15. 5. 2012

 

Ve středu 16. 05. organizuje junák veřejnou sbírku známou jako Květinový den. V naší republice se jedná již o 16. Ročník Českého dne proti rakovině.

 

Ve čtvrtek 17. května 2012 10. se koná zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. N a programu  KTK jako obvykle v PP, repríza v neděli 20. 5, ve 14 hod, a v pondělí 21. 5. od 19 hodin.

 

Svých 10 P vybere také dětské zastupitelstvo. Novinkou letošního roku bude tzv. dětské fórum, díky němuž se do hledání 10 P aktivně zapojí děti a mládež. 17. 5. budou sestavovat žebříček největších příležitostí, s nímž 23. května seznámí účastníky fóra „pro dospělé“. Bude určitě zajímavé sledovat, zda mladí Kopřivničané vnímají nutnost řešení určitých otázek ve městě stejně jako dospělí,“ doplnila Ivana Rašková s tím, že pokud některé dětské téma zaujme, může se samozřejmě objevit ve výsledných 10 P. Kromě desíti největších příležitostí města budou moci účastníci setkání navrhnout, a poté společným hlasováním vybrat aktivitu, jíž bude přímo na fóru přidělen šek v hodnotě 15 000 korun.

 

Není téměř rodiny, ve které by některý člen nesledoval svůj krevní tlak nebo občas nešel na kontrolní EKG. Srdečně cévní choroby patří mezi nemoci civilizační, velmi rozšířené a ohrožující zdraví a život. Městská knihovna vám nabízí přednášku lékařky – internisty  Bohumily Fajkusové s názvem Srdečně cévní onemocnění – prevence nejen na léto. Dozvíme se podstatné informace a souvislosti o příčinách, projevech, ale hlavně o možnostech prevence těchto závažných potíží. Přednáška a diskuse se uskuteční 16. 5. 2012 v 17 hodin v malém sále DK Frenštát.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice