15. 4. 2022

PÁTEK – NEDĚLE: 15. – 17. dubna 2022 – PRO DĚTI: Po stopách zajíčka Pikly. Zajíček Pikla si pro malé i velké děti připravil velikonoční stezku s úkoly. Velikonoční stezka potrvá od pátku 15. dubna do neděle 17. dubna. Start u rodného domu Sigmunda Freuda (Zámečnická 117). Nezapomeňte si vzít s sebou tužku. 

 

V sobotu 16. dubna od 11.00 hod. na hradě Hukvaldy se uskuteční akce s názvem Vítání jara. Těšit se můžete na dobový doprovodný program, přiblížení velikonočních zvyků a tradic, v doprovodu šermířů Honorata z Letohradu. Pro děti jsou připravené hry a soutěže. 

 

V pátek 8. dubna byla v galerii na Fojtství zahájena výstava Třetí salon kuřpivnických fotografů. Jde o přehlídku tvorby neformální skupiny desítky místních fotografů, kteří se nepravidelně setkávají a diskutují o fotografii. První výstava neformální stolní společnosti s názvem Salon kuřpivnických fotografů byla zahájena 21. dubna 2017. Cílem bylo představil výběr díla z tvorby lidí, kteří jsou s Kopřivnicí více či méně svázáni svou tvorbou či životem. Navíc se po fotografování různě se setkávají, navzájem si prezentují své práce a diskutují o fotkách. Z tohoto základu vyplynula myšlenka jejich práci šířeji představit. Jde o amatérské nebo poloprofesionální fotografy a celá výstava, jak sám název napovídá, byla pojata s nadhledem a humorem a představila širokou škálu použitých přístupů, techniky i zaznamenaných žánrů. Skupinová výstava 12 autorů sklidila pozitivní ohlasy, a proto se o dva roky – 18. 4. 2019 později uskutečnil druhý salon, který nabídl nové úlovky. Po třech letech od druhé úspěšné výstavy dozrál čas představit na domácí půdě nové úlovky, v pátek byla otevřena 3. domácí foto expozice. Návštěvníci mají  opět  možnost zhlédnout pestrou škálu fotografií. Seskupení se v průběhu let mírně pozměnilo, tentokrát vystavuje Janka Burgetová, Magda Kaplánková, Lenka Krhovjáková, Irena Řezáčová, Hanka Šrajerová, Jan Babinec, Miroslav Galia, Dalibor Kvita, Roman Macura a Ivan Pilát.  Výstava potrvá do 29. května 2022.

 

Dům dětí a mládeže připravil 12. dubna jarní koncert, na kterém došlo k oceňování finalistů letošní soutěže Koprstar. První cenu předal zástupce porotců. Ti ve shodě ocenili výkon Terezie Heraltové soutěžící s číslem 9. Cenu internetu získala soutěžící s největším počtem lajků na Facebooku Koprstar a na sociálních sítích zabodovala Viktorie Lichnovská. Ta získala i cenu diváku při finálovém kole v kopřivnickém kinosále. Poté moderátoři zahájili vyřazování a soutěžící, kteří neuspěli, si mohli vybrat cenu útěchy, jakmile zůstaly na podiu dvě dívky, došlo k ohlášení vítězky Koprstar. To mohli lidé ovlivnit svými sms zprávami od 1. do 8. dubna. Celkově přišlo přes tisíc hlasů a z 964 platných esemesek získala 162 zpráv Kateřina Szabó soutěžící s číslem 10. Vítězka si od pořadatelů převzala dárkový balíček, diplom a ovocný dort. Všechna vystoupení letošních finalistek Koprstar zájemci najdou na facebookovém profilu soutěže Koprstar.

 

U příležitosti Dne učitelů byli oceněni výjimeční pedagogové z celého MS krAJE. Z více než 60 nominací bylo vybráno 20 pedagogů, kterým poděkoval náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny. Hodnotící komise u nominovaných pedagogů posuzovala mimo jiné například publikační a metodickou činnost, projektové vyučování, zapojování do mezinárodních programů. Letos si ocenění 29. 3. v Ostravě převzal Vlastimil Kopečný- speciální pedagog v základní škole Floriána Bayera. Je výraznou pedagogickou osobností s partnerským přístupem k žákům, s potřebným nadhledem a humorem.

 

Prvního dubna odstartovalo další kolo výzvy nazvané 10 000 kroků. Cílem není ujít 10 000 kroků každý den, ale zařadit pohyb mezi své každodenní aktivity a udělat tak něco pro své zdraví. Do prvního kola vloni v dubnu se zapojily necelé čtyři tisíce lidí, v říjnu už počet účastníků stoupnul na více než deset tisíc. Město Kopřivnice se letos opět zapojí a věnuje ceny třem nejlepším ženám a třem nejlepším mužům s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Kopřivnice. Více informací najdete na webu akce.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice