21. 7. 2014

 

Neplatné dvacetikorunové bankovky či padesátihaléřové mince můžete vyměnit už jen do konce srpna.

 

 

Pronájem bývalého klubu nevyšel a nad vilou v parku visí otazník, městu se nedaří najít nájemce a objekt by navíc potřeboval pořádnou finanční investici.

 

 

Voda vhodná ke koupání je ve všech nádržích v Moravskoslezském kraji, ukázaly to laboratorní analýzy vzorků, které hygienici odebrali.

 

 

Tento týden bude zahájena rekonstrukce ZŠ Emila Zátopka, během následujících čtyř měsíců bude škola kompletně zateplena a získá novou fasádu.

 

 

Nový systém centrálního zásobování teplem čeká již za několik týdnů spuštění zkušebního provozu. Ze 14 kilometrů nových rozvodů už zbývá dobudovat jen 1,6 km.

 

 

Skvěle se dařilo kopřivnickému plavci Davidu Kunčarovi, který nyní závodí za kometu Brno. V uplynulých dvou týdnech posbíral čtyři tituly mistr České republiky v plavání, ve štafetách přidal dva české rekordy, získal sedm titulů akademický mistr České republiky a splnil i limit pro účast na mistrovství Evropy 2014 v Berlíně.

 

 

Ve 4 závodě Frenštátského běžeckého poháru ve středu 9. července David Hanke reprezentující kopřivnický atletický klub zaostal za vítězem o pouhé dvě sekundy, ovládl však svou věkovou kategorii mužů B, tedy od 40 do 49 let. V ženách oslavila 3. místem návrat po zranění Kristina Čablová a páté místo brala Michaela Štefková.

 

 

Kopřivničtí florbalisté měli zastoupení na 11. ročníku mezinárodního mládežnického turnaje v Praze.

I když vikingové nepostoupili, ostudu si neudělali a 3 krát vyhráli. V posledním 6 utkání o postup mezi 16 nejlepších týmů prohráli se silným soupeřem z českého Těšína 7:1.

 

 

 

V Kopřivnici vzniká discgolfového hřiště. Příznivci discgolfu z Kopřivnice a okolí se již brzy dočkají vytouženého hřiště. Požadavek na jeho zřízení vzešel z loňského diskuzního fóra „S Vámi o všem? Ovšem“ a následně byl podpořen hlasováním občanů v celoměstské anketě. Nové sportoviště vzniká u letního koupaliště a již za pár dní bude dokončeno. Projekt zahrnuje osazení nového oplocení koupaliště, čištění tras mezi výhozišti a discgolfovými koši, tedy stříhání keřových podrostů a kácení tyčoviny, osazení výhozišť, discgolfových košů, infotabulí, laviček, odpadkových košů a nákup disků. První otevřený turnaj pro širokou veřejnost je předběžně naplánován na druhou polovinu srpna.

 

 

V Kopřivnici začíná rekonstrukce poslední velké školy. Příští týden bude zahájena rekonstrukce poslední ze čtyř velkých základních škol v Kopřivnici, jejichž zřizovatelem je město – ZŠ Emila Zátopka. Během následujících čtyř měsíců bude škola kompletně zateplena a získá novou fasádu. V rámci projektu dojde k zateplení obvodového pláště a střešních konstrukcí, včetně položení nových hydroizolačních vrstev, výměně stávajících okenních a dveřních výplní, vysprávce omítek a instalaci nových bleskosvodů. Úpravami projde nejen budova samotné školy, ale také přilehlé sportovní haly a pavilonu s jídelnou.

 

 

Milovníci fotografií a výtvarného umění by si v následujících dnech rozhodně neměli nechat ujít prohlídku Šustalovy vily. Nové výstavy si zde totiž pro své návštěvníky připravilo jak Lašské muzeum, tak suterénní K-Galerie. V Lašském muzeu odstartuje ve čtvrtek 17. července tzv. Sudkovský půlrok, v K-Galerii bude v úterý 22. července slavnostně zahájena kolektivní charitativní výstava KOČIČÍ. Hlavním tématem výstavy s názvem KOČIČÍ budou kočky ve všech možných podobách. Příchozí se mohou těšit na různé kresby, malby, fotografie, keramiku, textilní výrobky a další zajímavá díla umělců z Kopřivnice i okolí. Lidé mohou zakoupením pěkného výtvarného díla přispět na léčku nemocné Nikolky.

 

 

V pátek 25. července bude mít v Kopřivnici zastávku Beskyd rallye 2014. V centru města zaparkuje více než 130 historických vozidel, která budete moci obdivovat od 14.30 do 16.30 hodin. Prezentace vozidel bude doplněna odborným mluveným slovem a odpoledne od 14:45 zpříjemní odpoledne koncert. Více informací naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

 

Ve středu 23. července proběhne v čajovně mandala vernisáž enkaustických prací Nikol Gatingerové.

 

 

Papaya Music Club připravuje od 25 do 27. července u lyžařské chaty mulitžánrový festival RANDAL OPEN AIR.  Výtěžek z akce podpoří psí útulek.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice