23. 7. 2014

 

Město Kopřivnice nabízí k propachtování nebytové prostory o celkové výměře 977,50 m2 umístěné v objektu č. p.317/4 na ulici Příčné v Kopřivnici – objektu Stravovny za účelem jejího provozování. Nebytové prostory jsou vybaveny novým gastro vybavením, které bude součástí pachtu. Bližší informace k podmínkám pachtu jsou uvedeny na stránkách města Kopřivnice nebo budou zájemcům poskytnuty na Odboru majetku města, 8.NP, kancelář č. 883, tel. číslo 556 879 651, 734 396 983, jana.pustejovska@koprivnice.cz. Své nabídky posílejte do 18. 8. 2014.

 

 

Australský dealer vozidel značky TATRA Offroad Trucks Australia se tradičně prezentuje na jedné z největších těžařských výstav na světě. Představena jsou těžební vozidla TATRA PHOENIX 8×8 a T815-7, 8×8 s výtlačným systémem. Výstava nesoucí název Queensland Mining & Engineering Exhibition se koná v Mackay, Queensland, v termínu 22. – 24. 7. 2014. Oba exponáty slouží k převážení skrývky, kamení, písku či jiných materiálů. Tatrovky fungují v Austrálii i jako servisní vozidla – kropičky, cisterny pro doplňování pohonných hmot a maziv, plošiny pro rozvoz náhradních dílů. Tatrovky používané těžařskými a stavebními společnostmi v Austrálii jsou velmi oblíbené, jak pro svoji spolehlivost, tak pro své terénní schopnosti.

 

 

Ostravská policie a hasičský záchranný sbor má k dispozici novou technologii přenášení obrazu z vrtulníku pro případy řešení mimořádných situací. Zařízení, jehož jedna část je připevněna k helikoptéře a druhý, statický díl je ukotven na styčném, blíže neurčeném místě nad ostravskými Bazaly, je unikátní nejen v republikovém, ale i v evropském měřítku. Díky nově zakoupené technologii se nyní bude obraz bez problému přenášet na vzdálenost 60 až 70 kilometrů od místa dění. Výrobek původem z Anglie, který vyšel na necelé čtyři miliony, zčásti dotoval Moravskoslezský kraj dvěma miliony a statutární město Ostrava 1,6 milionu korun. Technologie je využitelná při povodních, lesních požárech, hromadných dopravních nehodách a pátrání po ztracených a i při fotbalových zápasech. Veřejnosti by měla být technologie představena 20. září na Dnech NATO a vzdušných sil AČR v Mošnově.

 

 

Mírné ochlazení přinese týden na přelomu července a srpna, uvedli v předpovědi meteorologové. V nadcházejícím týdnu se nejvyšší denní teploty budou pohybovat 21 až 27 stupnii, další týden 19 až 29 a v polovině srpna zhruba 20 až 27 stupňů. V následujících čtyřech týdnech bude také podle výhledu ČHMÚ dále kolísat množství srážek. Začátek srpna bude zase spíše suchý.

 

 

Osud vily v parku Edvarda Beneše v Kopřivnici je zatím v nedohlednu. Městu se nedaří najít nájemce, objekt by navíc potřeboval pořádnou finanční investici. Vilu, kterou kdysi využíval Závodní výbor ROH Tatry Kopřivnice, město nabízelo k pronájmu již několikrát. Na zveřejněný záměr reagovala pouze jediná zájemkyně, pracovní skupina nedoporučila uzavřít s ní nájemní smlouvu pro nesplnění podmínek zveřejněného záměru a navrhla tři varianty postupu. První variantou je, že město v objektu provede základní nutné opravy  za cca 4 mil. korun z rozpočtu města. 17 milionů korun by stála druhá varianta s dostavbou obřadní síně, 3. varianta počítá s externím investorem, na nějž by byl podle dohody převeden spoluvlastnický podíl. Obřadní síň by byla podmínkou.

 

 

Záchranáři Horské služby v Beskydech v sobotu odpoledne ošetřovali dva zraněné paraglidisty. První letec se do problémů dostal v okamžiku, kdy nezvládl závěr letu a přistál na vysokém stromě nedaleko horní stanice lanové dráhy na Javorovém vrchu. Záchranáře kontaktoval okolo projíždějící cyklisty. S pomocí horolezecké techniky jej záchranáři dostali na zem. Muž neutrpěl žádná závažnější poranění. Mnohem hůře dopadl další paraglidista, který nedaleko místa první nehody havaroval krátce po startu.„Ztratil rychlost a spadl z asi dvacetimetrové výšky. Upadl do krátkého bezvědomí. Vrtulník  zraněného přepravil do ostravské fakultní nemocnice. Obě nehody zřejme zavinily špatné letové podmínky.

 

 

Začátkem srpna startuje další společná výzva ministerstva životního prostředí a Moravskoslezského kraje pro podávání žádostí o výměnu kotlů.  Moravskoslezský kraj pro tuto výzvu uvolnil ze svého rozpočtu 30 milionů korun, stejnou částku poskytne ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí České republiky. Dotační program se zaměřuje především na obyvatele, kteří provozují dnes již nevyhovující kotle na tuhá paliva, a směřuje je k tomu, aby zvážili změnu systému vytápění nemovitostí a s využitím dotace snížili své náklady na pořízení nového vytápění. Lidé, kteří o dotaci požádají, dostanou do dvaceti týdnů od podání žádosti vyrozumění, zda jim finance na nový kotel budou poskytnuty, či nikoli. Úspěšní žadatelé pak mají devět měsíců na to, aby zlikvidovali starý kotel, koupili a instalovali nový a předložili kompletní doklady ke kontrole. Finance žadatelé obdrží na svůj účet do třiceti dnů po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace. Podporovanými typy kotlů jsou plně automatické kotle třetí a vyšší emisní třídy, zplyňovací kotle a atmosférické a kondenzační kotle na zemní plyn. Výše dotace je závislá na typu pořizovaného kotle a pohybuje se v rozmezí 15 až 60 tisíc korun.

 

 

Výskyt moru včelího plodu ve Straníku u Nového Jičína vyděsil všechny okolní včelaře. V okruhu pěti kilometrů od tohoto místa nákazy musí odborníci prověřit všechna včelstva. Nejhorší včelí nemoc postihla úly ve Straníku. Na rozdíl od jiných nákaz mor včelího plodu v Česku nelze léčit a řešením je spálení celého včelstva i s úly a veškerým vybavením.

 

 

Ve čtvrtek 24. července proběhne v čajovně Mandala vernisáž enkaustických prací Nikol Gatingerové.

 

 

Papaya Music Club připravuje od 25 do 27. července u lyžařské chaty mulitžánrový festival RANDAL OPEN AIR.  Výtěžek z akce podpoří psí útulek.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice