16. 8. 2023

Informace k mimořádnému zápisu do MŠ Polárka na školní rok 2023/2024.

Z důvodu rozšíření kapacity MŠ Polárka o 1 třídu s kapacitou 23 volných míst vyhlašuje ředitelka ZŠ a MŠ Kopřivnice, 17. listopadu 1225 okres Nový Jičín, přísp. org. mimořádný zápis dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024. Termín a doba podání žádostí: čtvrtek 17. srpna 2023, od 8.00 do 16.00 hodin.

Školský obvod MŠ Polárka při ZŠ 17. listopadu 1225 okres Nový Jičín, příspěvkové organizace: ulice 17. listopadu, Družební, Na Pinkavce a Osvoboditelů

Školský obvod pro Mateřské školy Kopřivnice okres Nový Jičín, příspěvkové organizace: Ostatní ulice na území města Kopřivnice včetně místních částí Lubina, Mniší a Vlčovice

Upozorňujeme, že zákonný zástupce dítěte je povinen přihlásit dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání v kalendářním roce, ve kterém začíná povinnost předškolního vzdělávání dítěte (děti, které k 31. 8. 2023 dosáhnou věku 5 let). Dítě, pro které je předškolní vzdělávání povinné, se vzdělává v mateřské škole zřízené obcí se sídlem ve školském obvodu, v němž má dítě místo trvalého pobytu (dále jen „spádová MŠ“), a to, pokud zákonný zástupce nezvolí pro dítě jinou mateřskou školu (nebo jiný způsob povinného předškolního vzdělávání). Je-li dítě přijato do jiné než spádové mateřské školy, oznámí ředitel této školy tuto skutečnost bez zbytečného odkladu řediteli „spádové MŠ“. Všechny tiskopisy, další informace a aktivity MŠ Polárka naleznete také na nových webových stránkách: www.zskop17.cz

 

Skvěle obsazený mezinárodní turnaj O pohár ISMM Group se zahraniční účastí ovládne Kopřivnici ve dnech 18. a 19. srpna. Sobotní druhý den turnaje navíc od 14 hodin nabídne také Házenkářskou pouť, tedy spoustu doprovodných aktivit a zábavu pro celou rodinu. Letní přípravný turnaj, který odehraje již svůj 62. ročník, se uskuteční tradičně ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka a letošní nabitá startovní listina slibuje mimořádně zajímavou podívanou. „Nejvěhlasnějším týmem turnaje je Ferencvarosi TC Budapešť, klub světové úrovně, který si loni připisoval skalpy týmů, které pravidelně bojují v nejvyšších evropských pohárech včetně Ligy mistrů,“ pozval na dvoudenní klání předseda KH Kopřivnice Jiří Gřes. Maďarský velkoklub z hlavního města je skutečným magnetem kopřivnického turnaje. Loni skončil čtvrtý v lize a v evropském Poháru EHF porazil i takové celky jako rumunské CS Minaur Baia Mare a CSA Steaua București, francouzský Pays d’Aix či švédský celek Ystads IF. Ferencvarosi TC si připsal také remízu s německým gigantem SG Flensburg Handewitt. Také další dva účastníci turnaje přinášejí nespornou kvalitu – Glogów, který skončil v polské lize na skvělém 4. místě, a bronzový medailista ze sousedního Slovenska – HK Košice.

Domácí celek KH ISMM Kopřivnice, který se pod novým trenérem Tomášem Sklenákem momentálně pilně připravuje na novou sezonu, do turnaje vstoupí hned pátečním úvodním zápasem, ve kterém od 17 hodin vyzve favorita Ferencvarosi TC. Po následném slavnostním zahájení se hraje ještě jeden večerní duel (Glogow – Košice) a zbylé čtyři zápasy se hrají v sobotu (začíná se v 9 hodin). Kvalitní házenou však turnajové menu ani zdaleka nekončí. „V sobotu se totiž v prostorách haly, kde se turnaj koná, uskuteční Házenkářská pouť, tedy doprovodný program pro celou rodinu, který přináší hudbu, dobré jídlo a pití, atrakce pro děti i dospělé, tombolu a mnoho dalšího,“ pozval předseda klubu Jiří Gřes na sportovně zábavné odpoledne.  

Program turnaje O pohár ISMM Group 2023 v Kopřivnici: pátek 18. srpna: KH Kopřivnice – Ferencvarosi TC Budapešť (17.00 hod.), Glogow – HK Košice (19.15). Sobota 19. srpna: Ferencvarosi TC Budapešť – Glogow (9), KH Kopřivnice – HK Košice (11), Ferencvarosi TC Budapešť – HK Košice (15), KH Kopřivnice – Glogow (17).

 

V Kopřivnici vzniklo nové parkoviště. Dalších čtyřiadvacet parkovacích míst slouží již několik dní řidičům z Kopřivnice. Nové parkoviště bylo vybudováno za bytovým domem č. 761 na ulici Obránců míru – v lokalitě, která byla z pohledu dostupnosti parkování jednou z nejkritičtějších. „Podle průzkumu statické dopravy je poptávka po parkování v lokalitě ohraničené ulicemi Obránců míru, Ke Koryčce, Pod Bílou horou, Pod Zahradami a Polní nejvyšší ve městě. Proto jsme se rozhodli vybudovat zde dvě parkoviště – jedno vzniklo těsně před Vánocemi na ulici Zdeňka Buriana, druhé bylo před pár dny dokončeno na ulici Obránců míru,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje města Jiří Štěpán. Nově vybudované parkoviště čítá čtyřiadvacet parkovacích míst, z toho dvě jsou vyhrazena pro osoby s omezenou schopností pohybu. Projekt, který zahrnoval také odvodnění parkovacích ploch, rekonstrukci příjezdových komunikací, chodníků, vybudování kontejnerových stání a vegetační úpravy, vyšel městský rozpočet zhruba na 5 milionů korun. Další plochy vhodné k budování parkování již v této oblasti nejsou, avšak situaci brzy zlepší uvolnění parkovacích míst na ulici Příčné po dokončení domova pro seniory a v příštím roce rozšíření parkování na ulici Školní. Mimo to se rozběhne plánovaná výstavba parkovišť na sídlišti Sever, kde ještě letos vznikne 40 nových míst na bývalém volejbalovém hřišti u ZŠ a MŠ 17. listopadu a následně 26 míst na propojce ulic Severní a Moravské. Celkové situaci ve městě pomůže také vybudování odstavného parkoviště pro dodávky a nákladní vozy na ulici Panské. Radnice chce rovněž přispívat ke změně dopravního chování obyvatel, a to zlepšením možností bezpečné dopravy pro cyklisty a pěší. Ověřována bude i možnost zavedení MHD.

 

Přes 150 dětských pacientů ošetřili lékaři od začátku letních prázdnin na dětském oddělení Nemocnice Nový Jičín. Nejčastěji se jednalo o zlomeniny a úrazy hlavy. Zdravotníky ale zaměstnalo také několik úrazů v souvislosti s požitím moderních „legálních“ drog, které jsou volně dostupné. Nejmladšímu pacientovi po intoxikaci HHC byly teprve 3 roky.

 Zatímco mladší děti ošetřují lékaři kvůli traumatům z trampolín a pádům z průlezek, u starších převažují poranění při jízdě na kolečkových bruslích nebo elektrických koloběžkách. V poslední době se lékaři stále častěji ale setkávají i s dětmi, které experimentují s alkoholem či drogami. Alarmující ovšem je, že látky typu kratom či HHC si mohou děti koupit z automatů umístěných v hypermarketu či na ulici.

 

STŘEDA | 16. srpna 2023

KONCERT: Zdeněk Mendoš Furmančík | Hukvaldy

Hukvaldský básník, prozaik a textař Neklan a Spolek Koupaliště Hukvaldy vás srdečně zvou na FOLKOVÉ LÉTO 2023 aneb PÍSNIČKÁŘSKÉ STŘEDY NA KOUPALIŠTI.

Kde: Koupaliště Hukvaldy | Kdy: 18:00 | Vstupné: 50 Kč (děti do 12 let zdarma).

 

ČTVRTEK | 17. srpna 2023

Námořnická párty s otevřením mola | Kopřivnice

Námořnická párty s otevřením mola na Větřkovické přehradě.

Program:
– oficiální otevření nového mola
– skákací hrad a soutěže pro děti
– dárky pro děti v kostýmech námořníků a pirátů
– originální kopřivnické tetování pro všechny
– námořnická diskotéka

Námořnické a pirátské kostýmy vítány!

Kde: Větřkovická přehrada | Kdy: 11:00.

 

PRO DĚTI: Někdo ven??? Bike race | Kopřivnice

Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež, pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít.

Sbírej karabiny a Připoj se! Užij si léto!
Cyklovyjížďka přírodním terénem po zpevněných i nezpevněných lesních cestách s přírodními překážkami v okolí Kopřivnice. Po jízdě občerstvení, beseda s ukázkami doporučeného vybavení, opravy a výměny duše, základů ošetření první pomoci.

Kde: Start v Sadu Dr. Edvarda Beneše | Kdy: 16:00 | Vstupné: Zdarma.

 

Komentovaná prohlídka města Příbor | Příbor

Procházka po Městské památkové rezervaci Příbor.

Kde: Sraz u Informačního centra | Kdy: 17:00

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice