20. 1. 2016

 

Nabídka města na nájem jednoho městského bytu o velikosti 1+3 s garáží za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro širokou veřejnost za podmínek dle výzvy. Jde o byt v domě na ulici Pod Bílou horou 1369, 5 v 3. nadzemním podlaží, o celkové ploše 121,54 m2. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí 60 000 Kč. Nabídka platí od 20. 1. 2016 do 29. 2. 2016.

 

Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci, které proslavila specializace na matematiku, se vrací k této tradici a v novém školním roce studentům opět nabídne rozšířené studium matematiky. Půjde o sedm hodin matematiky týdně v prvních dvou ročnících a ve třetím a čtvrtém ročníku o osm hodin. „V ostatních předmětech se rozsah vzdělávání nebude lišit od běžných gymnaziálních tříd, takže absolventi rozšířeného matematického studia se velmi dobře uplatní na vysokých školách všech typů. Součástí výuky jsou i semináře vedené Jaroslavem Švrčkem z katedry algebry a geometrie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který s bíloveckým gymnáziem nepřetržitě spolupracuje od roku 1981. Gymnázium nechalo pro výuku v třídách s rozšířeným studiem matematiky zpracovat nová skripta reagující na vývoj v oblasti matematiky i na potřeby vysokých škol a aktuální zájmy studentů. Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci má k dispozici vlastní moderní internát s dostatečnou kapacitou, takže ke studiu nejen ve třídách s rozšířeným studiem matematiky se mohou hlásit žáci z celé republiky i zahraničí. Pokud žák v průběhu studia zjistí, že mu intenzivní zaměření na matematiku nevyhovuje, může svůj vzdělávací plán kdykoliv změnit.

 

Obrazy Jana Hrnčárka budou k vidění v Lašském muzeu. Slavnostní vernisáž výstavy nazvané „Z mého kraje“ se uskuteční ve čtvrtek 21. ledna 2016 od 17 hodin.Mnozí jej dobře znají, ba co více, možná i některé jeho obrazy vlastní. Jan Hrnčárek prožil téměř celý svůj život v Beskydech. Narodil se ve Fryčovicích, po ukončení pražských studií žil ve Frenštátě a ateliér měl na Hutisku. Beskydy se staly jeho nejvýraznějším malířským tématem.

 

V sobotu 23. ledna 2016 od 20 hodin se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat tradiční Obecní ples. Jeho návštěvníky, podobně jako v loňském roce, čeká noc plná hudby, tance a mnoha doprovodných akcí. Hlavní hvězdou večera bude český zpěvák Marek Ztracený s kapelou. Kromě Marka Ztraceného ve velkém sále kopřivnického kulturního domu zahrají oblíbené místní kapely Nightshift a Joe After Band. Do baru Pomněnka si lidé budou moci přijít poslechnout a zatancovat na Cimbálovou muziku Poštár. V rámci bohatého doprovodného programu návštěvníci plesu uvidí vystoupení Tanečního klubu AKCENT OSTRAVA, Las Isidras, číslo Týmu HOPsej.cz nebo vystoupení žáků Základní umělecké školy Zdeňka Buriana. Chybět nebude ani karaoke, rockotéka, koktejlový bar, profesionální fotograf a možnost vyhrát některou z mnoha pěkných cen. Vstupenky v ceně 250 korun jsou k dostání v Informačním centru Kopřivnice. Bližší informace naleznete na www.kulturakoprivnice.cz.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice