22. 1. 2016

V krkonošském zimním středisku Malá Horní Úpa se uskutečnila 25. zimní speciální olympiáda, kde měla zastoupení i Kopřivnice, v běžeckých disciplínách soutěžili 4 žáci z DC Motýlek.

 

V halovém oblastním přeboru mladších žáků v tenise získal v lednu ve dvouhře Hynek Bartoň první místo a ve čtyřhře druhé místo.

 

Na Zimní Olympiádě dětí a mládeže, která se letos konala v Ústeckém kraji, získala místní krasobruslařka Klára Štěpánová druhé místo.

  

Zajímavé cestopisné přednášky. Své zážitky z cest vám vypoví Slávek Kácal. Vyprávění s názvem „Jak jsem cestoval na kole do Ameriky“ zahájí v pátek v 17.00 hodin ve středisku volného času Luna Příbor.

 

 V Coworking Centru Příbor bude probíhat Setkání s Magdalenou Kubečkovou. Ta se se zájemci podělí o osobní zkušenosti z působení v Bruselu v době českého předsednictví i z práce na americké, ruské a nyní běloruské ambasádě. Nebudou chybět postřehy z života v Bělorusku a srovnání se situací v České republice. Na toto veřejné setkání si můžete zarezervovat lístky na telefonním čísle 731 474 606.

 

 Sokolský ples se koná ve Společenském sále ZŠ Leoše Janáčka na Hukvaldech. Akce v režii TJ Sokol Hukvaldy začíná v pátek v 19.00 hodin. Večerem bude provázet hudební skupina Okresní přebor. Připraveno je občerstvení a bohatá tombola.

 

Pionýr Kopřivnice zve v pátek 22. 1. 2016 do prostor Pohostinství U Kremlů v Závišicích, kde se od 20.00 hodin bude konat Horor ples. Za hudebního doprovodu skupiny KIWI se parket zaplní upíry, vlkodlaky, zombie, duchy a všelijakými přízraky. Těšit se můžete na bohatou tombolu, foto v rakvi, strašidelnou výzdobu, pití ze zkumavek, vyhlášení tří nejlepších kostýmů či taneční vystoupení skupiny THARA. Každý kdo přijde v tematické masce získá panáka zdarma!

 

Obecní ples se koná v místním kulturním domě v Kopřivnici od 20.00 hodin. Hlavní hvězdou večera bude Marek Ztracený s kapelou. K tanci a poslechu zahrají skupiny Nightshift a Joe After Band. V doprovodném programu se představí Cimbálová muzika Poštár, Las Isidras, Taneční klub Akcent Ostrava, tým HOPsej.cz či ZUŠ Zdeňka Buriana. Chybět nebude ani oblíbená diskotéka a karaoke.

 

Kino Kopřivnice v neděli od 15.45 hodin nabízejí přímý přenos z moskevského Bolšoj Těatru. Během 125 minut se na plátně rozehraje nejoblíbenější komedie z pera Williama Shakespeara – Zkrocení zlé ženy. Dramaticky vděčné téma vztahů mezi muži a ženami, jejich rozdílných představ a soupeření pojal autor jako divadelní frašku plnou bláznivých zvratů. Přiblíží nám ji umělci proslulého baletního souboru Bolšoj Těatr.

Charitativní koncert Lo a její hvězdy 2. Lenka Hrůzová, vítězka druhého ročníku soutěže Hlas Česko-Slovenska, se intenzivně věnuje charitě. Již tuto sobotu proto pořádá druhý charitativní koncert pod názvem Lo a její hvězdy, na kterém vystoupí Logarytmy, Bugaboo, Karel Polach, Zahrádkáři či Gipsy Luxus Čhave. Akce se uskuteční od 18.00 hodin v kopřivnickém NORD music clubu. Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu občanského sdružení Purpura.

 

Leden je také ve znamení hodování. Dobrého jídla a pití si můžete užít například v pátek v Příboře. Hostinec U Čechů pořádá od 11.00 hodin zabijačkové hody. Na bramborákové hody zamiřte do Městského pivovaru ve Štramberku. Po celý víkend budou připraveny bramboráky všech chutí – tvarůžkové, hermelínové, drůbeží či tradiční česnekové…

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice