15. 3. 2024

Ve středu 13. března 2024 se v Bílovci uskutečnilo vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovce okresu Nový Jičín rok 2023, kterou každoročně vyhlašuje Česká unie sportu. Všem sportovcům bylo předáno poděkovat za výbornou reprezentaci okresu. Jejich úspěchy jsou velkou inspirací a dokazují, že tvrdá práce, odhodlání a oddanost vede k dosažení vynikajících výsledků. Nejlépe dopadla kategorie trenérů, tu komplet ovládla Kopřivnice.

KATEGORIE: JEDNOTLIVEC (BEZ ROZDÍLU VĚKU)

Natálie Špůrková, jezdectví – Sportovní stáj Nový Jičín, Hermelín klub

Karla Joslová, sportovní střelba – Tělovýchovná jednota Spartak Bílovec

Kristýna Jurčíková, discgolf – Moravian Gators Nový Jičín

Jiří Sokolář, silniční cyklistika – Cyklistický klub Suchdol nad Odrou

Eliška Kubáňová, krasobruslení – Figure Skating club Kopřivnice

Jiří Zátopek, plavání – Sportovní klub Kopřivnice

Barbora Vahalíková, atletika – Atletika Nový Jičín

Adéla Tkáčová, atletika – Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice

 

KATEGORIE: TRENÉR/CVIČITEL

Miroslav Bartoň, trenér tenisu a házené – Tenisový klub Kopřivnice a Klub házené Kopřivnice

Vladimíra Milčinská, trenérka krasobruslení – Figure Skating club Kopřivnice

Martin Nehera, trenér florbalu – FBC Vikings Kopřivnice

 

KATEGORIE: KOLEKTIV

SK Studénka, starší žáci – národní házená

Klub vodních sportů Laguna Nový Jičín, juniorský tým – sportovní potápění/plavání s ploutvemi

FBC Vikings Kopřivnice, muži – florbal

 

PÁTEK 15. 3. 2024, WORKSHOP: Oplet velikonočního vajíčka, Hukvaldy EkoHubert, 16:30 hodin. Přijďte se naučit další tradiční řemeslo. S lektorkou Šárkou Dvořákovou si odrátujeme dřevěné vajíčko klasickou drátenickou technikou.  Délka kurzu je cca 2 h. Workshop je vhodný pro dospělé i děti od cca 12 let (podle šikovnosti). V ceně je veškerý materiál i zapůjčení nářadí. Před kurzem bude ukázka tvorby s možností zakoupení výrobků i kreativních sad.

 

Kreativní ateliér agentury Poznání připravuje na 15. 3. výtvarný workshop-udělejte si radost, přijďte a vyzkoušejte tvořit, 16:00 -19:00.

 

PÁTEK 15. 3. 2024, Slavnostní otevření galerie ARGAKA, Štramberk. Alžběta a Martin Kapošváry otevírají svou autorskou prodejní galerii ve Štramberku. Najdete zde umělecké fotografie, malby a autorské suvenýry.

Program:

17:30 otevření galerie

18:00 slavnostní zahájení a přestřihnutí pásky

18:30 koncert P.E.T.R (Petr Cieplý)

19:00 pokec s autory

 

PÁTEK 15. 3. 2024, KONCERT: Hraje vám…, Kopřivnice, Katolický dům, 18:00, Vstupné: Dobrovolné. Společný koncert Komorního orchestru Kopřivnice a Orchestru NOTA ZUŠ Zdeňka Buriana, na kterém obě tělesa zahrají pestrou směs skladeb od různých autorů a různých žánrů samostatně, ale i společně. Taktovky se ujmou Petr Lichnovský a Tomáš Socha. Zazní i sólové skladby za doprovodu orchestrů. Vstupné na koncert je dobrovolné. Těšíme se na příjemně strávený večer.

 

V pátek 15. 3. pokračuje Štramberská divadelní přehlídka amatérských souborů – Vraždy a něžnosti přiveze DS Chaos Valašská Bystřice, začátek v KD Štramberk je v 19:30 hod.

 

Na víkend na lyžařské chatě na Červeném kameni je připraven WORKSHOP k výrobě hudebních nástrojů – v sobotu 16. 3. 2024 v 8:30 hodin začne výroba indiánské flétny, v neděli 17. 3. 2024 od rána se pak bude vyrábět koncová flétna.

 

Muzikantský ples-tradiční společenská událost plná hudby, zábavy a tance ukončí letošní plesovou sezonu 16. 3. 2024 ve 20:00 hodin, velký sál KDK.

 

Záznam baletu z Royal Opera House v Londýně ze sezóny 2023/24. Královský balet: Manon, v neděli 17. 3. 2024 v 16.30 hodin, kinosál KDK.

 

NEDĚLE 17. BŘEZNA 2024, Divadelní představení Švestka, Společenský sál ZŠ,  Další divadelní představení pro širokou veřejnost. Tentokrát se jedná o divadelní představení ochotnického divadelního souboru ze Světlé Hory u Bruntálu, který nám představí divadelní hru pod názvem Švestka – pod vedením Járy Šmitryho Cimrmana. Tato divadelní hra je další z řady kulturních akcí spolku Hukvaldský potlach. Vstupné na tuto kulturní akci je opravdu lidové, tak neváhejte a přijďte.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice