17. 5. 2012

 

Karel Gott navštíví muzeum koncem června. Od 1. května zdobí expozici Technického muzea Tatra v Kopřivnici desítky reprodukovaných obrazů pana Karla Gotta. Přestože zdravotní potíže známému zpěvákovi nedovolily účast na slavnostním zahájení výstavy, Kopřivnici a své zdejší fanoušky přeci jen navštíví. Dernisáž výstavy za účasti autora se uskuteční v neděli 24. června 2012 v 15 hodin. Vstupenky, které si lidé zakoupili na vernisáž, jsou platné i pro termín dernisáže. Vzhledem ke kapacitním důvodům nebude vstup bez platné vstupenky možný. Gottovo mnohaleté malířské dílo bude v kopřivnickém muzeu k vidění až do 1. července 2012.

 

Město Kopřivnice spustilo novou kampaň, která radí při nakládání s bioodpadem a organickými zbytky z domácností. Kromě toho se rozhodlo podpořit občany, kteří mají zájem o kompostování, bezplatným zapůjčením kompostérů do domácností.

 

Přijďte si vyzkoušet netradiční sportovní disciplíny: v sobotu 19. května 2012 ožije kopřivnické centrum 15. ročníkem Sportovních her zdravotně postižených dětí a dospělých, známých také jako Memoriál Petra Douska. Jejich účastníci se utkají v několika netradičních disciplínách, které si bude moci vyzkoušet každý příchozí. Jako vždy bude připraven také pestrý doprovodný program. Nevšední sportovní dopoledne zahájí v 8:30 Městský dechový orchestr Kopřivnice s mažoretkami a po 9. hodině změří aktéři her své síly například ve slalomu mechanických i elektrických vozíků, jízdě po okruhu, elektrických šipkách, petangu, střelbě ze vzduchovky, luku, vrhu koulí a hodu granátem či oštěpem. Chybět nebudou ani speciální disciplíny pro zrakově handicapované soutěžící. Program doplní koncert country skupiny Kondoři, ukázky žonglování, vystoupení kopřivnických Sokolek či prohlídky muzea automobilů pro nevidomé. Hry vyvrcholí v 19:30 galavečerem s bohatým programem a vyhlášením nejlepších sportovců, který se bude konat v kulturním domě. Jelikož se jedná o jubilejní 15. ročník, připravili organizátoři také výstavu fotografií zachycujících nejzajímavější okamžiky z předcházejících let. Ta bude zahájena v sobotu 19. května v 19 hodin slavnostní vernisáží, na níž vystoupí mladý kopřivnický houslista Denis Schneiderka. Snímky budou na chodbě u kina Puls k vidění až do konce měsíce.

 

Město Štramberk tímto oznamuje, že dojde k omezení autobusové dopravy p ve dnech 19. 5. – 20. 5. 2012 z důvodu konání tradiční poutě s vyhlášením celkové uzávěry místní komunikace od zastávky Štramberk, rest. Palárna do zastávky Štramberk, rest. Pod Bílou horou. Omezení provozu na lince  880644 v sobotu 19. 5. 2012 a v neděli 20. 5. 2012 bude následující: všechny spoje v čase od 7:30 do 20:00 hodin neobslouží zastávky: Štramberk, rest. Prosek; Štramberk, Městský úřad; Štramberk, rest. Pod Bílou Horou; Štramberk, u mlýna; Štramberk, Petřkovský; Štramberk, Libotín, koupaliště. Cestující, kteří se během těchto dvou dnů budou potřebovat dopravit z Kopřivnice do Štramberka, Libotína a zpět, mohou využít spoj 880698 Kopřivnice –Štramberk, Pod Bílou horou  – Rybí – Nový Jičín a zpět se zastávkou Štramberk, Kateřina.

 

Široká veřejnost města Kopřivnice a okolí má příležitost osobního setkání s profesorem Dr. John Scharffenbergem, abs. Harvard University. Jeho sérii  přednášek v ČR  zahájí v centru Kopřivnice již v pátek 25. května v 18h v Klubu zdraví. V sobotu 26. května bude jeho seminář pokračovat přednáškami  ve 14,00 a v 16h na stejném místě. Jeho speciální přístup mají hlavně nejvíce ohrožené skupiny obyvatelstva civilizačními nemocemi – srdečně-cévními, nádorovými, cukrovkou, vysokým KT atd. 

 

Překážková dráha vyroste na stadionu  pro motocyklový podnik Kopr enduro extrem. V sobotu 26. května od 13 hodin se zde bude konat 2. ročník akce pro terénní soutěžní stroje. Na ovále vyrostou nejrůznější překážky: klády různě naskládané, pneumatiky z náklaďáků včetně obří, překážka v podobě návěsu kamiónu, podjížděcí branka. Součástí akce by se měl stát i závod pionýrů, kozích dechů či jiných maloobjemových strojů ze sklepů, kůlen a garáží.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice