17. 6. 2022

Bezplatné in line bruslení pro veřejnost je naplánováno na sobotu 18. června a sobotu 16. července na zimním stadionu.

Pro účastníky běžeckého závodu RUN TOUR, který se v Kopřivnici uskuteční v sobotu 25. června, je v ten den po prokázání startovním číslem nebo dokladem o zaplacení startovného volný vstup na plavecký bazén případně na letní koupaliště.

 

VERNISÁŽ: 100 let Národního sadu. Štramberk slaví 100 let Národního sadu. K této příležitosti je až do konce roku připravena výstava, která přibližuje události vedoucí ke vzniku této jedinečné a velmi oblíbené lokality a ukazuje proměny Národního sadu od jeho založení 6. srpna 1922 až do současnosti. Výstavu najdete ve dvou částech a místech: Kamenné tváře českých osobností v 1. patře muzea Zdeňka Buriana a Kotouč, hora ztracená v minulosti v 1. patře muzea Šipka.  Vernisáž proběhne v 15:00 hodin v Muzeu Zdeňka Buriana.

 

LETNÍ KINO ŠTRAMBERK – Vyšehrad: Fylm. V pátek ve 21:30 hodin v Amfiteátru pod Starou věží Štramberk se můžete těšit na další promítání letního kina. Tentokrát je pro vás připraven snímek Vyšehrad – Fylm.

 

Od chvíle, kdy jsme Julia Lavického viděli naposledy (ano, bylo to tehdy, když „prodal“ zápas, ale zapomněl na to, a dal krásný gól), uběhl více než rok. Lavi je, jak by řekl jeho agent Jarda, pořád stejný dement, ale začalo se mu konečně dařit. A to jak ve fotbalovém, tak v osobním životě. S Vyšehradem postoupil do druhé ligy, kde vede tabulku střelců, opět po něm pokukují zámožnější kluby, dokonce požádal o ruku svou přítelkyni Lucii, sestru Jardy.

 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Městskou památkovou rezervací. Sobotní ráno patří komentované prohlídce Městskou památkovou rezervací Příbor s průvodkyní Sabinou Máchovou. Sraz je v 9:00 hodin u Turistického informačního centra. Vstupné činí 30 Kč a lze jej zakoupit v TIC Příbor nebo online. 

 

Jarmark v parku aneb šikovné štramberské pazury. Sousedé, pojďte se potkat a poznat, co šikovné štramberské ručičky dovedou! Celá akce je postavena na myšlence propojit se navzájem skrze nápady, zkušenosti, podělit se o činnosti, které vám dělají radost, zazpívat si, prohodit pár slov s lidmi, kteří vám budou blízcí, nabídnout jakékoliv své domácí produkty (včetně myšlenek, nápadů), vyměnit své zboží za jiné, či něco málo utržit za své výrobky (služby) a to vše za předpokladu, že se to bude týkat vlastní výroby (podomácku vyrobeno). Tato přátelská akce není zaměřena primárně na výdělek, ale na to, abychom poznali, kolik je v tak malém městečku činorodých lidí, o kterých třeba vůbec nevíme a abychom zjistili, co může být dostupné z rukou našich sousedů a nemuseli pro to chodit přes kopec. Jsou zváni všichni, kteří mají zájem se inspirovat a potěšit se produkty/výrobky/zábavou ostatních, ale také ti, kteří mohou inspirovat ty druhé. Během odpoledne bude také otevřena zahrada MŠ Zauličí pro veřejnost, kde proběhne Pískování se Zuzajdou. Nezapomeňte si s sebou vzít i špekáčky – oheň bude zajištěn. V případě nepříznivého počasí se akce ruší. Jarmark se uskuteční od 13:00 hodin v Národním sadu Štramberk.

 

PRO DĚTI: Den dětí a 14. bubenická party. BAV klub Příbor zve děti, mládež, rodiny a veřejnost na Den dětí a 14. Bubenickou party a to od 15:00 hodin v BAV klub Příbor na ulici Masarykova (za nepříznivého počasí i v budově). Můžete se těšit na skákací hrad, atrakce pro děti, trampolíny, stolní tenis, tvůrčí dílna, soutěže a hry. Bubenická party nabídne setkání bubeníků s etnickými bubny a jinými perkusí nástroji, bonga, djembé, tamburíny, tibetské mísy, didgeridou atd. Proběhne i rituální zapálení ohně, workshopy bubnování, různá vystoupení BAV klubáků a opékání buřtů.

 

KONCERT: Beata Hlavenková a Oskar Török. V sobotu 18. června od 17:00 hodin se na hradě Hukvaldy uskuteční autorský komorní koncert zpěvačky, skladatelky a pianistky Beaty Hlavenkové s fenomenálním trumpetistou Oskarem Törökem. Její tvorba má charakteristický rukopis, ve kterém se mimo jiné odráží i vliv hudební řeči Leoše Janáčka. Koncert se koná v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka. Vstupné 300 Kč, děti do 15 let 50 Kč. Vstupenky zakoupíte na Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka.

 

BALET: Taneční hostina v oboře. Pro milovníky baletu je na Hukvaldech v amfiteátru v oboře od 20:00 hodin připraven originální průřez repertoárem baletu NDM v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka. Zahájí jej taneční souboj Vikomta de Valmont s Rytířem Dancenym a závěrečná scéna z inscenace Nebezpečné známosti. Následovat bude symbol klasického baletního umění Labutí jezero. Scéna z 2. jednání je nastudována speciálně pro Janáčkův festival a prostředí hukvaldského amfiteátru. V tom nečase z cyklu Písně o mrtvých dětech a slavné Adagietto z Páté symfonie přiblíží hudební svět tohoto geniálního tvůrce a baletní představení Mahlerovy vzpomínky. Dramatický příběh Carmen ožije díky hudbě R. Ščedrina a velkolepá hukvaldská taneční hostina skončí jedinečným hudebním humorem Gioacchina Rossiniho závěrečnou scénou z inscenace Rossiniho karty. Vstupné 200 Kč, děti do 15 let 50 Kč. Vstupenky zakoupíte na Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka.

 

Restaurant Day Příbor. Žijeme! Příbor pořádá Restaurant Day – festival domácího jídla a pití nejen z Příbora. Bude se konat od 10:00 hodin v Piaristických zahradách a kromě dobrého jídla a pití vám zpříjemní nedělní dopoledne muzikanti Eva Moravčíková, Ivo Saniter a Comar in the Cube.

 

Štramberské pikanterie s průvodcem: Zlatou uličkou jako v Praze. Chcete se projít Štramberkem s průvodcem? Dozvědět se něco víc nejen o jeho historii? Tak právě pro vás je připraven program na neděli od 14:00 hodin. Sraz je u kašny na náměstí ve Štramberku a na programu je 12 zastavení, povídání o historii, pověstech a štramberských pikanteriích náměstí. Součástí komentované prohlídky je také exkurze do pekárny Štramberských uší, ukázka pečení uší včetně ochutnávky. Délka trasy je 1,5 km a časová náročnost 1,5 – 2 hodiny.

 

Hrátky s tátou a Tatrou. Muzeum nákladních automobilů Tatra vás zve na zábavné odpoledne u příležitosti Dne otců. Tatínci, máte doma tatrovku? Tak s ní i s dětmi přijďte od 14:00 do 18:00 hodin soutěžit k muzeu! Čeká na vás spousta soutěží a zábavy – sraz plastových tatrovek, jízda zručnosti, koulení pneumatiky, nakládání nákladu, interaktivní jeřáby, hrátky pro děti. Je připraven také bohatý doprovodný program jako například nafukovací sportovní atrakce, statická ukázka hasičské techniky, prezentace BESIP, ukázka a jízda veteránem, bluegrassová kapela Pří-Kop a další. Na závěr nebude chybět spanilá jízda všech zúčastněných tatrovek. Akce je součástí série akcí Fajné léto v rámci projetu Moravskoslezského kraje TECHNOTRASA, surová krása a je pořádána ve spolupráci se Skautských střediskem Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice