15. 6. 2022

Řízené degustace vín ve Vile Machů-17. 6. -pátek v 16:00 vinařství Lekavý-bio vína Dolní Bojanovice

V roce 2022 jsou připraveny čtyři řízené degustace, kde se představí vždy jedno vinařství z jižní moravy se svými víny. Na každé akci proběhne komentovaná degustace 6-12 vzorků vín z jejich produkce, kde se dozvíme podrobnosti o vinařství, o jednotlivých vínech a další zajímavosti. V ceně vstupenky je degustace vzorků vín a občerstvení. Na akci bude také možnost zakoupit od vinařství jejich vína.

 

Lašské muzeum se dočká opravy střechy i oken. Minulý týden skrylo Šustalovu vilu v sadu E. Beneše lešení a byla zahájena rekonstrukce její střechy. Na základě včerejšího jednání rady města se budova, v níž sídlí Lašské muzeum, v následujících dnech dočká také opravy oken a dveří. Šustalova vila pochází z konce 19. století a patří mezi nejkrásnější historické budovy ve městě. Původně sloužila Josefu Šustalovi – synovi zakladatele kopřivnické továrny na kočáry, po druhé světové válce byla přidělena pro potřeby vznikajícího Lašského muzea. V letech 2004 až 2005 prošla vila komplexní rekonstrukcí a od té doby proběhlo na budově jen pár menších oprav. Střešní krytina již tedy potřebovala výměnu, což doložil i zpracovaný znalecký posudek. V souvislosti s budováním nové expozice Dany a Emila Zátopkových tato potřeba ještě zesílila. Přestože výběrové řízení na rekonstrukci střechy zkomplikoval nárůst cen mědi, nakonec se podařilo vybrat kvalifikovanou firmu s bohatými zkušenostmi. Výměna střešní krytiny i klempířských prvků vyjde městský rozpočet na více než 6 milionů korun a hotova má být v polovině srpna. Souběžně se střechou proběhne i rychlá oprava oken a dveří. Dveře budou opraveny a natřeny kompletně, z oken pouze vnější rámy podléhající působení povětrnostních vlivů. Jelikož při vysazování oken bude možné využít již postavené lešení, ušetří město čas i peníze. Repase oken a dveří bude stát zhruba 500 tisíc, termín dokončení je stanoven na začátek července.

 

53 bezpříspěvkových dárců krve a plasmy a jednoho dárce kostní dřeně ocenila radnice 15. 6. na slavnostním setkání. Nejvíce odběrů (280) za loňský rok zaznamenal Pater Macháček.

 

Přijďte oslavit celoevropsky uznávaný den, který je věnován hudbě.    17. 6. 2022 Pátek 9.00 – 23.00-     Sad Dr. Edvarda Beneše EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY- dopoledne vystoupí školní kapey, odpoledne uslyšíte: kapely 

16.00 EVAMORE
18.00 Jaromír 99 a Letní kapela 
20.00 Ptakustik
22.00 ZAhRADKAři

Koncertní odpoledne pro všechny milovníky hudby. Vystoupí nejen místní umělci, ale také Letní kapela společně s Jaromírem Švejdíkem aka Jaromír 99, jenž je jednou z nejvýraznějších postav dnešní kulturní scény. Autor Aloise Nebela i písně Půlnoční, frontman kapel Priessnitz, Umakart a Kafka Band.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice