21. 5. 2014

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu probíhající modernizace tepelných rozvodů na území města, dojde v nočních hodinách k omezení dopravy na ulici Štefánikově u bývalého loutkového divadla. V noci ze středy 21. 5. na čtvrtek 22. 5. (zhruba od 23:00 do 5:00) budou v této lokalitě probíhat bourací a výkopové práce a v noci ze čtvrtka 22. 5. na pátek 23. 5. (zhruba od 23:00 do 5:00) proběhne nová pokládka potrubí. O uzavírce komunikace budou řidiči informováni dopravním značením.

 

 

Mateřské školy Kopřivnice zvou všechny rodiče s dětmi na 3. ročník akce Hrajeme si pro zdraví, která se bude konat ve středu 21. května 2014. V 15 hodin odstartuje v prostorách Mateřské školy I. Šustaly a cíl bude mít v Mateřské škole Záhumenní. Příchozí se příjemně pobaví, zasoutěží si a prožijí příjemné odpoledne. Pro děti budou připraveny dárky a spousta překvapení. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

 

 

Starosta města svolává na středu 21. května 2014 22. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti v 10. patře, Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. Na programu: rozpočtová opatření odboru majetku města a veřejná zakázka na Zajištění komunálních služeb pro město Kopřivnice – námitky stěžovatele a rozhodnutí zadavatele o námitkách proti zrušení zadávacího řízení.

 

 

Město nabízí do nájmu byt o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, byt je určen široké veřejnosti. Nabídka platí od 12. 5. 2014 do 26. 5. 2014. Jedná se o ulici OM, č. p. 875. Dále obecní byt 1 + 3, Kopřivnice, Štramberská 1132, 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, komora, balkon, sklep. Nabídka přistoupení k závazku –horní hranice není omezena, minimální nabídka přistoupení k závazku – 40 000 Kč.

 

 

Město Bílovec pořádá již druhý ročník soutěže v pečení domácího chleba a do soutěže zve pekaře z celého regionu, podmínkou je, že k přípravě chleba nesmí být použita kupovaná směs. Hlásit se můžete do 13. 6. Veřejná degustace proběhne 21. 6. Na zámku v Bílovci.

 

 

Ukázka celoroční práce žáků a učitelů tanečního oboru kopřivnické Základní umělecké školy Zdeňka Buriana.  To budou  taneční koncerty zuš ZB  – 21. 5. 2014 a 22. 5. 2014  – koná se v KDk

 

 

Pohádkový les pro nejmenší ve čtvrtek 22. 5. 2014 -to je Prožitková akce pro děti s rodiči s procházkou a plněním úkolů.

 

 

V pátek 23. května se na mnoha místech republiky opět otevřou brány kostelů a jednotlivé farnosti nabídnou návštěvníkům jedinečnou příležitost prožít v nich noční program s prohlídkami a koncerty. K Noci kostelů se letos již počtvrté připojí také kostel sv. Bartoloměje v Kopřivnici. Kopřivnický kostel bude pro veřejnost otevřen od 18 do 23 hodin. Kromě tradiční možnosti prohlédnout si místní svatostánek i s jeho kůrem a věží, se letos návštěvníci dozvědí více o kostelních varhanách, jejich fungování, historii a dobové hudbě. Vystoupí dětský pěvecký sbor ZŠ sv. Zdislavy, zazní krátká přednáška o tom, jak v Kopřivnici vznikal církevní majetek, a proběhne mše za naše město. Máte-li chuť prohlédnout si běžně nepřístupné části krásné novogotické stavby nebo jen v klidu rozjímat, přijměte pozvání Římskokatolické farnosti v Kopřivnici a přijďte 23. května do kostela sv. Bartoloměje.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice