19. 5. 2014

 

Poradna Seniorcomp pomáhá řešit problémy seniorů s počítači a je otevřena ve skautském centru Vanaivan vždy v pondělí od 17 do 19 hodin a bude v provozu s výjimkou prázdnin až do 30. listopadu 2014.

 

 

 V následujících dnech proběhne v Kopřivnici průzkum spokojenosti občanů s životem ve městě. Jde již o páté šetření za posledních deset let, které radnici umožní sledovat vývoj názorů, postojů, preferencí a potřeb místních obyvatel. Zjištěné výsledky poslouží jako podklad při plánování dalšího rozvoje.

 

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin. Dnes 19. května na Sokolovské, 20. května Pabla Nerudy a 21. května na ulici 17. listopadu.

 

 

 

Městský úřad Kopřivnice, odbor životního prostředí oznamuje, že velkoobjemové vany na sběr bioodpad, které byly přistaveny v pátek
16. května v místních částech Vlčovice a Mniší budou z důvodu nepříznivého počasí mimořádně sváženy až ve středu 21. května v dopoledních hodinách

 

 

Připojte se k charitativní jízdě Na kole dětem. V sobotu 7. června se stane Kopřivnice jednou ze zastávek charitativní cyklotour Na kole dětem, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc onkologicky nemocným dětem. K pelotonu cyklistů, vedenému známým velocipedistou a několikanásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole Josefem Zimovčákem, se můžete připojit také Vy!

 

 

Starosta města svolává na středu 21. května 2014 22. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti v 10. patře, Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. Na programu: rozpočtová opatření odboru majetku města a veřejná zakázka na Zajištění komunálních služeb pro město Kopřivnice – námitky stěžovatele a rozhodnutí zadavatele o námitkách proti zrušení zadávacího řízení.

 

 

Město nabízí do nájmu byt o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, byt je určen široké veřejnosti. Nabídka platí od 12. 5. 2014 do 26. 5. 2014. Jedná se o ulici OM, č. p. 875. Dále obecní byt 1 + 3, Kopřivnice, Štramberská 1132, 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, komora, balkon, sklep. Nabídka přistoupení k závazku –            horní hranice není omezena, minimální nabídka přistoupení k závazku – 40 000 Kč.

 

 

České dráhy upozorňují na výluku na trase Kopřivnice – Veřovice ve dnech 19. a 20. května 2014 v době od 7.00 do 13.40 hodin. Všechny vlaky budou po dobu výluky nahrazeny autobusovou dopravou.

 

 

Město Bílovec pořádá již druhý ročník soutěže v pečení domácího chleba a do soutěže zve pekaře z celého regionu, podmínkou je, že k přípravě chleba nesmí být použita kupovaná směs. Hlásit se můžete do 13. 6. Veřejná degustace proběhne 21. 6. Na zámku v Bílovci.

 

 

Policisté připravili neobvyklou metodu, jak vyzkoušet řidiče z poskytování první pomoci. V pátek 9. května při společné preventivní akci se zdravotníky, si mohli řidiči projíždějící okolo benzínky v Libhošti, na figurínách ověřit své schopnosti při záchraně člověka a obnovit si základní pravidla a návyky poskytování první pomoci.  Masáž srdce nacvičovaly i malé děti, které pozorně naslouchaly výkladu studentů Mendelovy střední zdravotnické školy a zdravotníků z Českého červeného kříže a Besipu. Samotným nácvikem prošlo téměř 400 osob.  Někteří z nich si měli možnost vyzkoušet také brýle simulující pocit vnímání pohledu opilého člověka s chůzí mezi kužely.  Našlo se pár nevrlých jedinců, kteří odmítli, většina ale bez protestů nácvik vyzkoušela, a poučila se, jak se chovat ve chvílích zmatku, bolesti, křiku a bezmoci při nehodě. Zákon uvádí, že každý je povinen poskytnout první pomoc – v případě neposkytnutí může být člověk obviněn z trestného činu, za což mu hrozí až dva roky odnětí svobody.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice