16. 2. 2018

 

Město Kopřivnice přijme lektora dopravní výchovy, více informací na webu města. Přihlášky posílejte nejpozději do 23. 2. 2018 na adresu: Mateřské školy Kopřivnice, p.o., Bc. Hana Borosová.

 

Tento rok plánuje radnice uspořádat více slavnostních obřadům, v rámci kterých přivítá nové občánky města. Aktuálně je přidán navíc jeden dubnový termín díky většímu zájmu o akci ze strany rodičů. Letos poprvé starosta přivítá děti v sobotu 3. března a poté 21. dubna. Mimořádná pozornost je tradičně věnována prvnímu občánkovi. Tím je letos Rozálie Mičková, která se narodila 3. ledna. Starosta Rozálii a její rodiče navštívil ve čtvrtek 15. února.

 

Přijďte do 28. února do knihovny na Rande naslepo s knihou aneb Nesuďte knihu podle obalu. Pro dětské čtenáře jsou připraveny balíčky s knihou zabalené tak, aby je nemohli předem identifikovat. Čtenáři se tak nejen seznámí s knihou, po které by možná jinak nesáhli.

 

Třináctiletá dívka z Kopřivnice nechodila do školy, jen za první pololetí letošního školního roku zameškala ve škole více než 350 hodin. Policisté proto nyní podezřívají jednačtyřicetiletého muže a o pět let mladší ženu ze spáchání přečinu ohrožení výchovy dítěte. Oba rodiče může stát jejich nezodpovědný přístup k výchově dcery draho, jelikož jim nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Prvním kopřivnickým občánkem roku 2018 je Rozálie Mičková, která se narodila 3. ledna.

 

Titul Mini KoprStar pro rok 2018 získala ve středu 14. února Albína Mikalová.

 

Konkurzy na posty ředitelů kopřivnických škol a školských zařízení v letošním roce vyhlášeny nebudou. Rada města rozhodla o stažení návrhu plošně vyhlásit konkurzy u ředitelů organizací, kterým v letošním roce končí šestileté funkční období. „Ředitelé škol a školských zařízení jsou jmenováni vždy na šest let. Čtyři až šest měsíců před uplynutím tohoto šestiletého funkčního období má město jako zřizovatel možnost vyhlásit na tato místa konkurz. Pokud tak rada města v tomto období neučiní, prodlužuje se stávajícím ředitelům jejich funkce na dalších šest let. Rada města návrh zamítla a rozhodla, že na svých postech zůstanou čtyři ředitelé, konkrétně ředitel ZŠ Alšova, ZŠ Emila Zátopka, ředitelka ZŠ Lubina a také ředitelka Domu dětí a mládeže Kopřivnice. Jedinou kopřivnickou školou, ve které bude vyhlášen konkurz na ředitele, je Základní škola 17. Listopadu, kded osavadní ředitel Jiří Stoško odchází do penze.

 

ZŠ Lubina děkuje za pomoc při organizaci benefičního koncertu DOBRODRUZI, výtěžek akce je 22.650 Kč.

 

Město Kopřivnice přijme lektora dopravní výchovy, více informací na webu města.

 

Přípravná třída na ZŠ F. Bayera se otevírá i pro školní rok 2018/2019.

 

Frenštát opět zažije cestovatelský víkend. Pátek a sobota budou ve Frenštátě pod Radhoštěm patřit v pořadí již 25. ročníku Srazu cestovatelů, který je každoročně spojený s oblíbeným Horobálem. Dvoudenní akce, která návštěvníkům nabídne bohatý program plný zajímavých přednášek a besed z našich i cizích expedic, odstartuje už dnes v 18 hodin ve frenštátském kině snímkem Dobrák od kosti. Ten přiblíží příběh dvou koloběžkářů, kteří se rozhodli přejet celé Slovensko a Česko a tím udělat osvětu v rámci dárcovství kostní dřeně.

 

Kontroverzní zábavní park v Bílovci definitivně nebude. Investor se už nepřihlásil. Zábavní park na okraji Bílovce stát nebude. Developerská firma, která původně chtěla v průmyslové zóně otevřít halu s atrakcemi pro děti, se o potřebné parcely nepřihlásila. Ve městě se proti stavbě parku zvedla vlna nesouhlasu, dvě petice proti podepsalo téměř 600 lidí.

 

V pátek 16. února od 19.30 hod. město Štramberk v Kulturním domě pořádá tradiční obecní bál. K tanci a poslechu hraje skupina TNT a Cimbálová muzika. Předprodej vstupenek probíhá v Informačním centru Štramberk

 

Pro všechny milovníky vepřových hodů si muzeum Fojtství připravilo na sobotu 17. února od 9.00 hod. v areálu Muzea Fojtství v Kopřivnici na tradiční zabíjačku. Můžete zhlédnout ukázky řeznického řemesla, ochutnat tradiční zabíjačkové pochutiny a dobře se pobavit za doprovodu harmoniky. Stejně jako loni bude zabíjačka probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka z Trojanovic, který předvede výrobu jelit, jitrnic a klobás, odpoledne pak bude následovat bourání prasete.

 

Dramatický příběh se odehraje v sobotu 17. února od 17.30 hod. v Kině Kopřivnice. Dílo italského skladatele psané ve francouzštině, které líčí atmosféru války se Španělskem. Alžběta si má vzít Carlose, ale ze státnických důvodů se musí provdat za jeho otce Filipa. Carlos se postupně stává Filipovým politickým nepřítelem, staví se na obranu podrobených Flander, dostává se pod tlak španělské inkvizice a nakonec umírá on i věrný přítel Rodrigo rukou žoldnéřů. Mezitím Alžběta čelí pomluvám žárlivé Eboli, tajně zamilované do Carlose, a manželově podezření z nevěry, ale nikdy se svému údělu královny mučednice nezpronevěří a sama Carlose posílá na hrdinskou smrt.

 

Na sobotu 17. února od 13.00 hod. si Pionýr Kopřivnice připravil výtvarnou a rukodělnou soutěž pro děti. Jednotné téma tohoto ročníku: Svět zvířat Uzávěrka přihlášek a zaslání prací: 17. 02. 2018. Podmínkou zařazení do soutěže je řádně vyplněná přihláška. Děti budou soutěžit v několika věkových kategoriích v těchto oborech: výtvarné práce různých technik dle vlastních nápadů a návrhů (dvourozměrné), keramika, trojrozměrné výtvarné práce (šperky, sochy apod.)

 

Město Příbor pořádá v sobotu 17. února od 20.00 hod. Obecní valentýnský ples. Akce se pořádá v Kulturním domě Příbor. Sál bude otevřen 19.00 hod. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina RIVIERAS SHOW BAND, Cimbálová skupina Adama Macháče. Během večera vystoupí taneční pár Jan Tyllich a Lenka Komínková, taneční obor ZUŠ Příbor, CYR WHEEL..

 

Luna Příbor pořádá v sobotu 17. února od 8.00 hod. 39. ročník žákovské soutěže a 30. ročník juniorské soutěže. Veřejná soutěž plastikových modelů je rozdělená na několik částí a kategorií.

 

Pro všechny malé i velké děti, jejich rodiče i prarodiče si centrum Dětské misie Salaš Příbor připravili na sobotu 17. února od 15.00 hod. tradiční dětský karneval. Připravená je barevná výzdoba, veselé soutěžení, sladké odměny, občerstvení a tombola.

 

Na sobotu 17. února od 20.00 hod. ve Společenském sále ZŠ Leoše Janáčka je připraven tradiční ples TJ Sokol. V tanci zahraje Kapela Sága.

 

Tajemství ohně a ledu. Pokračování populární animované série je opět plné dobrodružství, legrace i kouzel je připraveno na sobotu 17. února a neděli 18. února od 15.30 hod. Poté, co Gerda porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaye, má před sebou další úkol: nalézt rodiče unesené Severním větrem a dát celou rodinu zase dohromady. Na této výpravě Gerdu a Kaye doprovázejí staří i noví přátelé, a když narazí na starobylý kouzelný trolí Kámen ohně a ledu, přestávají se události vyvíjet podle jejich původních plánů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice