18. 7. 2014

 

SmVaK Ostrava, a.s. vám oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody:  dne 22. července od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Ignáce Šustaly.

 

 

Nový systém centrálního zásobování teplem v Kopřivnici čeká již za několik týdnů spuštění zkušebního provozu. Ze 14 kilometrů nových rozvodů už zbývá dobudovat jen 1,6 km a od příštího týdne budou na nový systém postupně připojováni jednotliví odběratelé. Na větvi Sever chybí 0,3 km a pracuje se na ulici Francouzské. Na Jihu se musí vybudovat ještě 0,5 km, přičemž v současné době dělá na přepojích na stávající potrubí a dále na ulicích Kpt. Nálepky a Husově. Na Západě je potřeba dokončit 0,8 km a práce probíhají na ulicích Karla Čapka, Zdeňka Buriana a Pionýrské. Od příštího týdne budou na nový systém postupně napojovány jednotlivé objektové předávací stanice, což si vyžádá lokální odstávky dodávek teplé vody. Obyvatelé dotčených domů budou v předstihu informováni prostřednictvím letáků.

 

 

Město nabízí do nájmu 4 byty, nabídka dvoupokojového bytu na ulici Alšově, č. p. 1139 je  určena pro široký okruh zájemců a tři nabídky třípokojových bytů: Štramberská 1132, Alšova 1142 a Štramberská 1133 jsou určeny pro stávající nájemce v obecních bytech. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 30.07.2014 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866.

 

 

Nový web ulehčí občanům vyřizování na úřadech. Kopřivnice spustila na svém webu novou sekci „Potřebuji vyřídit“, která má lidem zjednodušit vyřizování na úřadech. Občané zde naleznou jednoduché vodítko, co vše musejí vyřídit v určitých životních situacích. Nový web rozvíjí již dříve zpracované postupy a nabízí přesah i mimo městský úřad na jiné instituce a organizace ve městě. Cílem nové sekce webu je, aby občan dostal komplexní a aktuální informace bez jakýchkoliv bariér mezi jednotlivými státními institucemi a organizacemi. Na kopřivnickém webu se lidé dozvědí, v které konkrétní kanceláři mohou záležitost vyřídit, jaké potřebují doklady, mohou si stáhnout formuláře, prostudovat související odkazy a také využít provázanosti s objednávkovým systémem městského úřadu. Nová sekce webu se zaměřuje hlavně na základní životní situace jakými jsou sňatek, narození dítěte, úmrtí, přestěhování, ztráta zaměstnání či sociální problematika. Připomínky lze zasílat na adresu kvalita@koprivnice.cz.

 

 

Kopřivnická radnice zavádí od 1. 9. 2014 rezidentní parkování pro občany bydlící v centru města. Ve vybraných lokalitách bude od září zaveden systém parkovacích karet, který má omezit blokování centrálních obytných zón vozy návštěvníků. Dlouhodobě odstavit vozidlo tak bude na vybraných parkovištích možné pouze s rezidentní nebo abonentní kartou. Nové opatření se dotkne ulic Kpt. Nálepky, Dukelské, Sokolovské a parkoviště u supermarketu Albert. Právě v těchto lokalitách bude možné v době od 7 do 18 hodin parkovat krátkodobě – maximálně 3 hodiny – s kotoučem, nebo dlouhodobě s rezidentní či abonentní kartou.

 

 

Dávejte si pozor na své věci při letním koupání! Policisté opětovně upozorňují všechny milovníky slunění a koupání na koupalištích, v blízkosti řek, přehrad či jezer, aby si dávali pozor na své věci a nenechávali je bez dozoru na dekách či lehátkách. Několik krádeží z posledních dní svědčí o nepozornosti, na kterou poškození doplatili.

Jednou z poškozených byla jednačtyřicetiletá žena, které neznámý pachatel odcizil z deky volně odložený batoh, peněženku i s finanční hotovostí a platební kartou. Na svou nepozornost doplatil také mladý pár, neznámý pachatel využil chvilky, kdy se mladý pár šel koupat do vody, a z volně odloženého batohu na dece odcizil notebook, peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady. Nenechte si zkazit prázdniny tím, že přijdete o své věci a cennosti raději zanechte doma.

 

 

Pekařská sobota – 19. 7. 2014 (sobota) – Dřevěné městečko, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. 21. jubilejní ročník – oslava cechu pekařského, ochutnávky pečiva, soutěže o vynikající chleba a rohlík, výstava pečiva.

 

 

KOČIČÍ výstava pro NIKOLKU. Potěšte oči i mysl a spojte příjemné s užitečným. K – galerie v Kopřivnici v Šustalově vile pořádá kolektivní charitativní výstavu, kde hlavním tématem budou kočky ve všech podobách (kresby, malby, fotografie, keramika, textil, dřevo…)…. Jedná se o kolektivní výstavu některých autorů, kteří v K-galerii již během 3 let vystavovali a přislíbili účast, ale i mnoho dalších „nevýtvarníků“ (šité a pletené hračky atd.), kteří chtějí přispět dobré věci. Jednotné téma je KOČKA. Věřím, že výstava bude úspěšná a lidé vstřícní a část výtěžku z prodeje (po dohodě s jednotlivými autory) a výjimečně i dobrovolné vstupné, bude věnováno rodičům Nikolky Bartlové z Rybího na její léčbu. Neváhejte a podpořte dobrou věc v době od 22. července do 24. srpna. Vernisáž proběhne v úterý  22. 7. 2014 v 17 hodin v K – galerii.

 

 

Monty Python Živě (Převážně). Přímý přenos z velké show 20. července 2014 v 20.00.!!!  Předprodej již zahájen. Po více než třiceti letech se na pódiu znovu sejdou členové legendární komediální skupiny Monty Python. Představení Monty Python živě (převážně) můžete vidět 20. července v přímém přenosu z Londýna i v českých kinech. V souhrnném věku pouhých 358 let se John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palinov chystají znovu zahrát některé ze svých nejlepších skečů, a to s moderním, aktuálním, pythonovským švihem. Monty Python jsou po právu považováni za jedny z největších komiků všech dob. Ovlivnili celou generaci a způsobili revoluci ve světě komedie. Jejich netrpělivě očekávaný návrat je jednou z největších divadelních událostí roku 2014.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice