16. 5. 2014

 

Kombinace silného vytrvalého deště se silným větrem pořádně zaměstnala hasiče na Novojičínsku. Během čtvrtečního dne zasahovali v našem okrese celkem 39 krát.

 

 

V pátek 16. května se v centru Kopřivnice koná  první letošní farmářský trh. Stánky na pěší zóně před kulturním domem bude možné navštívit v době od 9 do 16 hodin.

 

 

Starosta města svolává na středu 21. května 2014 22. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti v 10. patře, Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. Na programu: rozpočtová opatření odboru majetku města a veřejná zakázka na Zajištění komunálních služeb pro město Kopřivnice – námitky stěžovatele a rozhodnutí zadavatele o námitkách proti zrušení zadávacího řízení.

 

 

Město nabízí do nájmu byt o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, byt je určen široké veřejnosti. Nabídka platí od 12. 5. 2014 do 26. 5. 2014. Jedná se o ulici OM, č. p. 875.

 

 

České dráhy upozorňují na výluku na trase Kopřivnice – Veřovice ve dnech 19. a 20. května 2014 v době od 7.00 do 13.40 hodin. Všechny vlaky budou po dobu výluky nahrazeny autobusovou dopravou.

 

 

Muzeum Fojtství Vás zve na výstavu „Zdeněk Burian a AVE ART“, od 15. května v 17 hodin. Originální plakáty a obrazy mladých umělců z ostravské školy AVE ART věnované odkazu slavného kopřivnického rodáka Zdeňka Buriana budou v Muzeu Fojtství k vidění do 15. června.

 

 

V sobotu se v parku Edvarda Beneše v Kopřivnici poprvé měla konat kopřivnická mutace celosvětové akce nazvané „Restaurant day“. Její princip je jednoduchý. Každý z Vás si může vyzkoušet, jaké to je mít vlastní restauraci… na jeden den. Stačí se přihlásit, vymyslet „svou restauraci“, její menu, celkovou prezentaci a pak už jen nabízet návštěvníkům a kolemjdoucím vlastní delikatesy. A kdo nechce být restauratérem, může být i oním návštěvníkem.

Došlo k malé organizační změně.  Akce se přesunuje do Lašského muzea. Zhruba od desíti hodin se začne zatuchlými muzejními chodbami linout vůně dobrot, ze kterých Vám budou oči a žaludky přecházet. Vstupné dobrovolné.

 

 

Dětské zábavné odpoledne. Krytý bazén Kopřivnice Vás srdečně zve na akci „Neseď doma aneb dětské zábavné odpoledne“. Přijďte si v neděli 18. května mezi 14. a 17. hodinou vyzkoušet neobvyklé vodní atrakce a užít spoustu zábavy!

 

 

KATOLICKÝ DŮM KOPŘIVNICE  uvádí v neděli 18. května v 19 hodin Jarní koncert Pěveckého sdružení Kopřivnice.

Na hradě Hukvaldy se tento víkend koná velkolepá událost – slavnostní zahájení nové hradní sezóny. Během soboty i neděle se zde budou konat rytířská klání, hrát gotická hudba Subulcus a mlsné jazýčky uspokojí pochoutky z hradního grilování! Program začíná v 11:00 hodin a poslední rytířské vystoupení bude zahájeno úderem 17. hodiny.

 

 

III. strašidelná muzejní noc zpřístupní štramberské památky. V době od 17:00 do 23:00 hodin bude probíhat III. strašidelná štramberská muzejní noc. V uvedený čas bude zpřístupněno Muzeum Zdeňka Buriana, Městská galerie, hrad Štramberk s věží Trúbou a Loutkové divadlo Perníkovka.  V Muzeu budou probíhat jedinečné kostýmované prohlídky, od 18:00 hodin se bude promítat film Vinnetou – Poklad na stříbrném jezeře a zajímavé unikátní dokumenty o Zdeňku Burianovi. K vidění je také výstava s názvem Zdeněk Burian 2014 – Cesta do pravěku. Městská galerie nabídne od 19:30 hodin přednášku „V zajetí ledu a noci aneb naši rodáci v rakousko-uherské polární expedici (1872 – 1874)“ a výstavy Mikro Štramberk a Krása voskem malovaná. Na Trúbě budou probíhat noční výstupy na věž, které zpestří výstava Slet strašidel na štramberské Trúbě. Loutkové divadlo nabídne mimořádně ve 20:00 hodin pohádku Čarovný les. Na náměstí u kašny vystoupí skupina HTK Band trio, usídlí se zde výtvarná dílna pro děti, budou se opékat párky i hádat z karet. Muzejní noc oživí postavy štramberských pověstí a pohádek (čarodějnice, skřítci, čerti, duchové, čaroděj Kotouč) v podání Divadelního souboru Pod věží, dětského, studentského, tanečního a divadelního spolku Kotouč. Chybět nebude ani malování na obličej a soutěž o ceny s názvem Hop na strašidla. V 18:30, 20:30 a 22:00 hodin se na náměstí u stromu a kašny představí Divadelní soubor Pod věží se svým Tancem duchů.

 

V sobotu  můžete zavítat na Bleší trh Pošli to dál! Ten se uskuteční v Katolickém domě v Kopřivnici v době od 9:00 do 18:00 hodin. Přijďte koupit či prodat nezbytné potřebnosti, vyřazené hračky, oděvy, nádobí, sportovní potřeby, knihy, filmy, hudbu i sběratelské poklady. Chcete-li prodat větší věci jako nábytek, je možné umístit inzerát na nástěnku.

 

 

Podpořit sportovce můžete i na Sportovních hrách zdravotně postižených dětí a dospělých, které se uskuteční v sobotu v centru města Kopřivnice od 8:30 hodin. 17. ročník s přívlastkem Memoriál Petra Douska pořádá AZP smíšená organizace Kopřivnice ve spolupráci s Kulturním domem Kopřivnice.

 

 

 Aktivní senior 2014 – Jarní den na kolech. V sobotu v 8:30 hodin se všichni zájemci sejdou na autobusovém nádraží v Kopřivnici, odkud vyjedou směr Příbor- Skotnice – Mošnov – Petřvald – Albrechtičky – Nová Horka – Bartošovice – Sedlnice – Příbor a zpět do Kopřivnice. Celá trasa měří přibližně 40 km a senioři během ní navštíví venkovní relaxační centrum ve Skotnici, Obecní muzeum venkovského života v dřevěnici v Albrechtičkách, zámek Bartošovice a jeho okolí a zúčastní se také tradiční akce „Otevírání Poodří“ v Bartošovicích.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice