16. 9. 2020

Od pátku 11. září do konce října bude Ředitelství silnic a dálnic provádět rekonstrukci křižovatky na silnici II/482 (Rybí x Libhošť x I/48 x Nový Jičín) nad Sirkovými lázněmi před Novým Jičínem. V tomto období bude křižovatka průjezdná jen pro autobusovou dopravu a vozidla integrovaného záchranného systému. Objízdná trasa mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí bude vedena po I/48 směr Příbor a dále na Lubinu. Uzavírka skončí dle postupu prací v předposledním či posledním víkendu října pokládkou asfaltového povrchu, kdy bude křižovatka uzavřena pro veškerou dopravu. Podnikatelé a firmy byli městem o této uzávěrce informováni.

 

Se Sokolem v kondici – nová klubovna Sokola Štramberk, Zauličí (vedle Sokolovny). VSTUP ZDARMA

 • čtvrtek 17. 9. 2020     9:00 hod.        Ruka – nejčastější problémy
 • čtvrtek 1. 10. 2020     9:00 hod.        Artróza s překvapením 🙂
 • čtvrtek 15. 10. 2020   9:00 hod.        Nohy v hlavní roli

 

Termín 13. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice se překládá z 24. září na 15. října 2020, a to zejména z důvodu stále probíhajícího jednání se společností APROREAL, s. r. o.

 

 

 

Také letos se Kopřivnice zapojí do kampaně Evropský týden mobility a Evropský den bez aut, která stejně jako v minulých letech probíhá v době od 16. do 22. září. Kopřivnická radnice se zapojuje už po osmnácté.
V rámci Evropského týdne mobility letos proběhne minimálně sedm akcí, které připravila kopřivnická radnice ve spolupráci s dalšími organizacemi ve městě.

 • První proběhne v pondělí 14. září, kdy se uskuteční seznámení veřejnosti se záměrem umístění sochy olympionika století Emila Zátopka v budoucím centru města v kontextu připravovaných oslav výročí 100 let od jeho narození.
 • V úterý 15. září bude slavnostně otevřeno nové dětské hřiště na ulici Javorové, vítěz loňských Ko-projektů.
 • Ve čtvrtek 17. září se uskuteční Minizátopek, štafetový běh dětí z mateřských škol, o den později budou závodit školáci, pro které je připravena Zátopkova pětka a desítka.
 • Sobota se ponese v duchu běžeckých aktivit, neboť proběhnou tradiční akce – Běh dětí, Lidový běh a 18. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka.
 • Týden evropské mobility zakončí v úterý 22. září přednáška pro širokou veřejnost na téma První pomoc (nejen) při úrazech na kole v pobočce knihovny v Centru Pětka.
  Na Den bez aut vyhlásí radnice pro své zaměstnance výzvu, aby se zapojili a do práce přijeli na kole či koloběžce, přišli pěšky nebo využili hromadnou dopravu.
 • Akce s názvem Do práce na kole proběhne v úterý 22. září a je spolupořádána s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a dalšími městy v kraji, které jsou realizátory MA21.
 • Kampaň letos podpoří podobnou výzvou také mateřské školy, které vyzvaly děti, aby do školky chodily pěšky či jezdily na odrážedlech, kolech od 7. září až do 2. října.

 

Běh rodným krajem Emila Zátopka. V sobotu se v Kopřivnici uskuteční největší sportovní akce roku XVIII. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Závod je věnován odkazu kopřivnického rodáka, čtyřnásobného olympijského vítěze a nejlepšího olympionika 20. století. Letošní závod připadne přesně na den narozenin Dany a Emila Zátopkových na 19. září. V 8.45 hodin odstartuje Lidový běh, v 9 hodin přijdou na řadu malí sportovci, kteří budou v centru města závodit v XI. ročníku Běhu dětí Kopřivnicí. Do 11. hodiny se představí ti nejmenší – ročník narození 2017 a mladší až po kategorie 2005/06. Všechny trasy povedou na okruhu kolem technického muzea a kulturního domu se startem i cílem u ZŠ dr. Milady Horákové. „Z důvodu bezpečnosti všech zúčastněných budou od 8 do 11 hodin pro vozidla uzavřeny ulice Obránců míru v úseku od kruhového objezdu a Lidická. V rozmezí zhruba 11.00–11.15 hodin by pak měli řidiči počítat s uzavřením ulice Záhumenní od kruhového objezdu u technického muzea až po křižovatku s ulicí Husovou,“ uvedla referentka sportu Radana Marková. Hlavní 22,3 km dlouhý závod do Rožnova pod Radhoštěm odstartuje za přítomnosti členů Českého olympijského klubu v 11 hodin od technického muzea. Cílem závodu je Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě. Z důvodu epidemiologické situace nebyli tentokrát pozváni běžci z partnerských měst.

S denním předstihem, tj. v pátek 18. září od 9 hodin, si své síly změří v běhu na Zátopkově pětce a desítce žáci 1. a 2. stupně místních základních škol na atletickém stadionu Emila Zátopka. Odpoledne v 16 hodin bude na Valašském Slavíně v Dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm uložena při pietním aktu urna Dany Zátopkové.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice