18. 1. 2015

Na Pustevnách pokračuje akce nazvaná Ledové sochy na Pustevnách aneb Zimní pohádka s Radiem Čas. Kdo si chce galerii soch prohlédnout v klidu, může ji navštívit v průběhu týdne. Je přístupná po dobu provozu lanovky. Ledové sochy jsou ukryty pod stanem a nasvíceny. Kromě soch v nadživotní velikosti z čirého ledu návštěvníky jistě zaujmou ledová stěna vzkazů, královský ledový trůn i ledový bar, chybět nebude ani zábavný doprovodný program.

 

Areál Heipark v Tošovicích má v provozu novou sjezdovku. Po nepříznivém počasí, které panovalo v závěru loňského roku, se konečně podařilo spustit vleky na nedávno upraveném svahu H1. Lyžuje se rovněž na sjezdovce H4 a na dvou menších dětských svazích. Pracovníci areálu upozorňují také na provoz půjčovny lyží, snowboardů, sání i bobů a na plno se rozjela i lyžařská škola.  Děti mohou využít služeb tamních instruktorů každý víkend a o prvním únorovém týdnu, na kdy připadají jarní prázdniny okresu Nový Jičín.

 

Od soboty je v provozu sjezdovka na Červeném kameni. Na sjezdovce leží 30 cm technického sněhu.

Provozní doba:

pondělí 16:30 hod. – 20:00 hod. úterý 17:30 hod. – 20:00 hod. středa 16:00 hod. – 20:00 hod. čtvrtek 17:30 hod. – 20:00 hod. pátek 13:00 hod. – 16:00 hod. večerní 16:30 hod. – 20:00 hod. sobota 9:00 hod. – 16:00 hod., večerní 16:30 hod. – 20:00 hod. neděle 9:00 hod. – 16:00 hod.

Pro dospělé stojí celodenní jízdenka 250 Kč, pro lyžaře do 140 cm – 130 Kč. Informace o areálu a záběry z on-line kamery najdete na https://www.koprivnice.cz/index.php?id=lyzarsky-areal-sjezdovka-koprivnice

 

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks rozjela v závěru loňského roku nový projekt, který je zaměřený na studenty a absolventy technických oborů. O projekt mají lidé zájem, první přihlášky i technická řešení v rámci projektu Navrhni svoji Tatru a staň se Tatrovákem jižn dorazily.  Soutěž se doposud setkala s kladným přijetím mezi studenty středních a vysokých škol.

 

Příští rok bude město poskytovat dotace v oblasti kultury a sportu podle nových zásad. Žádosti o dotaci pro první kolo pro oblast kultury, osvětové činnosti a sport bude možné podávat od 15. do 19. ledna. Pokud budou vyčerpány dotace v prvním kole, druhé již vypsáno nebude. V rozpočtu je pro oblast kultury vyčleněno 700 000 a pro sport 8 200 000 korun.

 

Městská knihovna Kopřivnice vás zve 18. 1. 2016 na promítání dokumentárního filmu „ThuleTuvalu“ (Matthias von Gunten / Švýcarsko / 2014 / 96 min). Film je zapůjčen v rámci projektu „Promítej i ty!“

 

Dům dětí a mládeže připravuje na dobu jarních prázdnin na základně DDM Kopřivnice v Kletné jarní příměstský tábor. Ten je určen pro děti od 1. – 4. tříd. Termín: 31. ledna – 5. únor (neděle – pátek).

 

Rožnovský skanzen vloni zaznamenal návštěvní rekord. Turistické cíle na Valašsku se v loňském roce těšily velké přízni návštěvníků. Mnohde jejich počty v porovnání s předcházejícími roky dosahovaly rekordních čísel. Navštívilo jej 286 664 návštěvníků, o 22 tisíc více než v roce 2014. Loňský rok byl pro skanzen jubilejní, zdejší pracovníci si připomínali devadesáté výročí jeho založení. Uskutečnila se proto řada speciálních pořadů, nových výstav i konference. Vyšla též nová kniha Uchováno budoucím generacím. Návštěvnicky nejúspěšnější byly Vánoční jarmark, Dny řemesel a setkání kovářů a Velikonoce na Valašsku.

 

Šmejdi mění taktiku. V našem kraji lákají klienty lékáren Dr. Max, prostřednictvím věrnostního programu lékáren Dr. Max, kde se přihlásily cca dva miliony lidí. Na klienty v Moravskoslezském kraji se v poslední době několikrát jménem lékáren Dr. Max obrátili podvodníci, kteří pod záminkou vyzvednutí výhry ze slosování klientských karet lákají seniory na předváděcí akce. Nejprve je kontaktují telefonem, potom posílají písemné pozvánky. Následuje klasická předváděcí akce s psychologickým nátlaken k nákupu předraženého zboží. Řetězec lékáren Dr. Max se od těchto aktivit Šmejdů distancují a podali již několik trestních oznámení.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice