25. 7. 2014

 

Beskyd Rallye se v pátek zastaví v Kopřivnici. Nejvýznamnější akce Turzovského veterán klubu – Beskyd rallye – se koná tento rok již po sedmnácté. Čtyřdenní setkání majitelů historických vozidel a spanilá jízda krajinou Euroregionu Beskydy se neobejde bez zastávky ve městě automobilů  v Kopřivnici! Historické automobily si budete moct prohlédnout v pátek v době od 14:30 do 16:30 hodin. Kulturní dům Kopřivnice k této příležitosti připravil doprovodný program, ve kterém v čase 14:45 – 15:45 hodin vystoupí na prostranství před kulturním domem Live music Superheroes feat Ladislav von Kokesch.

 

Papaya Music Club připravuje od 25 do 27. července u lyžařské chaty mulitžánrový festival RANDAL OPEN AIR.  Výtěžek z akce podpoří psí útulek.

 

Město nabízí do nájmu 4 byty, nabídka dvoupokojového bytu na ulici Alšově, č. p. 1139 je  určena pro široký okruh zájemců a tři nabídky třípokojových bytů: Štramberská 1132, Alšova 1142 a Štramberská 1133 jsou určeny pro stávající nájemce v obecních bytech. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 30.07.2014 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866.

 

Příznivci discgolfu z Kopřivnice a okolí se již brzy dočkají vytouženého hřiště. Požadavek na jeho zřízení vzešel z loňského diskuzního fóra „S Vámi o všem? Ovšem“ a následně byl podpořen hlasováním občanů v celoměstské anketě. Nové sportoviště vzniká u letního koupaliště a již za pár dní bude dokončeno.Discgolfové hřiště bude veřejným sportovištěm, které bude všem zájemcům volně přístupné. Discgolf se hraje se speciálními disky, na jejichž dodávku ještě čekáme. Poté budou k dispozici na koupališti, kde se budou půjčovat za vratnou zálohu. První otevřený turnaj pro širokou veřejnost je předběžně naplánován na druhou polovinu srpna.

 

Zkušenost s opilostí ve věku 13 let a nižším má v Kopřivnici 15% dívek a 8% chlapců, vyplývá jako jeden z výsledků výzkumné zprávy o životním stylu a zdraví dětí a školáků v našem městě. Většina Kopřivničanů je s životem ve městě spokojena, ukázal sociologický průzkum realizovaný v letošním roce.

 

Třicátý týden tohoto roku probíhá ve znamení velkolepých divadelních premiér. V pondělí 21. července zahájila inscenace Jak se vám líbí další Letní shakespearovské slavnosti, které jsou zároveň výroční, neboť si v rámci konání připomínáme čtyři sta padesáté jubileum mistrova narození.

 

Dobývání hradu. Již tuto sobotu se můžete těšit na VIII. ročník dobývání hradu Hukvaldy. Třikrát za den se odehraje bitva, a to v časech 11:00, 14:00 a 16:30 hodin. Chybět nebude dobové ležení, rytíři a krásné dámy ani dobová hudba, dohromady se představí neuvěřitelných sto účinkujících. Během bitev se bude střílet i z palných zbraní, proto doporučujeme své psí miláčky nechat doma.

 

V pátek hraje na fotbalovém hřiště Bařiny ve Štramberku od 20:00 hodin Country skupina Cizinci.

 

V sobotu na Větřkovické přehradě v Lubině se chystá rockový večer se skupinou VAR, který odstrartuje úderem 20. hodiny.

 

Na zahradě hasičské zbrojnice v Příboře se v sobotu od 19:00 hodin uskuteční II. Benátská noc. K tanci a poslechu zahraje oblíbená hudební skupina TNT.

 

Do kopřivnické čajovny Mandala zamiřte v sobotu na hudební besídku. Začátek je ve 20:00 hodin. 

 

11. ročník hudebního festivalu Jičínfest 2014 zahajuje v sobotu 26. července v 18:00 v Amfiteátru na Skalkách.

 

Gulášové slavnosti připravuje Frenštát pod Radhoštěm v sobotu 26. července od půl desáté v Autokempu. 

 

Neděle na příborském koupališti slibuje nevšední zážitek. Koná se zde akce s bohatým doprovodným programem ve stylu 1. republiky určená dětem, ale i dospělým. Rozmarné léto aneb Přijď si vyzkúšat lávku přes vodu slibuje soutěže pro děti, vystoupení žongléřů, provazochodců, komediantů i artistů. Program začíná ve 13:00 hodin a děti na něj mají vstup zdarma.

 

Oslava svátku oblíbené valašské patronky sv. Anny spojená se mší svatou, krojovaným procesím a lidovou pouťovou slavností – 27. července 2014 v Dřevěném městečku v Rožnově pod Rahoštěm od 9:00 do 19:00 hod.

9:30 hod. – mše svatá ve farním kostele Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm

10:30 – 10:45 hod. – před kostelem Všech svatých řazení krojovaného procesí s muzikou, následuje průvod městem do Dřevěného městečka, před kostelem sv. Anny ukončení svatoanenskou litanií a zpívanou modlitbou Anděl Páně

9:00 – 19:00 hod. – lidová slavnost s nabídkou pouťového zboží a atrakcemi v Dřevěném městečku ve Valašském muzeu v přírodě

 

Zápolení dřevorubců, prezentace lesní a zahradní techniky, lidová řemesla a řezbáře, to a ještě mnohem více nabídne Svátek dřeva, který se koná třetím rokem v krásném prostředí přírodního amfiteátru na Horečkách a na přilehlých prostranstvích. Tento festival navazuje na tradici dřevorubeckých soutěží Stříbrná pila, které se tady konaly v 80. letech 20. století. Na své si přijdou jak dospělí, tak i děti. Stěžejním bodem programu tohoto festivalu je dřevorubecká soutěž dvoučlenných týmu. Soutěž bude probíhat v dřevorubecké aréně v horní části amfiteátru na Horečkách dvoukolově. Dopoledne proběhne semifinálové kolo. Celkem se v něm utká všech 12 přihlášených týmů. Soutěžit se bude ve 4 dřevorubeckých disciplínách: výměna řetězu motorové pily, řezání volně stojícího polínka, kombinovaný řez pilou břichatkou a štípání polena. Šest nejlepších týmů postoupí do odpoledního finále, kde se utká v předešlých čtyřech disciplínách a v bonusové disciplíně: hod oboustrannou sekerou na volně stojící terč. Na celou soutěž bude jako každoročně dohlížet mistr republiky v práci s motorovou pilou Jiří Vorlíček.

 

 

Středa 17. září 2014 – 19.00 hodin – Kinosál KDK – KONCERT – LENNY S KAPELOU.  Čerstvá držitelka ceny Anděl za Objev roku je originál, který na české hudební scéně působí jako zjevení. Rčení o tom, že jablko nepadá od stromu daleko, se v případě Lenny více než potvrzuje.  Písničkářka, klavíristka, skladatelka Lenny se narodila před dvaceti lety. Poprvé na sebe upozornila loni v červnu, kdy vydala první EP All My Love se čtyřmi skladbami (z toho třemi autorskými), v prosinci následovalo EP Fighter s pěti písničkami (tři autorské). V zahraničí ale sbírala vavříny už dřív – se skladbou You’re My Everything se dostala v soutěži International Songwriting Competition do semifinále.  Od první chvíle, co se představila široké veřejnosti, je považována za talent, který v Česku dlouho nebyl. Není proto překvapením, že brzy se dostavily úspěchy nejen v nominacích ve většině prestižních hudebních cenách, ale EP All My Love bylo také zařazeno na 5. místo dvaceti nejlepších alb roku 2013.  Vedle práci studiové desce a koncertování se Lenny věnuje studiu hudby, obor písničkářství na vysoké škole v Londýně.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice