16. 3. 2018

 

Koprstar  2018 – finále – HLASOVÁNÍ

  1. Petr Socha: Letím hledat světy, ZŠ Sv. Zdislavy       
  2. Sofie Horehleďová: Babičko, nauč mě charleston, ZŠ 17. listopadu     
  3. Jan Jeřábek: I don´t know My name, ZŠ E. Zátopka         
  4. Karla Zajíčková: Pink, ZŠ Alšova 
  5. Daniela Bačová: Vzorná holka, ZŠ E. Zátopka         
  6. Klára Šprochová: I love Rock n´ Roll, ZŠ Sv. Zdislavy       
  7. Tereza Podoláková: Na bieleho koňa, ZŠ Sv. Zdislavy       
  8. Marika Šmelková: Si pre mňa Best, ZŠ 17. listopadu     
  9. Hana Zahradníčková: Pasu, pasu písničky, ZŠ 17. listopadu     
  10. Anastázie Kudělková: Odvážná Viana, ZŠ Sv. Zdislavy       

 

Hlasovat můžete na telefonním čísle 774 599 474 formou SMS ve tvaru: číslo soutěžícího mezera jméno. Zasílat lze pouze jeden hlas z jednoho mobilního telefonu pro každého soutěžícího. Hlasovat můžete pouze z mobilních telefonů. Hlasování bude ukončeno v pátek 23. 3. 2018 ve 12:00 hod.

 

Jedinečná příležitost. V neděli 18. března 2018 na autodromu v Sosnové proběhne akce Mogul Dakar setkání. Divákům, a fanouškům motoristického sportu především, se představí celá řada soutěžních vozidel, které reprezentují české soutěžní týmy či týmy s českými kořeny na maratónských soutěžích a speciálně na nejtěžší soutěži světa, pověstné rallye Dakar. Zcela ojedinělý speciál v dobové kondici předvede na polygonu v Sosnové posádka Ing. Radomír Smolka, místopředseda představenstva a technický ředitel naší společnosti a Petr Gilar elitní zkušební jezdec automobilky a specialista, který, kromě jiného, vedl tým našich expertních zaměstnanců při renovaci vozu TATRA 815 VE „Ostrý-II“. Oba dva pánové mají na svém kontě účasti na maratónských soutěžích s různými vozy TATRA včetně nejznámější rallye Dakar. V případě pana Petra Gilara jde dokonce o mnohonásobnou účast v různých rolích korunovanou v roce 2007 třetím místem v kategorii kamionů společně s Alešem Lopraisem. Účast T 815 VE „Ostrý-II“ na akci Mogul Dakar setkání 2018 je prvním oficiálním představením tohoto skvostu a jednoho ze základních kamenů nové části sbírky historických nákladních vozidel TATRA široké veřejnosti. Jde o jedinečnou možnost srovnat tatrováckou soutěžní techniku, kterou od sebe letos dělí již víc než třicet velmi úspěšných let soutěžení po celém světě.

 

Do Ostravy zamíří přední světová konference na téma blogování o cestování. TBEX (The Travel Blog Exchange), největší světové shromáždění blogerů, vlogerů, tvůrců obsahu o cestování a profesionálů z oblasti cestovního ruchu aktivních na sociálních médiích, bude poprvé ve své historii probíhat ve střední Evropě. Konference TBEX Europe 2018 se bude konat od 26. do 28. července 2018 v Ostravě.

 

Nemocnice Nový Jičín za šest let provozu registrovala 250 zájemců o dárcovství kostní dřeně. Již sedmým rokem přicházejí zájemci o zápis do Registru dárců kostní dřeně na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Za dobu provozu náběrového místa na zdejší oddělení dorazilo přibližně 250 zájemců o zápis do registru, z nichž mnozí se později stali i přímými dárci a pomohli například pacientům s leukemií nebo těžkými útlumy krvetvorby.

 

Poblíž Olešné zřejmě vznikne zábavní park. Místo vojenského areálu. Rodinný park s venkovními dřevěnými atrakcemi i vodními prvky Mirakulum, který úspěšně funguje pět let ve středočeských Milovicích, inspiruje další podnikatele i města. Například společnost TNI Group chtěla vybudovat trochu jiný zábavní park s atrakcemi v krytých halách v Bílovci. Jenže město už o investici asi za 400 milionů přišlo. Šanci teď mají další města v regionu a zábavních parků asi vznikne víc. Jeden možná ve Frýdku-Místku. Přinese jednoznačně širší nabídku i poptávku po ubytování a dalších službách. Jedním z uvažovaných míst pro vznik zábavního parku je bývalý vojenský areál v Palkovické ulici ve Frýdku-Místku. Pozemky patří městu. Lokalita bývalých kasáren se rozkládá na ploše 26,6 hektaru, z toho je 18,5 hektaru lesa. Indoor park společnosti TNI Group by měl zřejmě vyrůst na Ostravsku.

 

Mezinárodní filmový festival je připraven na pátek 16. března od 18.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice. Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Akce je rozdělaná na dvě části. První filmové pásmo odehraje dokumenty Oddaný, DugOut a Oči Boha. Druhé filmové pásmo odehraje dokumenty Teória šťastia, Back to Heights a Nefritové vody.

 

Autorské čtení dvou uznávaných českých básníků Romana Szpuka a Pavla Kolmačky je připraveno na pátek 16. března od 18.30 hod. ve společenském sále Vily Machů. Roman Szpuk přijede až ze Šumavy, ve svých básních tematizuje především tamní krajinu. Pavel Kolmačka je básník venkova a citlivý pozorovatel vnitřních a vnějších krajin. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

V pátek 16. března Základní škola a Mateřská škola Štramberk pořádá den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky, aneb otevřené hodiny ve výuce. Akce je pro všechny malé děti se svými rodiče, prarodiči či dalšími příbuznými a všechny ostatní zájemce o prohlídku školy. Ukázky výuky začínají v 7.40 hod.

 

V pátek 16. března se můžete těšit na další divadelní představení ze série XXI. štramberské divadelní přehlídky. Tentokrát vystoupí divadelní soubor Berani a zahrají hru Michaela Cooneyho: Nájemníci pana Swena aneb Habaďůra. Situační komedie ze současnosti o tom, jak to vypadá, když přijde kontrola ze sociálního úřadu na člověka, který v sociálním systému objevil jisté trhliny a využil je k vylepšení svého rozpočtu.

 

Poslední zabijačkové hody v této sezóně si Hostinec U Čechů připravil na pátek 16. března od 11.00 hod. Od 17.00 hod. zahraje harmonikář. Rezervace a objednávky na tel.: 608 161 031.

 

V pátek 16. března od 19.00 hod. pořádá TJ Příbor ples ve stylu Panoptikum aneb hříšní lidé sportu příborského. K tanci a poslechu zahraje kapela Rivieras Show Band.

 

Kulturní dům Kopřivnice pořádá v sobotu 17. Března od 15.30 hod. akci plnou masek, tancování, her, soutěží a zábavy s klauny z Balónkova. Tvořivý koutek, balónkoví klauni, malování na vlasy, kreativní dílničky.

 

Obchůdek U splněných přání a kavárna Oldtimer si připravili na sobotu 17. března od 9.00 hod. akci s možností výroby jarního věnce. Odpočiňte si u ruční práce, vypijte si hrnek výborné kávy, k ní zakousněte voňavý dortíček a odneste si domů kousek jara. Od 13.00 hod. začíná odpoledne s možností výroby vlastních velikonočních dekorací.

 

První multižánrový večer věnovaný rock and rollu se uskuteční v sobotu 17. března od 19.00 hod. Hraje a zpívá jeden z nejlepších evropských imitátorů Elvise Presleyho Vláďa Lichnovský a jeho kapela Elvis Presley Revival Band.

 

Zábavné odpoledne plné her, tance a překvapení si pro děti i dospělé připravilo Občanské sdružení Klokočov. Akce pro děti i dospělé je naplánována na sobotu 17. března od 14.00 hod. v Kulturním domě Příbor.

 

Umění v kině: Bosch: Zahrada pozemských rozkoší. Film představuje nejslavnější malířova díla, která se stala ikonickými po celém světě. Triptych Zahrady pozemských rozkoší dokáže zaujmout všechny napříč společností. Dokument věnovaný známému malíři se odehraje na plátně Kina Kopřivnice v 15.30 hod.

 

Heidi rodinné centrum si na neděli 18. března od 15.00 hod. připravili první ročník jarního rukodělného jarmarku. V době trvání jarmarku bude otevřena dětská herna. Vstup do herny v době jarmarku zdarma. Součástí jarmarku bude i tvořivá dílna, kde si zájemci budou moci vytvořit jarní či velikonoční dekoraci.

 

V neděli 18. března od 15.00 hod. na Náměstí Sigmunda Freuda se můžete těšit na vynášení smrti (zimy) a vítání jara. Mařeny s sebou. Akce pro děti a veřejnost.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice