatně pro širokou veřejnost, která dostane možnost trénovat pod metodickým vedením zkušených atletů,“ uvedl předseda klubu Jiří Harašta. Úvodní schůzka všech zájemců o společné výběhy se uskuteční ve středu 22. března v 15:30 hodin v prostorách kopřivnického městského úřadu, v pátém patře v místnosti číslo 518. „Na prvním setkání seznámíme zájemce s plánem tréninků v terénu, které by se měly uskutečnit nejspíš vždy jednou za čtrnáct dní,“ upřesnil Jiří Harašta a dodal: „Neváhejte a přijďte se seznámit s novou akcí, kterou pořádá Atletický klub Emila Zátopka (AKEZK) ve spolupráci s kopřivnickou radnicí.“ Bližší informace zájemcům poskytne předseda AKEZK na e-mailu: jiri.harasta(zavináč)ktknet.cz.

 

V neděli 26. Března ve 22:00 hod bude uzavřen zimní stadion – tím končí sezona 2016/2017 na ledové ploše.

 

Ve čtvrtek 16. března 2017 vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí druhou výzvu na kotlíkové dotace pro kraje. Jak bylo avizováno, Moravskoslezský kraj v ní obdrží téměř 900 milionů korun. Bude tak možné vyměnit až 8 000 starých neekologických kotlů. Krajský dotační program pro občany bude vyhlášen na konci června, s příjmem žádostí se počítá od 5. září. Podporovány budou automatické kombinované kotle, plynové kondenzační kotle, kotle výhradně na biomasu a tepelná čerpadla.

 

Nové kopřivnické muzeum se začne stavět letos. 

 

DDM Kopřivnice zve zájemce na splutí řeky Vltavy od 6. 5. do 8. 5. 2017 s ubytováním na kraji Českého Krumlova. V průběhu pobytu budete mít možnost prohlídky Českého Krumlova. Trasa: sobota 6. 5. 2017 Rožmberk-Český Krumlov, neděle 7. 5. 2017 – Český Krumlov – Zlatá Koruna. Pondělí 8. 5. 2017- Zlatá Koruna – Boršov. Trasy se mohou změnit dle počasí nebo stavu vody.

 

Pacienti, kteří budou potřebovat léky i o státních svátcích, si je budou moci vyzvednout v nemocničních lékárnách krajských nemocnic. I ve sváteční dny jim budou k dispozici odborníci v lékárnách nemocnic v Karviné-Ráji, Havířově, Orlové, Třinci-Podlesí, Frýdku-Místku, Krnově a Opavě. Tuto nově zřízenou službu budou moci pacienti poprvé využít 17. dubna na velikonoční pondělí. Nemocniční lékárny krajských nemocnic budou pak otevřeny i 8. května na Den vítězství, 28. září na Den české státnosti a 26. prosince na 2. svátek vánoční, a to v obvyklé provozní době.

 

Úspěšné kojení v prvních dnech po porodu výrazně ovlivňuje psychickou pohodu novorozených dětí, stejně jako psychiku i zdraví novopečených maminek. Aby kojení po porodu bylo co nejjednodušší, nakoupilo nově dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Nový Jičín pro maminky čtveřici nových kojicích polštářů, které umožňují pohodlné kojení v různých polohách, a to dokonce i při kojení dvojčat. Tyto ergonomické polštáře jsou vyplněny molitanovou pěnou, která spolehlivě drží tvar a je vhodná i pro nezkušené maminky, pro všechny zájemkyně jsou k dispozici zdarma.

 

Městu Kopřivnice nezískalo dotaci na rekonstrukci letního stadionu a hřiště u ZŠ 17. listopadu. Zastupitelé se ve čtvrtek 16. března rozhodli pro rekonstrukci hřiště u ZŠ z vlastních prostředků.

 

Dánská společnost Bang & Olufsen prodává svou kopřivnickou dceřinou společnost. Podnik, který v Kopřivnici funguje od roku 2004, by měla převzít firma Tymphany Acoustic Technology. Transakce v hodnotě 123 milionů dánských, a v přepočtu tedy bezmála 450 milionů českých korun bude uzavřena po dojednání formálních náležitostí, jako je například převod nájmu kopřivnické haly z Bang & Olufsen na Tymphany. Společnost Tymphany, která je také jedním z premiových výrobců audiotechniky a prověřeným subdodavatelem Bang & Olufsen, má převzít výrobu v Kopřivnici včetně všech zaměstnanců.

 

Park E. Beneše čeká v březnu další kácení. Do konce měsíce března zajistí správa zeleně města Kopřivnice pokácení stromů s nejhorším zdravotním stavem. Jedná se celkem o šest stromů, u ostatních stromů bude dle potřeby proveden ořez jmelí, suchých větví, instalace a obnova bezpečnostních vazeb, aby stromy vyhovovaly požadavkům na provozní bezpečnost. Toto ošetření stromů je dalším krokem ke zkvalitnění zeleně v sadě dr. E. Beneše před vlastní celkovou rekonstrukcí parku, jejíž realizaci plánuje radnice v následujících letech po zpracování studie obnovy parku.

 

V Moravskoslezském kraji žije podle protidrogových odborníků na 5 000 lidí, kteří jsou závislí na opiátech a pervitinu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice