16. 7. 2014

 

Aukce nevyužitého majetku města. Nejčastějšími nálezy jsou doklady, peněženky, klíče, brýle a mobilní telefony. Aukce bude ukončena 16. 7. 2014.

 

 

Lašské muzeum v Kopřivnici si pro Vás v příštích měsících připravilo dvě výstavy fotografií. A obě mají společného jmenovatele – významného českého fotografa Josefa Sudka. Zahajujeme tzv. Sudkovský půlrok. První z nich představí dílo pražsko-frenštátského fotografa Petra Helbicha. Naše výstava je nazvaná „Kamerou Josefa Sudka“, protože drtivá většina vystavených fotografií byla pořízena právě velkoformátovou kamerou. Výstava začíná 17. července a bude k vidění až do 14. září, kdy na ni svými fotografiemi naváže přímo Josef Sudek. Vzhledem k tomu, že se Petr Helbich nebude moci osobně zúčastnit vernisáže, 17. července v 16:30 v Lašském muzeu bude promítán dokumentární film o jeho životě nazvaný „Asák“. V průběhu celé výstavy budou k dostání i malé katalogy .

 

 

Provozní omezení Městské knihovny Kopřivnice v době letních prázdnin: po oba prázdninové měsíce červenec a srpen platí pro půjčovnu s čítárnou v knihovně v kulturním domě zkrácená letní otevírací doba do pěti hodin do večera, tedy otevřeno bude pondělí, úterý, čtvrtek a pátek 7:30 – 12:00 a 12:30 – 17:00 (vyjma uzavření). Otevírací doba pobočky Sever změněna není, tedy otevřeno bude pondělí a čtvrtek v době 10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 (vyjma uzavření). Půjčovna a čítárna v knihovně v kulturním domě i pobočka Sever (ul. Francouzská) budou v období 21. července – 3. srpna UZAVŘENY. Tyto provozy znovu otevřeme v pondělí 4. Srpna.

 

 

MANDALA _ Čt17.7.      20:00     Altai Kai – hrdelní zpěv

Hudební soubor Altai Kai byl založen Urmatem Yntaevem v roce 1997 v Republice Altaj /Ruská federace, jihozápadní Sibiř/. Zaměřuje se na interpretaci tradiční altajské hudby a zejména na techniky alikvotního zpěvu typické pro oblast vnitřní Asie /Altaj, Tuva, Mongolsko, ale také Tibet/. Soubor prezentuje čtyři typy alikvotního zpěvu – kargyra, koomei, sybysky a sygyt – které doprovází na řadu tradičních i méně tradičních hudebních nástrojů (topšur, ikili, komus, šoor, šagur, arba, tokpok, kytara, harmonika). Nedílnou součástí repertoáru souboru je také imitace zvuků tajgy a hor. Za dobu své existence se soubor zařadil ke světové špičce ve svém žánru o čemž svědčí hostování v desítkách zemí celého světa a ocenění na prestižních festivalech. V české republice je soubor dobře znám mimo jiné svou spoluprací s Jiřím Pavlicou.

 

 

Monty Python Živě (Převážně). Přímý přenos z velké show 20. července 2014 v 20.00.!!!  Předprodej již zahájen. Po více než třiceti letech se na pódiu znovu sejdou členové legendární komediální skupiny Monty Python. Představení Monty Python živě (převážně) můžete vidět 20. července v přímém přenosu z Londýna i v českých kinech. V souhrnném věku pouhých 358 let se John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palinov chystají znovu zahrát některé ze svých nejlepších skečů, a to s moderním, aktuálním, pythonovským švihem. Monty Python jsou po právu považováni za jedny z největších komiků všech dob. Ovlivnili celou generaci a způsobili revoluci ve světě komedie. Jejich netrpělivě očekávaný návrat je jednou z největších divadelních událostí roku 2014.

 

 

Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska shrnulo pro spotřebitele pár rad, jak postupovat nejen při výběru cestovní kanceláře, ale také v případě, že přes všechna opatření, která jsme učinili, námi zvolená cestovní kancelář „zkrachuje“.

SOS MaS apeluje na spotřebitele, aby byli obezřetní již ve fázi výběru zájezdu, a neřídili se pouze jeho cenou a cílovou destinací, ale za důležitou informaci považovali také to, kdo daný zájezd pořádá, případně kdo jej prodává. Dobré jméno a historie pořadatele zájezdu (typicky cestovní kanceláře) i prodejce (typicky cestovní agentury) mohou být určitým vodítkem. Na internetu lze najít také řadu recenzí a zkušeností ostatních klientů.

Každá cestovní kancelář má povinnost mít po celou dobu své podnikatelské činnosti uzavřenu pojistnou smlouvu. CK je povinna klientovi tuto informaci poskytnout, pokud tak neučiní, měl by si ji klient před uzavřením smlouvy vždy vyžádat!

TIP: Na webových stránkách jednotlivých pojišťoven si můžete zkontrolovat, zda Vámi vybraná cestovní kancelář je opravdu pojištěna.

Upozorňujeme, že cestovní agentury nemusí být ze zákona pojištěny a je nutno se informovat o pojištění příslušné cestovní kanceláře, která zájezd pořádá.

V případě, že přes všechna opatření k úpadu přece jen dojde, mohou klienti, kteří dosud neodcestovali, ale kteří uhradili cenu zájezdu, případně zálohu, uplatnit nárok na příslušné pojišťovně a to nejpozději do šesti měsíců od data vzniku pojistné události. Bohužel je potřeba se smířit s tím, že své peníze dostanou klienti vyplaceny až po této lhůtě.

K uplatnění nároku budete potřebovat zejména smlovu o zájezdu a doklady o uhrazení zálohy a plné ceny zájezdu.

Pokud dojde k úpadku v době, kdy jste již na dovolené, je pojišťovna povinna se o Vás postarat, a to včetně zajištění Vašeho návratu do České republiky. Zajistí-li si zákazník dopravu včetně nezbytného ubytování a stravování na vlastní náklady, je třeba si schovat také doklady o uhrazení těchto dodatečných výdajů spojených s pojistnou událostí. Je však potřeba počítat s tím, že pojišťovna následně poskytne peněžní plnění pouze do výše, jakou by musela vynaložit, pokud by dopravu, ubytování a stravování zajišťovala sama.

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice